Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: AA NiZn 1.6V

  1. #11

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    71
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Wrzucę coś po testach na sucho pewnie w niedzielę. W normalnym użytkowaniu będę miał okazję potestować w następny piątek.
    Jacek

  2. #12

    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    64
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    link do filmiku pokazującego róznicę w szybkości ładowania tych akumulatorków i standardowych 1.2. Faktem jest różnica jest znaczna.
    Sprzęt jest ale czasu niestety mało.

  3. #13

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    71
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Jak bym miał takie czasy jak na tym wyżej ze zwykłymi akumulatorkami, to bym sobie tymi 1.6V w ogóle głowy nie zawracał. Niestety na dwu-bateryjkowcu jest lipa.

    Ok moja pierwsza próba zrobienia czegoś takiego więc była ostra walka z narzędziami filmowymi.



    Tak na oko Eneloop 9-9.5 sek. Powergenix 4.5-5 sek.
    Jacek

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Wszystko piękne ale ile czasu trzyma ta bateria napięcie? czy nie ma spadku przy jak leży luzem. Drugie pytanie to jak szybko spada jej napięcie bo z tym jest różnie dla rozmaitych baterii? może po kilkunastu błyskach nie będzie większej różnicy.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #15
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Wszystko piękne ale ile czasu trzyma ta bateria napięcie? czy nie ma spadku przy jak leży luzem. Drugie pytanie to jak szybko spada jej napięcie bo z tym jest różnie dla rozmaitych baterii? może po kilkunastu błyskach nie będzie większej różnicy.
    Odpowiedź masz w poście #9 (patrz podane linki do danych katalogowych) i z niego wynika, że jest dużo lepiej w porównaniu do akumulatorków 1.2 (baterii 1.5V zresztą też). Samozładowanie gorsze od Eneloop ale tragedii nie ma.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #16

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    71
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    może po kilkunastu błyskach nie będzie większej różnicy.
    W piątek będę miał okazję sprawdzić to w praktyce, tak pewnie do 60-80 błysków. Ale z drugiej strony jak jeden komplet dostanie zadyszki to i tak nie będzie dla mnie problemu bo zakup obejmował 4szt. więc po prostu wymienię i będzie po problemie.

    W lampowe użytkowania za bardzo się nie wczytywałem ale znalazłem jeden opis że w zasadzie mogą ciągnąć nawet dłużej niż eneloopy (mimo mniejszej pojemności) z tego powodu że praktycznie do końca pojemności NiZn trzymają ponad 1.2V. A z niektórymi sprzętami w eneloopach jak napięcie spadnie poniżej 1.2V to elektronika odmawia współpracy.
    Jacek

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Odpowiedź masz w poście #9 (patrz podane linki do danych katalogowych) i z niego wynika, że jest dużo lepiej w porównaniu do akumulatorków 1.2 (baterii 1.5V zresztą też). Samozładowanie gorsze od Eneloop ale tragedii nie ma.
    Tak widziałem ale nie chcę polegać na jakiś danych z Ebaya.

    Ciekaw jestem jak wypadną w praktyce.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #18

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    71
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    Jak po imprezie będą jeszcze żyć to zrobię drugi sparing: przechodzone powergenixy kontra świeżo naładowane eneloopy.
    Jacek

  9. #19

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    71
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    No i trochę czasu minęło . Poprzednia impreza nie wypaliła ale aktualnie jestem po innej. Koło 50 (nie pełną mocą ale ttl lub manual z korekcją na -) błysków w ciągu 1.5h średnie pomieszczenia o standardowej wysokości. Zadyszki ładowania nie zaobserwowałem wiec jak dla mnie jest ok i moje wymagania spełnia a w razie czego druga parka aku czekała w odwodzie. Na tej lampie komfort użycia w stosunku do enloopów nieporównywalny. Tylko raz czy dwa musiałem czekać na doładowywanie zamiast robić fotki. Z eneloopami w zasadzie było to ciągłe czekanie.

    A samoładowanie oczywiście występuje. Po pół roku w szufladzie lampa nie chciała odpalić. Ale jeżeli ktoś nie ładuje baterii przed użyciem to sam się prosi o kłopoty.

    Chociaż coraz bardziej korci mnie puszczenie mojej lampy na sprzedaż. Nawet do G5 to znaczący rozmiar i waga. Ten cały i40 wygląda bardziej kusząco a jeszcze jest na 4 akumulatorki.
    Jacek

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    WROClove
    Posty
    684
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: AA NiZn 1.6V

    A czy ja mogę prosić o link do tych baterii z ładowarką? Jestem zainteresowany. Nie wiem tylko na co zwrócić uwagę. Czy firma ma znaczenie?
    było Lustro jest panasonic lumix Lx100
    (brakuje mi tylko dłUUgiego zUUma)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.