Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94

Wątek: Nieźle się zaczyna - E-520

  1. #21
    Awatar specta
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Włączanie aparatu -> mruga niebieska dioda SSWF - odbywa się czyszczenie matrycy z pyłków -> instrukcja strona 14.
    Wyłączanie aparatu -> aparat terkocze - sytuacja ma miejsce tylko przy włączonej stabilizacji IS.1, IS.2, IS.3 -> instrukcja strona 59 opisuje to jako inicjalizację stabilizatora, uznajmy że chodzi o reset.
    Wiesz jak koledzy wcześniej wspomnieli o tym to ja sobie doczytałem. Generalnie w przeciągu tych ostatnich kilku godzin nieco się sytuacja zmieniła. Porozglądałem się po aparacie (największą radość przyniosło mi ujrzenie w menu funkcji AUTO PODNOSZENIE i wyłączenie jej Nie mogłem pojąć jak to jest, że wyłączam lampę w jej opcjach, a ona mi się i tak podnosi Wiedziałem, że gdzieś to jest i wystarczyło chwilkę poświęcić temu korpusowi, aby zauważyć, że tutaj wszystko jest zrobione tak, aby cieszyć tego co trzyma go w ręce. ISO z guzika Super. W Pentaxie przebijałem się przez menu. Chwilkę pozastanawiałem się nad LiveView, które również mnie na początku bardzo przestraszyło. No i pobawiłem się manualnym focusem na tych nietypowych ogniskowych No tak, dla mnie ten KIT z tym swoim 14-42mm, to nietypowy zakres ogniskowej. I generalnie ten obiektyw mógłbym porównać z gitarą - takie stwarza wrażenie - z gitarą się łaziło, leżało się na niej, pod nią, obok, ciągało się ją po pociągach, po plażach. W trawie potrafiła przeleżeć tyle razy. No i zagrała zawsze, gdy to było potrzebne. Ten obiektyw sprawia takie wrażenie właśnie - wszystko nie będzie już ostrzyć, a on da radę. Jest jeszcze dużo do odkrycia. Cieszę się, że jako pierwszą lustrzankę kupiłem Pentax'a K100D, a nie bo E-510 (chyba nawet te same lata premiery). To co teraz motywuje do kreatywnego myślenia, wtedy raczej by odstraszało. Jedno co zauważyłem to raczej skąpy wybór szkieł. Ja rozumiem, że szkła są lepsze i poważniejsze nieco, ale np nie ma takiej konkretnej portretowej stałki 50-tki. Ktoś coś może się wypowiedzieć ? A ceny nowych - kosmiczne

    Ale generalnie podsumuje - jest ładne, wygodne, solidne body, kawał sprzętu, nie plastykowa zabawka. Dostałem do tego solidne szkło - intrygujący mnie zakres ogniskowej. ISO w body Generalnie dużo przycisków bezpośredniego dostępu plus aktywne nastawy na wyświetlaczu. Mnóstwo możliwości np. nie widziałem chyba tylu ustawień błyskotki. Do zestawu filtr UV i piękną torbę Olympusa. I wydaje mi się, że z aparatem jest wszystko ok. Dlatego nie chciałem robić z siebie durnia zanim choć troszkę nie pobawię się tym aparatem. Oczywiście moje zaproszenie na piwo dla kogoś z Warszawy jest nadal aktualne
    „Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” Lewis Hine

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Tu się durnia nie robi. Każdy ma prawo zadać nawet najbardziej banalne pytanie, a zdarza się, że nawet starzy wyjadacze coś nowego odkryją.
    Cieszy, że zaprzyjaźniasz się z aparatem
    The question is, who cares?

  3. #23
    Awatar specta
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Ahutta wiesz o co mi chodziło. Zadawałbym pytania, a nawet nie spróbowałem uruchomić na chwilę aparatu. Np bardzo zdziwiło mnie to, że pstykam zdjęcia naciskając klawisz menu. Nie wiem czy to normalne, ale w trybie LiveView mam wrażenie, że każdym przyciskiem robię zdjęcie, ale... Nie wiem, może się mylę, ale tryb LiveView nie jest przyjemnym rozwiązaniem i nie będę z niego często korzystał. Przyzwyczaiłem się już wcześniej, że lustrzanka to potęga wizjera. Tak jak w moim zawodzie potęga konsoli
    „Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” Lewis Hine

  4. #24
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Cytat Zamieszczone przez specta Zobacz posta
    Nie wiem, może się mylę, ale tryb LiveView nie jest przyjemnym rozwiązaniem i nie będę z niego często korzystał. Przyzwyczaiłem się już wcześniej, że lustrzanka to potęga wizjera.
    Też lubię lustrzankę za wizjer. Patrzenie w wyświetlacz w lustrzance, wydaje mi się obciachowe, jednak robię to zawsze, kiedy aparat jest na statywie. Przytulanie się do wizjera może spowodować poruszenie aparatu a tak- ostrzę i wyzwalam migawkę kabelkiem, nie dotykając aparatu.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #25
    Awatar specta
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Prawda - szczera prawda. A mam takie pytanie - wcześniej narzekałem na szkła, na ich ceny i niewielki wybór, oczywiście co do wyboru już troszkę to zweryfikowałem, ale można znaleźć wiele niedrogich klasycznych szkiełek np. http://www.ebay.com/itm/OLYMPUS-OM-5...item5d46ee2b6e. Chciałem zapytać czy coś potrzebuję do e-520, aby z takich szkieł korzystać ? We wspomnianym wcześniej Pentaxie przy jego bagnecie K można było zakładać i 60 letnie szkła. Bez zbędnych ceregieli.

