Strona 51 z 105 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #501
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Klasyka wydaje się opcją domyślną, większość nie lubi się wychylać. Ustaw jazdę bez trzymanki jako domyślną i zobaczymy co z tego wyjdzie Moim zdaniem same plusy.

    Jazda bez trzymanki jest pojęciem szerszym. Pojawią się jakieś skrajne wizje, ale pojawi się tez klasyka. Będzie większy wybór i większe zainteresowanie. Tak mi się wydaje.
    I mnie również...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  2. #502
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jest też zapis co najmniej dziwny : ... "należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce" ..
    Dlaczego dziwny, chodzi o to aby korzystając z wywoływarki, tak wywołać, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt jaki umożliwia nam nasza wywoływarka. Jeżeli czegoś tam nie mogę uzyskać, można posiłkować się innym programem, ale nie żeby inne programy stanowiły podstawę. Czyli wczytujemy RAW do wywoływarki, poprawiamy coś tam z grubsza (lub nic ) zapisujemy do TIFF i całą obróbkę wykonujemy w Edytorze PS/Gimp itp.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    W czym jeszcze, oprócz wywoływarki można wywoływać raw? Każdy program, który potrafi "przerobić" raw na np jpg to wywoływarka.
    Idąc Twoim tokiem rozumowania program do HDR, Photomatix jest wywoływarką RAW. Program Perfect Effects jest też wywoływarką RAW. Program do składania panoram Autopano również jest wywoływarką RAW. Potrafią one bezpośrednio z RAW otrzymać JPG. Takich programów można by wymienić znacznie więcej.

    Możesz oczywiście trzymać się swojej definicji, ja tych programów nie nazwałbym wywoływarkami RAW i takich na pewno nie miał na myśli autor tego zapisu w Regulaminie (bodajże Saboor).
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #503
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Ciekawe są Twoje odpowiedzi na moje pytanie odnośnie zapisu "należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce"
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    W czym jeszcze, oprócz wywoływarki można wywoływać raw?
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... chodzi o to aby korzystając z wywoływarki, tak wywołać, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt jaki umożliwia nam nasza wywoływarka. Jeżeli czegoś tam nie mogę uzyskać, można posiłkować się innym programem
    Dość mocno skomplikowałeś ale zrozumiałem, że dopuszczasz wywoływanie najpierw w jednym programie a jak czegoś nie możesz w tym programie zrobić, przenosisz częściowo wywołanego rawa do innego programu i w nim kończysz wywoływać? Przecież to niemożliwe!
    W następnym zdaniu precyzujesz
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Czyli wczytujemy RAW do wywoływarki, poprawiamy coś tam z grubsza (lub nic ) zapisujemy do TIFF i całą obróbkę wykonujemy w Edytorze PS/Gimp itp.
    OK, ale wywoływanie kończy się w momencie zapisania do tifa! Do edytora "wkładasz" już wywołanego rawa. Nie można powiedzieć, że wywołanego głównie w oparciu o wywoływarkę. On został wywołany tylko w wywoływarce.
    Nie widzisz błędnych zapisów w regulaminie, z którego wynika, że można wywoływać rawa w jakimś innym programie niż wywoływarka?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #504
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...dopuszczasz wywoływanie najpierw w jednym programie a jak czegoś nie możesz w tym programie zrobić, przenosisz częściowo wywołanego rawa do innego programu i w nim kończysz wywoływać?
    Chcesz się pokłócić? Zacytuj gdzie tak napisałem. Ciekawe pojęcia swoja drogą, z tym przenoszeniem częściowo wywołanego rawa
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #505
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zacytuj gdzie tak napisałem.
    Skup się, przeczytaj spokojnie, z uwagą, to co napisałeś a co ja zacytowałem w poście. To nie jest trudne, powinieneś znaleźć.
    Jak sobie wyobrażasz wywoływanie w jednym programie i posiłkowanie się w drugim? Wywoływanie w dwóch programach? Trochę w jednym a reszta w drugim?
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ciekawe pojęcia swoja drogą, z tym przenoszeniem częściowo wywołanego rawa
    Mnie to też zaciekawiło, dlatego zwróciłem na to uwagę.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #506
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Skup się, przeczytaj spokojnie, z uwagą, to co napisałeś a co ja zacytowałem w poście. To nie jest trudne, powinieneś znaleźć. Jak sobie wyobrażasz wywoływanie w jednym programie i posiłkowanie się w drugim? Wywoływanie w dwóch programach? Trochę w jednym a reszta w drugim? Mnie to też zaciekawiło, dlatego zwróciłem na to uwagę.
    Dobrze ostatni raz, choć to i tak nic nie da
    Nieco większy cytat:

