Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 115 z 115

Wątek: Wyniki popRAWka 8/2013

  1. #111
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 8/2013

    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Nie wiem czy odpowiedziałem zadowalająco.
    O taki, mniej- więcej, opis chodzi.
    Co i po co było robione. Wchodzenie w szczegóły nie ma większego sensu, ponieważ dotyczy obróbki w konkretnym programie a nie wszyscy mają ten sam program.
    Poza tym, popRAWka jest dla userów, którzy już coś wiedzą na temat obróbki i coś potrafią.
    Kto chce znać szczegóły, może dopytać.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #112
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 8/2013

    Gratulacje, choć nie przypuszczałem , że wywołamy z "naszym" zdjęciem tyle emocji....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  3. #113
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 8/2013

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Gratulacje, choć nie przypuszczałem , że wywołamy z "naszym" zdjęciem tyle emocji....
    Ale Ty nie masz ogonka, Ty masz paszczę
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #114
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 8/2013

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie obróbki, a konkretnie tego:
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Następny krok to ponowna warstwa ze zdjęcia następnie Filtr / Rozmycie/Średnia.
    zmiana krycia na łagodne światło. Czarna maska i za pomocą pędzla wybieram to co mnie interesuje, dodatkowo zmieniam krycie (wg gustu).
    Tak dokładniej to w jakim celu to stosujesz na co wpływa na zdjęciu? Czy zawsze używasz w obróbce czy zależy od zdjęcia?

    W Photoshop Elements mam też taki filtr. Próbowałem na kilku zdjęciach (jpg). Po jego użyciu na powielonej warstwie i zmianie mieszania warstw na łagodne światło w niektórych fotkach ciężko było zauważyć zmianę. W niektórych wzrastał kontrast (zdjęcie się przyciemniało lekko) w jeszcze innych znowuż cienie się rozjaśniały. Tak się zastanawiam czy to dobrze u mnie działa
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #115
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria

    Odp: Wyniki popRAWka 8/2013

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie obróbki, a konkretnie tego:

    Tak dokładniej to w jakim celu to stosujesz na co wpływa na zdjęciu? Czy zawsze używasz w obróbce czy zależy od zdjęcia?

    W Photoshop Elements mam też taki filtr. Próbowałem na kilku zdjęciach (jpg). Po jego użyciu na powielonej warstwie i zmianie mieszania warstw na łagodne światło w niektórych fotkach ciężko było zauważyć zmianę. W niektórych wzrastał kontrast (zdjęcie się przyciemniało lekko) w jeszcze innych znowuż cienie się rozjaśniały. Tak się zastanawiam czy to dobrze u mnie działa
    Właśnie tak działa ten filtr jak napisałeś. Stosuję go do każdego zdjęcia. Efekt z góry nie jest przewidywalny, chodź po dłuższym okresie stosowania możesz przewidzieć, czy zdjęcie będzie jaśniejsze, ciemniejsze, bardziej kontrastowe, czy też nie będzie żadnych zmian.
    Czasem nie ma żadnych zmian, bo jego działanie jest bardzo ciekawe. To podobne działanie jakbyś wybrał jakiś filtr i nałożył na zdjęcie. Przewaga tego filtra jest taka, że on analizuje wszystkie piksele kolorystycznie i wyciąga średni kolor. Taki kolor filtra jest bardzo zbliżony kolorystycznie do zdjęcia i możesz go w pewnych fragmentach zdjęcia wykorzystać (jeżeli tylko chcesz). Np gdy zdjęcie zrobi się trochę ciemniejsze to możesz wykorzystać do zrobienia winety., lekko przyciemnić te partie zdjęcia, które dadzą większą plastyczność itd. Ktoś pomyśli po co ten zabieg jak mogę winetę zrobić inaczej. To prawda, można inaczej. Tylko wtedy dodajesz szarego, czarnego koloru do zdjęcia, a w tym wypadku jest to średnia z kolorów zdjęcia (też ciemna) i efekt jest ciekawszy. Spróbuj sam to zrobić i porównać oba zdjęcia. Zobaczysz różnicę. Czasem powstaje taki filtr, że nie przyszło by Ci na myśl taki zastosować a efekt jest ciekawy.
    Jeżeli taki filtr się nie przydaje to zawsze można zrezygnować.Próbę zawsze robię, to trwa moment.

Podobne wątki

  1. Wyniki popRAWka 7/2013
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 169
    Ostatni post / autor: 22.12.13, 20:01
  2. Wyniki popRAWka 6/2013
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 27.11.13, 20:21
  3. popRAWka 5/2013
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 19.08.13, 21:37
  4. Wyniki popRAWka 4/2013
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 7.07.13, 20:30
  5. Wyniki popRAWka 1/2013
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 152
    Ostatni post / autor: 7.02.13, 09:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.