    Tu znalazłem coś fajnego, ale cenowo odpada póki co: http://www.idealo.pl/ceny/2863270/ol...45mm-f1-8.html

    ---------- Post dodany o 09:58 ---------- Poprzedni post był o 09:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez GoBo Zobacz posta
    Nie da rady, już nie mam tego sprzętu.
    I jedno i drugie to potencjalne źródło drgań i hałasu przy wyłączaniu, jedno w body, drugie w obiektywie.
    Podsumowując dla specta, to nie ma się o co martwić. A taki przebieg migawki to żaden problem. Jak mój ponad 4 letni sprzedawałem to miał 15600 klapnięć a stan aparatu był bardzo dobry, nie miałem w zasadzie żadnych zastrzeżeń co do jego pracy.
    Wejdź do menu serwisowego (link masz podany w #16), bez obaw tam jest tylko podgląd, nic sobie nie poprzestawiasz, i zobacz pozycję C = ilość podniesień lustra do czyszczenia. To jest ewentualne info które może niepokoić / uspokoić.
    U mnie C było ZERO w dniu sprzedaży, bo funkcja SSWF u Olka jest genialna.
    U mnie jest 1, ale to chyba moja zasługa i mojej zabawy. Oczywiście podniosłem lustro, ale go nie czyściłem. Sprawdziłem tylko funkcję.
    Ostatnio edytowane przez specta ; 3.01.14 o 10:52
    „Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” Lewis Hine

  6. #26
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Odróżniaj obiektywy 4/3 od mikro 4/3
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  7. #27
    Awatar specta
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    Odróżniaj obiektywy 4/3 od mikro 4/3
    Też prawda
    „Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” Lewis Hine

  8. #28
    | OlyJedi Awatar GoBo
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Silesia
    Posty
    377
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Co do obiektywów to zanim coś kupisz to najpierw poczytaj nasze forumowe 2 działy : KOMPENDIUM i E-SYSTEM. Tam są w zasadzie odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania z testami i opiniami włącznie.
    Są 2 rodzaje bagnetów 4/3 (np Olympus Zuiko Digital - skrót ZD) i system mikro 4/3 (Micro Zuiko Digital - mZD).
    Do E520 podepniesz tylko te pierwsze, czyli ZD.
    A podany przez ciebie wyżej link to do obiektywu systemu mZD.

    Edit: no i pamiętaj o różnych przelicznikach ogniskowych na małoobrazkową klatkę między tym co miałeś a 4/3
    Ostatnio edytowane przez GoBo ; 3.01.14 o 11:10
    Polecam się

  9. #29
    Awatar specta
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    jarek_gd już mi to wyjaśnił , ale oczywiście biorę się do lektury. Na razie nic pewnie nie kupię - to dopiero wstępny rekonesans. Ale bardzo jestem wdzięczny za każdy wpis - to ogromne źródło wiedzy.
    „Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” Lewis Hine

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: Nieźle się zaczyna - E-520

    Cytat Zamieszczone przez specta Zobacz posta
    jarek_gd już mi to wyjaśnił , ale oczywiście biorę się do lektury. Na razie nic pewnie nie kupię - to dopiero wstępny rekonesans. Ale bardzo jestem wdzięczny za każdy wpis - to ogromne źródło wiedzy.
    Witam.
    520-tkę używam już 5 i 1/2 roku. Ilość klapnięć lustrem>= 20 000. Raz tylko musiałem użyć gruchy. I wszystko działa. Jeśli chodzi o obiektywy to zainteresuj się znakomitymi ZD 14-54 lub droższym, ale bardziej uniwersalnym ZD 12-60. I przeczyść styki spirytusem lub czymś podobnym w korpusie i obiektywie. Nie będziesz miał problemów z łapaniem ostrości.
    Gratuluję zakupu.
    Pozdrawiam. romeq

Podobne wątki

  1. No to się zaczyna: Samsung NX
    By festin in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 3.03.09, 11:54
  2. No to sie zaczyna - Sigma SD14
    By cra3y in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 13:18
  3. Pentax *ist DL za 1093.99 zł !!! Nieźle...
    By The z00m in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 7.08.06, 13:41
  4. Niezle z nasz szprychy sa... ;-)
    By DrMaksiu in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.05.04, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.