Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Panasonic GH 4K - zapowiedź

  1. #21
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez skow Zobacz posta
    A skąd takie prawdy objawione, że obraz fullHD należy oglądać z odległości jednej przekątnej?
    Z większej odległości przestaje rozróżniać piksele :P

    Jednak różnica w obrazie i tak jest kolosalna... trzeba mieć tylko dobre źródło obrazu - o czym często się zapomina, apotem się mówi o przepłącaniu za hd/fullHd.

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Chyba nie tylko ja Bierzemy ogólnie przyjęte 300dpi, mieszamy to z odległością najlepszego widzenia (20-25cm) i dostajemy jakieś 110-140% przekątnej dla przeciętnego oglądacza. Orły, sokoły itp. mogą dojść, a raczej odejść w okolice 200%, a dalej to już magia Full HD, taka sama jak magia pełnej klatki (niektórzy też ją podobno widzą)

    ---------- Post dodany o 13:26 ---------- Poprzedni post był o 13:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    ...trzeba mieć tylko dobre źródło obrazu - o czym często się zapomina, apotem się mówi o przepłącaniu za hd/fullHd.
    I o to chodzi. Póki co Full HD nie potrafimy w pełni wykorzystać.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #23
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Chyba nie tylko ja Bierzemy ogólnie przyjęte 300dpi, mieszamy to z odległością najlepszego widzenia (20-25cm) i dostajemy jakieś 110-140% przekątnej dla przeciętnego oglądacza. Orły, sokoły itp. mogą dojść, a raczej odejść w okolice 200%, a dalej to już magia Full HD, taka sama jak magia pełnej klatki (niektórzy też ją podobno widzą)
    Nie przesadzaj, nawet z ponad 200% Widać wyraźną różnice pomiędzy sd, hd, a fullhd, tylko to musi być fullhd z dobrego kanału (np kanały animal planet, czy national geo) a najlepiej blueray.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Grizz, mam kilka filmów np Black Hawk Down czy Gwiezdne Wojny, a także ulubiony "Pan i Władca na krańcu świata" zarówno na BR jak i na DVD.
    Z odległości kanapy, na 50 calowej plaźmie Panasonica, róznica pomiędzy dobrym DVD a BR, z tego samego odtwarzacza, jest częściej słyszalna niż widzialna.
    Różnica w obrazie jest w niektórych scenach ( spocony taksówkarz w BHD itp) oraz widzę delikatną różnicę w kolorach.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Nie przesadzaj, nawet z ponad 200% Widać wyraźną różnice pomiędzy sd, hd, a fullhd, tylko to musi być fullhd z dobrego kanału (np kanały animal planet, czy national geo) a najlepiej blueray.
    Ja piszę o pełnym wykorzystaniu możliwości Full HD, a Ty piszesz o tym, czy widzisz różnicę w stosunku do SD i HD. Dlatego wychodzą nam różne odległości Nie musisz w 100% wykorzystać możliwości Full HD, żeby zobaczyć różnicę.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Hmm jedno mnie zastanawia, dlaczego tak mocno filmowa puszka ma tak mocno fotograficzną budowę?
    Marketing panie, marketing ...


    PS
    Ja amator, pierwsze co robię to ustawiam tryb video 720p, z niekoniecznie najwyższą jakością.
    A najczęściej rozpowszechniam materiał na płycie DVD (przypomnę 720x564 pikse chyba)
    Wszyscy obdarowani nie mają problemów z odtworzeniem, na jakość nikt nie narzeka, bo pewnie nie przykłada lupki do szyby telewizora i nie liczy pikseli.
    To byłoby tyle w temacie rejestracji video w formacie 4K - z punktu widzenia amatora praktyka nieonanisty forumowego.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 9.01.14 o 17:09

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    217
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    odtworzeżeniem
    asekurant

  8. #28
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    A ja tam czekam na 4K, Janko pisał kiedyś dlaczego.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar figiel
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    jawor
    Posty
    111
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    Bronimy się przed nowym standardem ultra hd, bo szkoda nam wyrzuconych pieniędzy na dopiero zakupiony sprzęt full hd ? to źle, że technologia idzie do przodu? Nie rozumiem. Za jakiś ceny za 4k spadną i będą dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Na chwilę obecną sprzedaż TV powyżej 80" w europie nie przekracza 100szt/ dziennie. 4K zresztą nie oznacza 84" na ścianie. Min. Samsung wprowadza 55" z matrycą ultra hd, podobnie jak inni producenci. Skoro wymyślono niebieski laser, trzeba z niego zacząć korzystać
    5Dmk1,17-35/2.8-4, 35/1.4, 85/1.8 + GH2+G6 20/1.7 + 45/1.8
    www.barwyslubu.pl

  10. #30
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Panasonic GH 4K - zapowiedź

    A to bedzie nakaz kupowania.Ja plaski kupilem jak mnie sie kineskopowy nie nadawal juz do naprawy.Mante mam jeszcze ta jedna z pierwszych.Avi i napisy po polsku czyta.Co mi wiecej trzeba.

Podobne wątki

  1. IBELUX 40 mm f/0.85 Zapowiedź
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.12.13, 22:05
  2. IBE OPTICS 26mm f/1.4 - zapowiedź
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.02.13, 15:33
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.02.13, 16:22
  4. kamera Panasonic AG-AF100 pod mkro4/3 - zapowiedź
    By Iwo in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26.04.10, 17:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.