Strona 49 z 105 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #481

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    123
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Lepiej. Postuluję to od jakiegoś czasu. Będzie ciekawiej i wyrównają się szanse
    Dlatego właśnie jestem za tym, aby umożliwić dowolne kadrowanie a nie wymyślać max 50, 40 czy 27% Drugi wariant to zakazać jakiegokolwiek kadrowania.

  2. #482
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Dlatego właśnie jestem za tym, aby umożliwić dowolne kadrowanie a nie wymyślać max 50, 40 czy 27% Drugi wariant to zakazać jakiegokolwiek kadrowania.
    Z tym, to akurat byłbym ostrożny. Chodzi o to, żeby nadmierne kadrowanie nie zmieniało charakteru zdjęcia. Np. żeby z fotki grupowej nie robić portretu najładniejszej dziewczyny. Można się przed tym zabezpieczyć inaczej, np wskazując elementy, które mają zostać w kadrze, czyli np. nie będzie wolno redukować ilości osób w zdjęciu grupowym
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #483
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ...Czy nie lepiej dać RAW-a i zrób z tego ładne zdjęcie. Jak to zrobisz, to Twój wybór.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Lepiej. Postuluję to od jakiegoś czasu. Będzie ciekawiej i wyrównają się szanse
    Drodzy moi, (piszę o naszej zwykłej popRAWce) trzeba by odejść od tradycji popRAWki, a najlepiej zmienić wówczas także nazwę tej zabawy (wręcz konieczne mz.), która nawiązuje do obróbki RAW-a. Tego bym robić nie chciał i nie mam takich planów.
    Zostawiam wam dużą swobodę (może za dużą ). Nie wymagam plików .xmp i EXIF. Liczę bardziej na Waszą uczciwość, że główną obróbkę wykonujecie w wywoływarce RAW. Dlaczego nie wymagam .xmp i EXIF, bo to i tak można "obejść" jak ktoś będzie chciał. Poza tym plik konfiguracyjny (.xmp) umożliwia bardzo niewiele wywoływarek RAW. Drugi powód to różne możliwości programów do RAW (już to kiedyś pisałem). Ktoś mający darmowy program byłby z góry na gorszej pozycji. Przykładowo choćby zwykły stempel do drobnych korekt, czy możliwość lokalnej korekty różnych parametrów zdjęcia (jasność, kontrast, saturacja... itp.) nie wszystkie darmowe wywoływarki RAW to posiadają. Jeżeli ktoś zrobi to np. w Gimp nie widzę w tym nic złego. Ale nie miejsce i czas aby tu o tym dyskutować.

    Ta obecna Edycja Specjalna ma swój odrębny regulamin, można się jeszcze zastanowić czy nie zrobić w nim zmian przed następną edycją.
    Tu decyzję podejmie Jacek, ja pełnię rolę bardziej pomocniczą.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.12.17 o 12:11
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #484
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Na kadrowanie mam inny pomysł. Dozwolone było by tylko wtedy, kiedy była by potrzeba wyprostowania zdjęcia. Po wyprostowaniu zawsze coś z kadru zniknie. W innym wypadku zdjęcie powinno być takie jak oryginał.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Drodzy moi, (piszę o naszej zwykłej popRAWce) trzeba by odejść od tradycji popRAWki, a najlepiej zmienić wówczas także nazwę tej zabawy, która nawiązuje do obróbki RAW-a. Tego bym robić nie chciał i nie mam takich planów.
    Zostawiam wam dużą swobodę (może za dużą ). Nie wymagam plików .xmp i EXIF. Liczę bardziej na Waszą uczciwość, że główną obróbkę wykonujecie w wywoływarce RAW. Dlaczego nie wymagam .xmp i EXIF, bo to i tak można "obejść" jak ktoś będzie chciał. Poza tym plik konfiguracyjny (.xmp) umożliwia bardzo niewiele wywoływarek RAW. Drugi powód to różne możliwości programów do RAW (już to kiedyś pisałem). Ktoś mający darmowy program byłby z góry na gorszej pozycji. Przykładowo choćby zwykły stempel do drobnych korekt, czy możliwość lokalnej korekty różnych parametrów zdjęcia (jasność, kontrast, saturacja... itp.) nie wszystkie darmowe wywoływarki RAW to posiadają. Jeżeli ktoś zrobi to np. w Gimp nie widzę w tym nic złego. Ale nie miejsce i czas aby tu o tym dyskutować.

