Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 154

Wątek: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

  1. #131
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Wszystko zależy od umiejętności użytkownika. Jeśli przyjmiemy założenie, że wszystko program robi za niego, to wychodzi na to, że porównujemy możliwości programu. Jeśli użytkownik ma zdecydować o efekcie końcowym, to dochodzi jego wiedza i umiejętności. Z Mirkiem nawet bym nie śmiał się porównywać, bo on praktycznie z każdego pliku zdjęcie wyciągnie
    Tu nawet bardziej siebie miałem na myśli. Bynajmniej nie w kontekście "zawodowca" czy porównywania się do kogoś. I na te zdjęcia musiałbym poświęcić tyle samo czasu licząc się z utratą pewnych szczegółów z E-520 (mało istotnych dla całego zdjęcia mz.) Mirek tak na pierwszą myśl mi przyszedł, a osób o podobnych umiejętnościach jest więcej i niekoniecznie na forum. To tylko taki luźny przykład miał być.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #132
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Taaaa ruszyła maszyna ... 99,9% amatorów w swojej codziennej praktyce wyciąga cienie, przeskalowuje, odszumia i robi jeszcze bardziej wyrafinowane rzeczy ... A ja myślałem, że oni tak jak kupią kita to go już nie wymieniają, a jak robią zdjęcia to raczej jpeg z puszki.
    Przecież wiadomo, że to potencjał dla pracowitych. Reszta dostanie to samo z komórki, ale będzie się cieszyła ''możliwościami'', które zwykle pozostają w sferze niezrealizowanych planów.
    Żeby wydobyć to wszystko, co daje pojemna matryca, trzeba naprawdę dużo praktyki. I nie można o tym zapominać w sklepie.

  3. #133
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Dziękuję za interesujący temat! Bardzo pouczające.

  4. #134
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Według mnie jest PRZEPAŚĆ miedzy 4/3, a m4/3. Kupuj MicrOlka z matrycą 16Mpx zbieraj na 12-40mm i ciesz się sprzętem w każdych warunkach , na tym samy bardzo dobry poziomie obrazka jak u innych firm.
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  5. #135
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez MegaWeasly Zobacz posta
    Według mnie jest PRZEPAŚĆ miedzy 4/3, a m4/3. Kupuj MicrOlka z matrycą 16Mpx zbieraj na 12-40mm i ciesz się sprzętem w każdych warunkach , na tym samy bardzo dobry poziomie obrazka jak u innych firm.
    1. Tu (w tym wątku) nikt nic nie kupuje
    2. Jeśli wg Ciebie jest PRZEPAŚĆ to może podzielisz się z nami jakimiś fotkami na podparcie stawianej tezy
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 12.01.14 o 22:37

  6. #136
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    miałem E-520 i nawet przed chwilą otworzyłem sobie stare zdjęcia w LR. To, co przy ISO800 i ISO1600 jest w cieniach wygląda słabo w porównaniu do nowszej matrycy Panasa G3, która jest przecież tą "starą panasonikową matrycą".
    Podobnie w przypadku porównania GF1 vs. G3, w tym pierwszym już powyżej ISO400 trzeba było odszumiać w ciemnych partiach obrazu.

    Postęp w jakości matryc bez wątpienia jest. Ale jak czytam o nowych matrycach, że rewolucyjne, że zupełnie coś innego itp. to jednak traktuję te informacje z lekkim przymrużeniem oka. Tym bardziej, że brak lub nie szumu na zdjęciach nie jest żadnym wyznacznikiem tego, czy zdjęcie jest dobre czy nie, czy nadaje się do albumu czy do kosza.
    Po prostu mając aparat ze starszą matrycą i będąc świadomym ograniczeń nie ustawia się tak wysokich czułości jak w sprzęcie nowszej klasy i nie ma problemu. Jak jest za ciemno to można ustawić dłuższy czas naświetlania albo po prostu nie zrobić zdjęcia.

  7. #137
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    miałem E-520 i nawet przed chwilą otworzyłem sobie stare zdjęcia w LR. To, co przy ISO800 i ISO1600 jest w cieniach wygląda słabo w porównaniu do nowszej matrycy Panasa G3, która jest przecież tą "starą panasonikową matrycą".
    Podobnie w przypadku porównania GF1 vs. G3, w tym pierwszym już powyżej ISO400 trzeba było odszumiać w ciemnych partiach obrazu.

    Postęp w jakości matryc bez wątpienia jest. Ale jak czytam o nowych matrycach, że rewolucyjne, że zupełnie coś innego itp. to jednak traktuję te informacje z lekkim przymrużeniem oka. Tym bardziej, że brak lub nie szumu na zdjęciach nie jest żadnym wyznacznikiem tego, czy zdjęcie jest dobre czy nie, czy nadaje się do albumu czy do kosza.
    Po prostu mając aparat ze starszą matrycą i będąc świadomym ograniczeń nie ustawia się tak wysokich czułości jak w sprzęcie nowszej klasy i nie ma problemu. Jak jest za ciemno to można ustawić dłuższy czas naświetlania albo po prostu nie zrobić zdjęcia.
    I jest to prawdą dopóty, dopóki w tym samym kadrze nie występuje ciemne i jasne, bo między innymi wtedy jest trochę lepiej, jak dla mnie przepasc własnie.

    Z jednym zastrzeżeniem do E-400 wlacznie w Olympusach wstawiana była matryca Kodaka, w jasnych planach bardzo fajna i świetnie oddająca kolory, późniejsze Panasoniki , to zupelnie inna bajka. Takie E-5 gdyby mialo matrycę z E-M5 w pewnych zastosowaniach byłoby nie do pobicia, w systemie zaś rewelacyjnym, a tak było zaledwie średnim aparatem o słabej dynamice...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 13.01.14 o 00:15 Powód: ortografia głupcze!
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #138
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    2. Jeśli wg Ciebie jest PRZEPAŚĆ to może podzielisz się z nami jakimiś fotkami na podparcie stawianej tezy
    Niestety nie mam materiału porównawczego z tych samych kadrów, ale tego nie zrobisz żadnym dużym 4/3
    http://as.elte-s.com/temp/epm2/dynamika.jpg
    http://as.elte-s.com/patrz/duze/1168.jpg
    Tu też byłoby ciężko:
    http://as.elte-s.com/patrz/duze/1157.jpg
    http://as.elte-s.com/patrz/duze/1154.jpg
    Nie mówię, że nie dałoby się zrobić tych kadrów w ogóle, ale czerń w cieniach siedziałaby głęboko.

  9. #139
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    I jest to prawdą doputy, dopuki w tym samym kadze nie występuje ciemne i jasne, bo między innymi tedy jest trochę lepiej, jak dla mnie przepasc własnie.
    Ponoć masz E-PM2 na testy, weekend minął, zdjęć nie ma, a Ty dalej gadu gadu ...

  10. #140
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria

    Odp: [OlyTest] E-PM2 kontra staruszek E-520

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jak jest za ciemno to można ustawić dłuższy czas naświetlania albo po prostu nie zrobić zdjęcia.
    I tu właśnie dochodzimy do sedna. Gdy są takie warunki, że się balansuje na granicy możliwości poprawnej ekspozycji wybór pomiędzy zrobić zdjęcie a nie zrobić go wcale oznacza przepaść.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

Podobne wątki

  1. E-1 kontra M-42
    By nex in forum E-System
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 30.07.14, 17:28
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.12.12, 22:41
  3. ZD 14-45 kontra ZD 14-54
    By gama in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25.02.07, 11:28
  4. E1 kontra E330
    By spa ce in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 20.03.06, 22:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.