Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Panasonic GH 4K - zapowiedź

  1. #41
    | OlyJedi Awatar sylwiusz
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warsiawa
    Posty
    719
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    No moze ktos chcialby zrobic krop na odbitke 10x15, to sie 3MPix przyda
    Apropos kabli, swego czasu znane czasopismo zrobilo slepy test kabli audio. I zrobili sobie jaja z audiofili, robiac jeden kabel z... polaczonych drutow z tanich wieszakow na ubrania (takich z pralni). Okolo 1/3 audofili wskazala wlasnie ten "kabel" jako najlepszy
    Pozdrowienia
    Sylwek
    the convert

  2. #42
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Nawet 2Mpix wystarczą na 10x15 (1200x1800).

    Ale człowiek to takie zwierzę, które da się zabić w obronie twierdzenia, że złoty kabel zasilający (230V AC) w sprzęcie HiFi wpływa na poprawę jakości dźwięku wypływającego z kolumn
    Witam !

    Matematycznie moze wychodzi z matrycy 2 Mpix ale w praktyce technologia rejestracji obrazu z matrycy Bayera nie jest w stanie
    az tak precyzyjnie przeniesc sub-detali. Fotografie matryc 2 Mpix wychodza na 10x15 zazwyczaj bardzo plastikowo.

    Przechodzilem to wszystko na wlasnej skorze i dopiero matryce Bayera 6 Mpix dawaly mi w detalach zadawalajaca jakosc na formacie 10x15 w 300 DPI.

    Co do full-hd to w praktyce malo gdzie ten standard jest wykorzystywany w 100%.
    W TV Sat jakosc obrazu jest kompresowana i tracona jest duza szczegolowosc.
    Wystarczy z bliska obejrzec te same sceny nadawane z TV SAT w porownaniu z tym samym materialem z Blu-Ray
    a mozna zdac sobie sprawe jak jest oszukiwany odbiorca co do jakosci obrazu.
    Pod wzgledem rozdzielczosci moze byc 1920x1080 ale co to ma do rzeczy jak faktyczny obraz jest
    ciapciany algorytmami kompresji bo producent... musi z nadawaniem zmiescic sie w okreslonym pasmie.

    Podobnie sie dzieje w fotografii gdzie jest dobra matryca a dokladany jest srednio dobry obiektyw ktory traci prawie 2x jakosci
    Klient moze skorzystac z pelnych mozliwosci takiej matrycy jak kupi sobie jasna ostra stalke a matryca
    nie bedzie miala filtra AA.


    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #43
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Nakazu, rzecz jasna , nie ma. Natomiast polityka producentów jest w kilku kwestiach wkurzająca.
    Pierwszy z brzegu przykład: w mojej plaźmie rok modelowy 2010, aplikacja You Tube otwarza filmy tylko w 360 pikselach, ignorując wyższe rozdzielczości.
    jest to do poprawy banalną modernizacją aplikacji- a raczej udostepnieniej takowej, istniejącej dla nowszych telewizorów. Ale gdzie, tam, po co.Kup nowy
    a aktualizacja nie pomoze??.Moja juz sie dwa razy aktualizowala.Jak przez Wi-fi puszczalem avi z kompa to cielo te w wysokiej rozdzielczosci.Pomoglo zarejestrowanie produktu na stronie Divixa i podanie klucza,ktory mi sie wyswietlal w opcjach.A kombinowalem jak zyd za okupacji z roznymi serwerami.

  4. #44
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Soft telewizora jest aktualny, też aktualizowałem dwa razy
    ostatnio majstrowałem bo wkurzyło mnie czekanie na 3 sezon Gry o tron.Ściągnąłem mp4 + napisy ale TV nijak nie chciał ich czytać.
    Nie chciał tez przez WIfi czytać mkv z już wgranymi napisami.
    Dopiero z karty SD poszło bez problemu
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #45
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    A ja tam czekam na 4K, Janko pisał kiedyś dlaczego.
    Samsung dorzuca Lightrooma 5 do nx30, to Panas do gh 4k powinien w ramach ceny powinien dorzucać komputer...

    Tak zastanowiłem się jakiej mocy sprzetu by wymagała obróbka materiału 4K... Nie znam się, ale ciekawe czy:
    Procesor... czy wystarczy "zwykły" i7 za 1200zł czy już będzie konieczny mocniejszy za 4000 PLN np. i7-4960X 3.60GHz.
    RAM... ciekawe czy 32 GB DDR3 za ~1300zł wystarczy...
    Grafika... może taki Radeon HD7950 za 1100zł wystarczy... a jak nie to AMD CroosFireX i kolejną podpiąć lub po prostu mocniejszą.
    Kilka dysków i terabajty danych. - kolejny 1000zł jak nie lepiej.
    zasilacz 800W pewnie wystarczy.
    No i pewnie monitor z 4K... za kolejne x000zł.
    Nie jestem na czasie ze sprzętem komputerowym, ale mam wrażenie, że nie ma co narzekać, bo body wychodzi nie tak drogo przy całym PC.
    Cytat Zamieszczone przez figiel Zobacz posta
    Bronimy się przed nowym standardem ultra hd, bo szkoda nam wyrzuconych pieniędzy na dopiero zakupiony sprzęt full hd ? to źle, że technologia idzie do przodu? Nie rozumiem. Za jakiś ceny za 4k spadną i będą dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Na chwilę obecną sprzedaż TV powyżej 80" w europie nie przekracza 100szt/ dziennie. 4K zresztą nie oznacza 84" na ścianie. Min. Samsung wprowadza 55" z matrycą ultra hd, podobnie jak inni producenci. Skoro wymyślono niebieski laser, trzeba z niego zacząć korzystać
    Ten standard za szybko nie zaskoczy. Ja sam wolałbym kupić 40' HD z dobrym obrazem lub/i bajerami jak PVR niż 32' FullHD.
    Dla większego TV jest już sens zastosowanie większej rozdzielczości niż FullHD - o ile będziemy mieli (jak) z niej korzystać.
    Teraz 4K wchodzi - i co na tym obejrzę? Filmy Blu-Ray z rozdzielczością max FullHD?
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 10.01.14 o 13:58
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #46
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Taki teraz mamy świat, że wciąż trzeba gonić króliczka ...


