Strona 60 z 105 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #591
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wydaje mi się, że taki jest, bo się taki stał. Cytat, który podałeś trudno ocenić. Nie wiadomo co było materiałem wyjściowym.
    Raczej Ci się wydaje. Tu już nawet nie jest istotne co było materiałem do obróbki skoro ex aequo dwie zwycięskie wyglądają tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	333,9 KB
ID:	198178

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	198179

    Nie powiesz mi, że maja coś wspólnego z rzeczywistością. "Słit focie" w najczystszej postaci i takie przykłady można mnożyć z popRAWek z przed lat.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.02.18 o 19:24
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #592
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Mi się bardzo podobaja te dwa zdjęcia. I świetnie jest zobaczyć, jak można róznie podejść do tematu. Skąd mamy wiedzieć co chciał autor? Autor dał zdjęcie i się zgodził na jego przeróbki. Jesli autor powie, by tylko wyciagnąć cienie/światła, poprawic kolor to dostaniemy bliźniacze niemal pilki. A jak będzie duża frekwencja i 50 prac (3 fora - ciagle do tego nawiązuję) to po prostu będzie masakra. Nikt nie będzie chciał cyzelować i sie głowić na które zdjęcie głosowac.

    Gdyby tylko przychodziły takie prace jak te wyżej .. byłoby świetnie.

  3. #593
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Po zakończeniu edycji 2/2018 naszła mnie refleksja, że w zasadzie popRAWka przestała się różnić od OR czy obecnego konkursu tematycznego.
    Jest tylko jedna, mała różnica w zadaniu tematu. W popRAWce tematem jest zdjęcie.
    Utrwaliła się niedobra (moim zdaniem) tendencja do przedstawiania interpretacji zadanego zdjęcia.
    Wydawało mi się, że o to właśnie chodzi w tej zabawie. Mamy zdjęcie źródłowe RAW, które powiedzmy, że jest wyzerowane w stosunku do rzeczywistości. Tylko autor zdjęcia wie jak było naprawdę, jakie emocje były związane z oglądaniem sceny na żywo. My uczestnicy zabawy możemy tylko interpretować "surowego" RAWa. Ja tą zabawę traktuję jako pokaz umiejętności obsługi wywoływarki oraz swojego pomysłu na daną scenę. Dla mnie to super, że wynikowe zdjęcia tak bardzo różnią się od siebie. Wybór pomiędzy 20-stoma bardzo podobnymi pracami byłby chyba koszmarem.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dlatego złoszczą mnie teksty o robieniu takich wersji, które trafiają w gust oceniających. Wydaje mi się, że celem zabawy powinno być obrobienie zdjęcia tak, jak ja widzę to co jest na zadanym zdjęciu a nie tak jak podejrzewam, że spodoba się oceniającym.
    Tu zgoda. Robienie wersji pod publikę wypacza tą zabawę ale jeżeli kogoś to bawi to zasadniczo jego sprawa.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mi się bardzo podobaja te dwa zdjęcia. I świetnie jest zobaczyć, jak można róznie podejść do tematu. Skąd mamy wiedzieć co chciał autor? Autor dał zdjęcie i się zgodził na jego przeróbki. Jesli autor powie, by tylko wyciagnąć cienie/światła, poprawic kolor to dostaniemy bliźniacze niemal pilki. A jak będzie duża frekwencja i 50 prac (3 fora - ciagle do tego nawiązuję) to po prostu będzie masakra. Nikt nie będzie chciał cyzelować i sie głowić na które zdjęcie głosowac.

    Gdyby tylko przychodziły takie prace jak te wyżej .. byłoby świetnie.
    Dokładnie tak samo uważam, co zresztą napisałem powyżej
    Ostatnio edytowane przez Lilen ; 5.02.18 o 12:56
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #594
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Nawiązując do kierunków obróbki chciałbym zapytać w jaki sposób prowadzący mógłby wpłynąć na:

    1) kierunki obróbki,
    2) motywacje obrabiających RAW-a
    3) pamiętając, że ocena prac jest głosowaniem, wpłynąć na motywacje oceniających?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #595
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A jak będzie duża frekwencja i 50 prac (3 fora - ciagle do tego nawiązuję) to po prostu będzie masakra.
    Moim zdaniem, masakra już była. W "superpoprawce" było ponad 50 zdjęć bardzo podobnych. To jest nie do uniknięcia przy zabawie, w której uczestnicy "pastwią" się nad tym samym zdjęciem, mając dość ograniczone narzędzia.

