Strona 45 z 105 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #441
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jeśli ktoś się będzie chciał bawić, będzie brał udział i będzie się bawił - bez względu na system punktowania.
    Tu się w pełni zgadzam, ten system punktowania wprowadziłem z myślą o ożywieniu/urozmaiceniu/ tej zabawy. Zbyt poważnie mam nadzieję nikt go nie traktuje.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #442
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... ten system punktowania wprowadziłem z myślą o ożywieniu/urozmaiceniu/ tej zabawy. Zbyt poważnie mam nadzieję nikt go nie traktuje.
    Ty to piszesz serio?!
    Wprowadziłeś zasady (punktacji) których nie należy traktować zbyt poważnie? To po co one w ogóle są?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #443
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tu się w pełni zgadzam, ten system punktowania wprowadziłem z myślą o ożywieniu/urozmaiceniu/ tej zabawy. Zbyt poważnie mam nadzieję nikt go nie traktuje.
    Poważnie to go traktują Ci, którzy w zabawie tej udziału nie biorą.
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  4. #444
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... napisał największy orędownik zmian kol. helmuth :
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Należy pomyśleć o tym, żeby za miejsca "na pudle" były premiowane bardziej niż sam udział w edycji.
    Owszem, tak napisałem w momencie kiedy sam zastanawiałeś się nad punktacją rankingu. Było to 18 edycji temu
    Zauważ jednak, że napisałem "bardziej niż". Znaczy, że udział też powinien być doceniony. W obecnej punktacji docenia się jedynie "pudło".
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Premie tylko za sam udział w zabawie, owszem może być, ale powiedzmy tak jak zaproponował kol. fret max. 1 punkt, dla wszystkich startujących w popRAWce.
    Za trzecie miejsce 1 punkt i za sam udział 1 punkt?
    Uważasz, że to dobry pomysł?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #445
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Zadałem sobie trud przeliczenia punktów według propozycji helmutha, czyli za zajęte miejsce odpowiednio:

    miejsce/punkty - 1/30; 2/20; 3/15; 4/12; 5/11; 6/10; 7/9; 8/8; 9/7; 10/6; 11/5; 12/4; 13/3; 14/2; 15/1

    Tabela rankingu pierwszego cyklu 10 popRAWek po "staremu":
    Nazwa:  ranking po 10 edycjach.jpg
Wyświetleń: 134
Rozmiar:  362,4 KB


    Tabela według punktacji za miejsca:
    Nazwa:  punktacja za zajęte miejsca.jpg
Wyświetleń: 107
Rozmiar:  566,1 KB


    Co mozna zauważyć na pierwszy rzut oka. Według tej nowej punktacji, za zajęte miejsce, baaardzo promowane jest samo wzięcie udziału w zabawie. Przykładowo osoby z miejsca 21 i 22 uzyskały tyle samo głosów po 2. Kolejność 21/22 wynika tylko z alfabetu (POLM przed Thomakino). Róznica taka, że POLM brał udział 4 razy, a Tomakinho 2 razy. Teraz w nowej punktacji POLM awansował na miejsce 15, a Tomakino spadł na 27 miejsce. Czy taka różnica jest uzasadniona ? Moim zdaniem nie. Rozumiem bonusy za udział ale aż takie jak teraz by wychodziły, to moim zdaniem wypaczają wynik głosowania.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 2.12.17 o 17:47
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #446
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozumiem bonusy za udział ale aż takie jak teraz by wychodziły, to moim zdaniem wypaczają wynik głosowania.
    Wyniki głosowania mają wpływ tylko na wyniki edycji.
    Ranking jest ustalany na podstawie w wyników edycji (zajętych miejsc a nie ilości zdobytych głosów). Nie powinien zależeć od liczby głosów, liczby uczestników a jedynie od miejsca zajętego w edycji.
    Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie. Ty jesteś prowadzącym- Ty ustalasz reguły.
    Pozwoliłem sobie zgłosić swoją propozycję w odpowiedzi na dyskusje zapoczątkowaną postem
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Jak dla mnie obecna punktacja jest bez sensu...
    a konkretnie Twój post
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... ja nie chce idei, a gotowe, lepsze rozwiązanie od dotychczasowego.
    Starałem się wykazać, dlaczego uważam,że to rozwiązanie jest lepsze. Więcej nic już nie mogę zrobić.
    Jeśli jednak miałbyś jakieś pytania- pisz na PW.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #447
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tak patrząc na tę tabelę w nowej punktacji, dochodzę do wniosku że nie byłaby ona na moim przykładzie sprawiedliwa. Trzy razy brałem udział w popRAWce i żadnego punktu nie zdobyłem. Moje umiejętności obróbkowe są po prostu na niższym poziomie od pozostałych. A mam mimo to 20 punktów.
    Także ten tego, szczerze pisząc ta wersja kolegi andtora bardziej mi podchodzi.