    Ta obecna Edycja Specjalna ma swój odrębny regulamin, można się jeszcze zastanowić czy nie zrobić w nim zmian przed następną edycją.
    Rozumie zamiary tej specjalnej edycji. Nie wziąłem w niej udziału, bo miałem wątpliwości, czy wrzucając RAW do programu, który posiadam (Ps Cs6) otworzy mi się ACR, tam wywołam zdjęcie i muszę ponownie wrócić do programu, do którego wrzucałem RAW-a, czyli Ps Cs6. Dalej jestem w programie, do którego na początku wsadziłem negatyw. A tu to mogę cuda ze zdjęciem robić. Jak to by się miało do tych kolegów, którzy nie mają takich możliwości. Więc swojego zdjęcia nie posłałem.
    Na uczciwość to ja za bardzo nie liczę, patrząc na te 40 zdjęć.
    Równie dobrze można zrobić konkurs "kto lepiej ustawi balans bieli". Tu przynajmniej nie można by kombinować z obróbką.

  5. #485
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Andtor, masz swoja rację, ale moja jest trochę inna. Ja np. (jeśli jestem sam, to nie problem, jeśli inni mają podobnie, to już warto pomyśleć) mam tak, że wywoływarki uzywam tylko do ustawienia z grubsza balansu bieli i ew. podrasowania krzywej. Cała resztę załatwiam w PS. Niby mogę zrobić to legalnie, ale nie mam czasu/ochoty rozkminiać działania wszystkich wywoływarek, żeby się dowiedzieć co wolno, a czego nie wolno. Moim zdaniem zmiana nazwy zabawy nawet by nie była potrzebna. Po prostu na początku jest RAW, a później róbta, co chceta Z wyjątkiem kilko prostych i oczywistych ograniczeń typu: zostawiamy 60% kadru, nie dodajemy innych plików graficznych, nie usuwamy ze zdjęcia kluczowych elementów (można określić te elementy dla konkretnego obrazka, jeśli autor pstrykał kościół na tle gór, to logiczne, że kościół ma zostać i mają być widoczne góry). Tyle na temat naszej poprawki.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #486
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Nawet nie mogę wyostrzyć w Ps bo to trzeba zrobić w ACR, jeżeli ma być uczciwie.
    Możesz i to będzie jak najbardziej uczciwe. Jak wiemy po przeskalowaniu zdjęcia (zmniejszeniu) zazwyczaj jest potrzeba podostrzenia. Nie uczciwe byłoby gdybyś nie mógł. Dlaczego miałbyś mieć gorzej od innych używając ACR - PS.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #487
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Możesz i to będzie jak najbardziej uczciwe. Jak wiemy po przeskalowaniu zdjęcia (zmniejszeniu) zazwyczaj jest potrzeba podostrzenia. Nie uczciwe byłoby gdybyś nie mógł. Dlaczego miałbyś mieć gorzej od innych używając ACR - PS.
    Z tym wyostrzeniem i zmniejszeniem zdjęcia w Ps jest trochę inaczej . Przy zmniejszaniu zdjęcia automatycznie robi program wyostrzenie kiedy wybiorę opcję "wyostrzenie, najlepsze do redukcji" i nie trzeba nic kombinować, robi to dobrze.

  8. #488
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Z tym wyostrzeniem i zmniejszeniem zdjęcia w Ps jest trochę inaczej . Przy zmniejszaniu zdjęcia automatycznie robi program wyostrzenie kiedy wybiorę opcję "wyostrzenie, najlepsze do redukcji" i nie trzeba nic kombinować, robi to dobrze.
    Tym bardziej nie widzę problemu. W PS Elements (taki mam) przy zmniejszaniu jest do wyboru metoda ponownego próbkowania obrazu np.: dwusześcienna ; dwusześcienna (wyostrzanie) ; dwusześcienna (wygładzanie). Jakoś wolę jednak wybrać zwykłą dwuszescienną, a wyostrzyć (ewentualnie) sam.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #489
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tym bardziej nie widzę problemu. W PS Elements (taki mam) przy zmniejszaniu jest do wyboru metoda ponownego próbkowania obrazu np.: dwusześcienna ; dwusześcienna (wyostrzanie) ; dwusześcienna (wygładzanie). Jakoś wolę jednak wybrać zwykłą dwuszescienną, a wyostrzyć (ewentualnie) sam.
    Widocznie w Ps Elements jest lepiej tak jak piszesz. W Ps Cs6 wybieram tak jak napisałem i jest OK

  10. #490
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Panowie, litości. Większość raczej nie ma czasu, ani ochoty na takie rozkminy. Potrzebny jest nowy regulamin.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.