    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Wydawało mi się, że o to właśnie chodzi w tej zabawie.
    Chyba jednak nie.
    Zabawa, która w nazwie ma poprawę, nie powinna polegać na tworzeniu własnej wizji. Może należy zmienić nazwę i zasady? Może przestać sugerować się rawem i wywoływaniem a zezwolić na wszystko, z wklejkami włącznie? Po prostu dać wolną rękę uczestnikom?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nawiązując do kierunków obróbki chciałbym zapytać w jaki sposób prowadzący mógłby wpłynąć na:

    1) kierunki obróbki,
    2) motywacje obrabiających RAW-a
    3) pamiętając, że ocena prac jest głosowaniem, wpłynąć na motywacje oceniających?
    PopRAWka zostałaby bardziej elitarną zabawą, w której przypuszczam będzie brało udział mniej chętnych.
    ad 1. kierunki obróbki byłyby określone w zasadach zabawy.
    ad 2. tylko chęć sprawdzenia się i porównania z innymi będzie motywacją do wzięcia udziału
    ad 3. jeżeli będą ograniczone możliwości interpretacji zdjęcia, ograniczone będą motywacje oceniających
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #596
    Awatar Czarna_Offca
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    264
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    @helmuth tematyczne zawsze są trudniejsze i dlatego tak mało ludzi w nich bierze. Ciężko jest zrobić zdjęcie pod temat. Gorzej, gdy masz jakiś temat kosmiczny. Idę nawet na ręke i dopuszczam szufladę. Przecież to tylko zabawa. Nie gramy tu o złote kalesony warte miliony.

    A co do rawków to ciężko jest ocenić czy ktoś robił pod publikę czy wedle swej wizji. Zawsze rawka robię tak jak mi się podoba Nie raz zrobię i dochodzę do wniosku, że czegoś mi w nim brakuje

  7. #597
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Czarna_Offca Zobacz posta
    ... tematyczne zawsze są trudniejsze i dlatego tak mało ludzi w nich bierze. Ciężko jest zrobić zdjęcie pod temat. Gorzej, gdy masz jakiś temat kosmiczny.
    Właśnie- kosmiczny!
    Temat to jest to, od czego zależy frekwencja. Im temat prostszy, tym więcej uczestników. Dlatego, gdy tematem jest konkretne zdjęcie, uczestnik już nie musi zastanawiać się o to, co pokazać. Jego zadanie sprowadza się do tego jak pokazać.
    W zadaniach tematycznych jest problem z tematem mało precyzyjnym (co pokazać?) oraz z tematem zbyt precyzyjnym (skąd wziąć takie zdjęcie?).
    Przykładowo:

    • "W przedszkolu"- co pokazać? Panią przedszkolankę, sprzęty dla dzieciaków, gromadę dzieciaków w trakcie zabawy, pojedyncze dziecko itp.
    • "Przedszkolna zabawa"- temat już jest bardziej precyzyjny. Już wiadomo, że pokazać należy dzieciaki w trakcie zabawy. Obojętne w grupie czy pojedynczo, same czy z panią, ze sprzętem albo zabawką czy bez. Wielka ale dająca się sprecyzować dowolność w pokazaniu tematu.
    • "Mała księżniczka na przedszkolnej zabawie"- czarna rozpacz dla kogoś, kto nie ma ani córki ani wnuczki w wieku przedszkolnym. Owszem, można zapodać zdjęcie pięknie wystrojonej karocy z turystami na krakowskim Rynku i liczyć na opinię oceniających ale to kompletne wypaczenie idei zabawy "zdjęcie na temat".

    Od prowadzącego zależy jaki temat będzie miała dana edycja. To od niego zależy, czy zabawa trafi do szerokiego czy wąskiego grona userów.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #598
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mi się bardzo podobaja te dwa zdjęcia. I świetnie jest zobaczyć, jak można róznie podejść do tematu. ...
    Tu juz nie chodzi o kwestie podobania się czy nie. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że zawsze w popRAWce była duża swoboda w interpretacji danego RAW-a. Zależało/zależy to też od samego pliku RAW jakie dawał możliwości. Przykładowo w portrecie aż tak "poszaleć" nie można, chociaż też zdarzały się "ciekawe" wizje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	portret.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	198186
    Przy opisie na wstępie edycji: "to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%"
    Nawet nie jestem pewny czy teraz nie jest bardziej poprawkowo niż kiedyś. Dobrze, to taki skrajny przypadek, ale podtrzymuje, moim zdaniem pod względem tej interpretacji (czy "poprawności" prac) nic się nie zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.02.18 o 20:21
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #599
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    szukalam w regulaminie opisu punktacji - ale nie ma
    komu należny jest ten 1 punkt - każdemu uczestnikowi danej edycji, czy tylko tym którzy nie załapali się na premiowe miejsca ??
    (chyba znam odp ale wolę potwierdzić )
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  10. #600
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    W regulaminie o punktacji nie napisałem z dwu powodów. Raz, to ona powiedzmy ewoluuje, zmieniają się zasady i nie wiem jeszcze, czy taka zostanie ostatecznie. Dwa, to nie chciałbym aby ta punkacja/ranking był jakoś bardzo poważnie traktowany (zapis w regulaminie). Traktujmy jako dodatek do zabawy. Nie wykluczam całkowicie, że zasady punktacji nie pojawią się w Regulaminie. Na razie na początku każdej edycji będzie (jest) informacja u góry tabelki:

    "Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
    1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2"

    Fakt nie dopisałem o tym 1 punkcie (poprawię to), ale wcześniej o tym wspominałem, że od 13 miejsca (i dalsze) 1 pkt. będzie dla każdego.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.02.18 o 21:01
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.