Strona 40 z 105 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #391
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ale zajęte miejsca skąd wynikają ? Chyba z tej "popularności" jak nazwałeś. Taki jest wybór użytkowników forum i to trzeba uszanować i się z tym zgodzić.
    O ile pamiętam, w tamtej dyskusji przywoływałem punktację w zawodach sportowych. Spróbuję więc jeszcze raz.
    Czy w końcowej klasyfikacji ważna jest ilość kibiców oglądających danego zawodnika? Przecież w każdych zawodach ocenia ta sama ilość sędziów!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #392
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    W moim poście, który zacytowałeś, jest napisane: "ilość punktów za miejsce do dyskusji".
    Za miejsce a nie za ilość głosów!
    Dodatkowo do czego?
    Jeżeli podstawą są punkty za głosy to nie jest to sprawiedliwe.
    Wyobraź sobie, że wygrywa X przy małej frekwencji i dostaje niewiele punktów za głosy. Powiedzmy 5+5 czyli 10
    W następnej edycji, przy dużej frekwencji, wygrywa Y. Powiedzmy 16+5=21.
    W kolejnej, znowu przy małej frekwencji, Y nie bierze udziału a wygrywa X. Powiedzmy znowu 5+5 czyli 10.
    X wygrał dwa razy i ma 20 a X tylko raz i ma 21. Który jest lepszy?
    Tylko te miejsca, skądś się biorą. Mi nie podoba się ta sama ilość punktów gdy praca otrzymała np. 7 głosów i ta sama ilość punktów za pracę z zerowym dorobkiem.
    Takie coś byłoby znacznie częściej w praktyce niż hipotetyczny przykład, który podałeś.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Czy w końcowej klasyfikacji ważna jest ilość kibiców oglądających danego zawodnika? Przecież w każdych zawodach ocenia ta sama ilość sędziów!
    Sugerujesz, że w popRAWce powinno być stałe (liczebnie) jury, a nie głosowanie "publiczności". Przykro mi, ale nie za mojej kadencji.
    Skoro decydujemy się/zgadzamy się (taka tradycja tej zabawy od samego początku) aby jury w popRAWce stanowił ogół klubowiczów to trzeba uwzględniać te wybory i brać je pod uwagę, nie tylko co do 3 pierwszych miejsc.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #393
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Mi nie podoba się ...
    Właśnie dlatego pisałem, że wątpię aby można było Cię przekonać.
    Gadka o sensownych propozycjach to tylko ściema. Sensowne są tylko Twoje propozycję więc nie proś innych!
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Sugerujesz, że w popRAWce powinno być stałe (liczebnie) jury, a nie głosowanie "publiczności"..
    Niestety albo ja źle tłumaczę albo masz problem ze zrozumieniem.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Skoro decydujemy się/zgadzamy się ...
    To nie my się zgadzamy tylko Ty narzuciłeś takie rozwiązanie. Zaproponowałeś i nie pytałeś o zgodę.
    My jedynie możemy zdecydować się na udział lub nie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #394
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Helmuth, ale jak już cytujesz to może nie tak wyrwane z kontekstu i potem dorabiasz do tego tezę:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Skoro decydujemy się/zgadzamy się (taka tradycja tej zabawy od samego początku) aby jury w popRAWce stanowił ogół klubowiczów...
    To nie my się zgadzamy tylko Ty narzuciłeś takie rozwiązanie. Zaproponowałeś i nie pytałeś o zgodę.
    My jedynie możemy zdecydować się na udział lub nie.
    Więc informuję Cię, że to nie ja narzuciłem takie rozwiązanie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #395
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Uważasz, że lepiej będzie gdy praca, która miała 7 głosów i praca, która miała 0 głosów otrzymają tą samą ilość punktów do rankingu ?
    Oczywiście - jeśli zajmą to samo miejsce... tylko jakim cudem tak się stanie to ja nie wiem...