    PS
    I wiedząc o tym, sam jestem już tak ogłupiały, że mając E-1, którym mógłbym robić prawie 100% zdjęć jakie teraz robię sprzętem kupionym (po E-1) chyba tylko na zasadzie gonienia królika (a jest to E-3, NEX i E-P5)
    A przy okazji głupi człek wmawia sobie: bo lepsze iso, bo więcej pikseli, bo mniejsze, bo lżejsze ... i płaci, płaci, płaci.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 10.01.14 o 14:31

  7. #47
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Tak zastanowiłem się jakiej mocy sprzetu by wymagała obróbka materiału 4K... Nie znam się, ale ciekawe czy:
    Procesor... czy wystarczy "zwykły" i7 za 1200zł czy już będzie konieczny mocniejszy za 4000 PLN np. i7-4960X 3.60GHz.
    Witam !

    Z samym procesorem i7 nie ma o czym mowic bo nawet material 1920x1080 idzie pod wzgledem obrobki dosc kiepsko.
    Jedyne sensowne rozwiazanie to dedykowalna karta sprzetowa pod 4k.

    Moja kamera full-hd ktora kupilem ze 3 lata temu potrafi w czasie rzeczywistym zapisywac AVCHD + kompresja fonii.
    Zasilanie "nie za duza plastikowa kostka" starczy na 5 godzin ciaglej pracy !!!

    Wiec nie dosc ze mozna w czasie rzeczywistym zapisywac majac dedykowany procesor obrazowy to
    jeszcze caly uklad + sterowanie AF-em bierze niewiele energii do pracy.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  8. #48

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    23
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !
    Przechodzilem to wszystko na wlasnej skorze i dopiero matryce Bayera 6 Mpix dawaly mi w detalach zadawalajaca jakosc na formacie 10x15 w 300 DPI.

    Co do full-hd to w praktyce malo gdzie ten standard jest wykorzystywany w 100%.
    W TV Sat jakosc obrazu jest kompresowana i tracona jest duza szczegolowosc.
    Wystarczy z bliska obejrzec te same sceny nadawane z TV SAT w porownaniu z tym samym materialem z Blu-Ray
    Pozdrawiam
    Zgoda co do maski Bayera.

    Trochę nieścisłości.

    W telewizji satelitarnej (ogólnie w broacast) mamy standard przesyłu 1080i (1088i) z 4:2:0 a nie 1080p (przeplot i bez przeplotu to dwa razy więcej danych). Do tego Blu-Ray (1080p24fps) i broadcast mają różną ilośc klatek na sekundę i przeplot. Tracona jest za to dziś informacja o kolorze i dlatego dobrze zakodowany materiał 4k/UHD razi pozytywnie ferią barw.

    Aktualnie przy średnio 8Mbps technika kompresji broadcast live zapewnia jakość obrazu *praktycznie dla laika* nie do odróżnienia od kompresji JPEG2000 czy hi-bitrate AVC studyjnej (kontrybucja).

    Także:

    4K a UHD to nie są te same rzeczy - 4K to format cyfrowego kina, a w UHD czyli to co będzie na rynku konsumenckim - format broadcastowy praktycznie ustalony jest na 60fps (miało być 120p) przy 10 bitach koloru. UHD@60fps wymaga HDMI 2.0, każdy telewizor "4K" UHD beż takiego złącza jest nieużyteczny. Różnica jak każdy wygugla to rozdzielczość.

    Przy zastosowaniu HEVC (H.265) UHD@60fps będzie miał 20-16Mbps średnio. AVC 2,2 raza więcej.

  9. #49
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Teraz 4K wchodzi - i co na tym obejrzę? Filmy Blu-Ray z rozdzielczością max FullHD?
    http://www.twice.com/magazine-issue-...ray-way/109597
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. IBELUX 40 mm f/0.85 Zapowiedź
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.13, 22:05
  2. IBE OPTICS 26mm f/1.4 - zapowiedź
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.02.13, 15:33
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.02.13, 16:22
  4. kamera Panasonic AG-AF100 pod mkro4/3 - zapowiedź
    By Iwo in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26.04.10, 17:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.