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...chodzi o to aby korzystając z wywoływarki, tak wywołać, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt jaki umożliwia nam nasza wywoływarka. Jeżeli czegoś tam nie mogę uzyskać, można posiłkować się innym programem, ale nie żeby inne programy stanowiły podstawę. Czyli wczytujemy RAW do wywoływarki, poprawiamy coś tam z grubsza (lub nic ) zapisujemy do TIFF i całą obróbkę wykonujemy w Edytorze PS/Gimp itp.
    Czy to powyższe tak cięzko zrozmumieć ? Nie chodzi o wywoływanie w dwu programach. Chodzi o wywołanie (jak w cytacie) aby uzyskać jak najlepszy efekt. Co jest efektem wywołania ? Wydawało mi się, że wiesz..., np. plik JPG lub TIF. Jeśli ma być dalej obróbka wiadomo, że lepiej wybrać TIF. Czy można wywoływać później jeszcze TIF-a ?, chyba logiczne, że nie.

    Może tak będzie bardziej zrozumiale. Dopuszczam w edycji klasyka i czy umiemy lepiej użycie edytora PS/Gimp itp. aby coś tam jeszcze poprawić w wywołanym już pliku RAW zapisanym do np. TIF. Z mojej strony koniec w tym temacie. Wiem, że i tak całkowicie przekręcisz tą wypowiedź lub znajdziesz mnóstwo sprzeczności
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.12.17 o 00:54
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #507
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Mogę sobie wyobrazić, że wywołujsz np w DXO na światła, a w Silki na cienie, potem łacząc na warstwach....
    I takie postąpowanie z łaczeniem np. w Afinity uważałbym za najlepsze do RAW-a jak ten z superpoprawki
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #508
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mogę sobie wyobrazić, że wywołujsz np w DXO na światła, a w Silki na cienie, potem łacząc na warstwach....
    I takie postąpowanie z łaczeniem np. w Afinity uważałbym za najlepsze do RAW-a jak ten z superpoprawki
    Dokładnie, też tak można. Użyte nawet dwie wywoływarki i edytor do połączenia na warstwach efektów z tych wywoływarek.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.12.17 o 01:05
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #509
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Dopuszczam (...) użycie edytora PS/Gimp itp. aby coś tam jeszcze poprawić w wywołanym już pliku RAW zapisanym do np. TIF.
    No! Już lepiej
    Porównaj to z zapisem w regulaminie:
    ... należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce ...
    Skoro w regulaminie jest napisane "głównie", czyli można jeszcze w czymś, oprócz wywoływarki, wywołać tego rawa.
    Dlatego pytam w czym?
    Skoro wywołanie to zapis np do tifa, to jak (po wywołaniu w jednej wywoływarce) mieć jeszcze rawa i wywoływać go w czymś jeszcze?
    Wytłumaczysz jakoś tą sprzeczność?
    Poprawienie w PS/Gimp itp, to już nie jest wywoływanie!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #510
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    No! Już lepiej
    Porównaj to z zapisem w regulaminie:
    Skoro w regulaminie jest napisane "głównie", czyli można jeszcze w czymś, oprócz wywoływarki, wywołać tego rawa.
    Dlatego pytam w czym?
    Skoro wywołanie to zapis np do tifa, to jak (po wywołaniu w jednej wywoływarce) mieć jeszcze rawa i wywoływać go w czymś jeszcze?
    Wytłumaczysz jakoś tą sprzeczność?
    Poprawienie w PS/Gimp itp, to już nie jest wywoływanie!
    Po pierwsze nadal masz zapisanego gdzieś RAW-a - przecież go ściągnąłeś z netu, z karty.... I możesz go wywołać ponownie, a nawet i pięć razy co 2 EV gdy np masz słóńce w kadrze i nie chcesz mieć przepału a matryca coś jeszcze zapisała , tak mam w Fuji np. na Olu raczej jest już tylko biała plama...
    Pięć tifów możesz umiejątnie na warstwach połaczyć, nie koniecznie korzystając z wtyczek do hdr po automacie.
    Co tu niezrozumiałego?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.