  8. #448
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Koronax, dzięki za głos w dyskusji. Jak widać nie każdemu zależy na tych punktach za "wszelką cenę". Takich osób jest więcej, tabela ma dłuższą listę uczestników, którzy do pierwszego rankingu się nie załapały.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Starałem się wykazać, dlaczego uważam,że to rozwiązanie jest lepsze.
    Lepsze, ale Twoim zdaniem.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Za trzecie miejsce 1 punkt i za sam udział 1 punkt?
    Uważasz, że to dobry pomysł?
    Wiesz dobrze, że ten jeden punkt za 3 miejsce jest dodatkowo, oprócz punktów jakie praca zdobyła w głosowaniu. Można ewentualnie zmienić i przyznawać jako premię za 1 Miejsce - 6 pkt, za 2 Miejsce - 4 punkty, za 3 Miejsce - 2 pkt. Uważam, że 1 pkt. za udział wystarczy. Ktoś biorący udział w wszystkich edycjach będzie miał 10 punktów dodatkowo.

    Edit.
    Odnośnie jeszcze punktacji za miejsca. Dyskusyjnym jest mz. zmiana na 3 miejscu. W starym systemie osoba na 3 miejscu brała udział 3 razy zajmując dwa razy 1 miejsce i raz 2 miejsce.
    Po zmianach punktacji spada na miejsce 4 na korzyść osoby, która co prawda też 3 razy była na podium, ale na najniższym stopniu. Zadecydowała frekwencja, tylko czy frekwencja ma być jednym z głównych czynników decydujących o miejscu w rankingu ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 2.12.17 o 18:10
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #449
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...

    Lepsze, ale Twoim zdaniem. ...

    Nie tylko. Zaniem helmuth-a....
    Uważam, że frekwencja czytaj ilość głosów nie powinna mieć wpływu na ranking, chyba, że prowadzisz punktację na najpopularniejszą obróbke.
    Głosy i ich liczba powinny mieć wpływ na kolejność prac. I to by było na tyle.

    Pozycjonowanie w rankingu powinno być zależne tylko od zajętych miejsce
    + ew premia za pudło.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #450
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ...Pozycjonowanie w rankingu powinno być zależne tylko od zajętych miejsce ...
    To, że osoba biorąca kilka razy udział i nie otrzymała ani jednego głosu, a mimo to zajmuje wysokie miejsce w rankingu (tylko za uczestnictwo) nie ma dla Ciebie znaczenia ? Uważasz, że taki ranking odzwierciedla umiejętności w obróbce, pokazuje kto jest lepszy kto słabszy ?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ...Uważam, że frekwencja czytaj ilość głosów nie powinna mieć wpływu na ranking, chyba, że prowadzisz punktację na najpopularniejszą obróbke. ...
    Ilość głosów jaką otrzymuje dana praca traktuję jako werdykt jury, którym w popRAWce jest ogół klubowiczów.
    Dlaczego nie ma to stanowić głównej podstawy rankingu ? + premia za 3 pierwsze miejsca.

    Jeżeli jury w wyniku głosowania nie przyznało, żadnego głosu dla danej pracy, dlaczego przyznawać jej 10 pkt bo przykładowo zajęła 6 miejsce. Z tym nie mogę się zgodzić i wydaje mi się to nielogiczne. Mam podważać werdykt jury ?

    Zaproponowana punktacja za miejsca:
    miejsce/punkty - 1/30; 2/20; 3/15; 4/12; 5/11; 6/10; 7/9; 8/8; 9/7; 10/6; 11/5; 12/4; 13/3; 14/2; 15/1
    miałaby sens tylko wówczas gdyby w każdej edycji uczestniczyło zawsze 15 osób (lub ewentualnie więcej).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 3.12.17 o 00:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.