    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    "...niektóre prace są traktowane jakby ich nie było..."
    Tego w ogóle nie rozumiem...
    Jeśli ktoś za swoją pracę dostaje 0 punktów to tak samo jakby jej nie wysłał - więc po co ma w ogóle wysyłać?
    Następnym razem nie weźmie udziału bo się zniechęci... (jeśli zwraca uwagę na punkty)

  6. #396
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Wielkość, obszerność cytatu nie ma w tym przypadku znaczenia
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Helmuth, ale jak już cytujesz to może nie tak wyrwane z kontekstu i potem dorabiasz do tego tezę:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Skoro decydujemy się/zgadzamy się (taka tradycja tej zabawy od samego początku) aby jury w popRAWce stanowił ogół klubowiczów ...
    To nie my się zgadzamy tylko Ty narzuciłeś takie rozwiązanie. Zaproponowałeś i nie pytałeś o zgodę.
    My jedynie możemy zdecydować się na udział lub nie.
    Więc informuję Cię, że to nie ja narzuciłem takie rozwiązanie.
    Owszem, tradycją jest, że jury stanowi ogół klubowiczów.
    Sposób punktowania zwycięzców edycji, wyłanianie zwycięzców cyklów i ranking to już Twój autorski pomysł.
    Właśnie próbuję Ci zasugerować jego zmianę.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #397
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Oczywiście - jeśli zajmą to samo miejsce... tylko jakim cudem tak się stanie to ja nie wiem...
    W punktacji zaproponowanej przez kol. helmutha miejsca od 4 do 10 miałyby otrzymywać po 2 pkt. (nie czytasz dokładnie , post #62 ). To żaden cud, w tej bieżącej edycji 20/2017 tak jest właśnie. Wystarczy kilka miejsc ex aequo, policz/sprawdź w ankiecie miejsce 4 ma 7 głosów, miejsce 10-te ma zero głosów. Dostają tyle samo punktów do rankingu. Tak byłoby bardzo często.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Sposób punktowania zwycięzców edycji, wyłanianie zwycięzców cyklów i ranking to już Twój autorski pomysł.
    Zgadza się.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Właśnie próbuję Ci zasugerować jego zmianę.
    Widzę wiecej negatywów, niz pozytywów takiej zmiany.

    Odnośnie jeszcze tego Twojego przykładu:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jeżeli podstawą są punkty za głosy to nie jest to sprawiedliwe.
    Wyobraź sobie, że wygrywa X przy małej frekwencji i dostaje niewiele punktów za głosy. Powiedzmy 5+5 czyli 10
    W następnej edycji, przy dużej frekwencji, wygrywa Y. Powiedzmy 16+5=21.
    W kolejnej, znowu przy małej frekwencji, Y nie bierze udziału a wygrywa X. Powiedzmy znowu 5+5 czyli 10.
    X wygrał dwa razy i ma 20 a X tylko raz i ma 21. Który jest lepszy?
    Mogę podać np. taki: Załóżmy jest punktacja za miejsca, tak jak zaproponowałeś. Jak spojrzysz na tabelę i miejsce 17 -ste w niej (19-ste miejsce zresztą też podobnie). Uczestnik wziął raz udział i zajął trzecie miejsce. Według Twojej metody liczenia miałby 4 punkty i znalazł się pod koniec tabeli. Co najmniej 3 uczestników by go wyprzedziło, którzy teraz zajmują dalsze miejsca, ale częściej brali udział. Nie uważasz, że to jest sprzeczne z tym co napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Należy pomyśleć o tym, żeby za miejsca "na pudle" były premiowane bardziej niż sam udział w edycji.
    Wygląda, że tak jest w tej chwili, a po zmianie już by nie było.
    Starczy na dziś, czas spać
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 30.11.17 o 01:00
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #398
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Ja tam jestem za obecnymi zasadami. Wydaje mi się że właśnie większa frekwencja w głosowaniu jest po części wynikiem 3 składników - losowego (bo akurat więcej osób było na forum), wynikiem ciekawości samego materiału do obróbki - ale też w sporej części efektem pracy uczestników i osiągniętych rezultatów - co przekłada się na większa ilość "oglądnięć" i głosów - czyli w danej edycji było więcej głosów (możliwych do uzyskania punktów) - bo uczestnicy wykazali się większą kreatywnością. Natomiast dodatkowe punkty własnie promują zajęcie miejsc "medalowych" - po części rekompensując słabą ilość uczestniczących w głosowaniu.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  9. #399
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Ja tam jestem za obecnymi zasadami...
    Ja też. A jeśli ktoś lubi odwołania do sportu, to popRAWka najbardziej przypomina mi wieloetapowy wyścig kolarski. Liczy się łączny czas (u nas łączna ilość zebranych głosów), plus premia za podium etapowe (jak u nas). Są jeszcze premie za aktywność i w popRAWce też można rozważyć np. 1 punkt za samo wzięcie udziału
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #400
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Fajnie, że są osoby, którym obecny system punktacji odpowiada. Dodanie 1 pkt. za sam udział jest do poważnego rozpatrzenia i bardzo możliwe, że to wprowadzę w następnym cyklu 10 popRAWek.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.