Strona 54 z 105 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #531
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Precz z uciskiem!
    Precz z preczem!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #532
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Odniosę się tylko do tego:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ... Niestety, moje argumenty potraktowałeś tak, jakby dotyczyły Ciebie osobiście a nie zapisów, których nawet nie jesteś autorem.
    Edycja czy umiemy lepiej -> brzmiała:

    Cytat Zamieszczone przez stary regulamineg
    to chyba najtrudniejsze i najbardziej ograniczające pole manewru. Tu zadaniem naszym jest, przy zachowaniu pełni wartości przekazu kadru, pokazanie jego naj€žlepszej strony€ np. makro, portret czy akt.

    Po moich zmianach jest tak :
    to najbardziej popRAWkowa edycja i jednocześnie najbardziej ograniczająca pole manewru. Tu zadaniem naszym jest, opierając się głównie na wywoływarce, poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu. Skupiamy się głównie na poprawkach ograniczając do minimum swoje "wizje" kadru. Zachowanie zawartości kadru min. 75%.

    Edycja klasyka -> brzmiała:
    Cytat Zamieszczone przez stary regulamin
    to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%.
    Po moich zmianach jest tak :
    • tu należy wywołać plik RAW i opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 60%. W tej edycji dopuszcza się konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze typu linie, słupy energetyczne, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu.



    Uściśliłem co można w edycji czy umiemy lepiej (tego wpisu nie było):

    W edycji czy umiemy lepiej -> , niedozwolona jest konwersja do B&W, sepii, itp. Nie dodajemy winiety. Jak wyżej napisano skupiamy się na poprawkach, czyli takich rzeczach jak: balans bieli, prostowanie zdjęcia, szum, ostrość, kontrast, ekspozycja, nasycenie koloru, korekcja wad obiektywu (dystorsja, aberracje chromatyczne, perspektywa, winieta, flary, bliki). Dozwolone jest usuwanie tylko bardzo drobnych elementów w kadrze takich jak: plamki od zabrudzonej matrycy, w portrecie niedoskonałości skóry, itp.

    Dopisałem także to(tak wiem masz duże zastrzeżenia, nielogiczne itd.):

    • Autor wysłanego pliku RAW do popRAWki ma prawo wybrać rodzaj edycji, a także wykluczyć lub dodać ograniczenia w obróbce , które w danej edycji obowiązują. W razie wątpliwości czy dana praca nie wykracza poza dozwolony rodzaj obróbki w danej edycji, decyzję rozstrzygającą o dopuszczeniu pracy (lub wykluczeniu już zamieszczonej pracy) podejmuje autor RAW-a. Jeśli autor RAW-a nie wybierze rodzaju edycji, taką decyzje podejmie prowadzący (także w razie wątpliwości o dopuszczeniu pracy do konkursu).



    Dodałem punkty:

    4C - Nie dodajemy ramek (nie dotyczy edycji nasze wizje)
    7.
    Nie głosujemy na swoją prace. Głos taki nie będzie liczony.
    9.
    Praca dodawana do konkursu jest w formacie JPG, wymiar: 1200 pix dłuższy bok (w poziomie).
    A - Jeśli dłuższy bok pracy jest w pionie lub praca jest w kwadracie wówczas stosujemy rozmiar 1080 pix
    B - Jeśli będzie panorama składana z kilku zdjęć, długość dłuższego boku będzie określona w opisie edycji. Zwyczajowo będzie 1800 pix. dł. bok.
    C - Staramy się aby praca nie przekraczała wagi 1 MB (w przypadku panoramy - do 2 MB), oraz usuwamy dane EXIF.

    Ale OK, przyjmuje, że nie jestem autorem regulaminu tylko go "nieco" zmodyfikowałem.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.12.17 o 00:08 Powód: Wywaliłem kolory pogrupuj ułóż teks, ale kolor domyślny
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #533
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Odniosę się ...
    Taaaa ...
    Opis edycji "czy umiemy lepiej" - z jednego zdania rozrósł się do czterech
    Opis edycji "klasyka" - z dwóch zdań rozrósł się do sześciu.
    Poza tym uściśliłeś, dopisałeś i dodałeś. To ma być uproszczenie?
    Ach nie, Ty go zmodyfikowałeś!
    Moje gratulacje!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #534
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Moje gratulacje!
    Dziękuję.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #535
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Tak gwoli przypomnienia(może się przyda, albo nie)
    Cytat Zamieszczone przez Qben
    Regulamin popRAWki
    1. Każdy z uczestników dodaje jeden obrobiony plik(własną nie powtarzalną wizję kadru) z zamieszczonego pliku ORF do przygotowanej w pierwszym poście edycji, galerii konkursowej.
    2. Podczas dodawania, w tytule zdjęcia wpisujemy swój Nick
    3. Zdjęcia dodajemy do czasu podanego przez osobę organizującą konkurs.
    4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia. Nie robimy montaży z innymi zdjęciami, nie przycinamy więcej niż 15-20%
    5. Każda edycja konkursu trwa 24 dni. W szczególnych przypadkach, osobnym postem w wątku każdej z edycji, konkurs może zostać przedłużony.
    6. Oddawanie głosów w konkursie skierowanym do głosowania trwa do wyznaczonych ram czasowych opisanych w pierwszym poście danej edycji.
    7. Zwycięzca proszony jest o udzielenie pełnych informacji ad. techniki obróbki konkursowego kadru.(screen'y i akcje PS mile widziane)
    8. na przysyłanie prac 14 dni od daty rozpoczęcia konkursu
    9. na głosowanie 10 dni od daty rozpoczęcia głosowania
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #536
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Sercem z Łódźi
    Posty
    29
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Helmuth a może wyłóż kawe na lawe i zaproponuj swój regulamin o ile bedzie prosciej i szybciej, moze cos z tego wyjdzie i w końcu znajdziecie jakies wspolne wyjscie z tego memłania. A i jeszcze jedno napisalem rowniez ze nie trzeba mieć IQ jak Einstein by zrozumieć regulamin ale jak się trafi ktoś mniej inteligentny to niech go wychwyci prowadzący i uświadomi co i jak, mysle ze tych mniej inteligentnych jest mniej niż tych ogarniętych, przecież nie podejrzewamy nikogo ze robi to celowo Prawda?

  7. #537
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    andtor2 i helmuth są bardzo restrykcyjni. I wymagają w zasadzie jednego: przestrzegania regulaminu(jaki by on nie był)

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Są bardziej do siebie podobni niż się komu zdaje.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #538
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Tak gwoli przypomnienia(może się przyda, albo nie)
    Podoba mi się zdanie o tym, na czym polega zabawa i czego nie wolno:
    Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia. Nie robimy montaży z innymi zdjęciami, nie przycinamy więcej niż 15-20%
    Genialnie proste!
    Cytat Zamieszczone przez dudidu Zobacz posta
    Helmuth a może wyłóż kawe na lawe i zaproponuj swój regulamin ...
    Staram się już od pewnego czasu, nie potrzeba IQ jak Einstein, żeby to dostrzec.
    Gdyby były niejasności, post Saboora to wyjaśnia

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    andtor2 i helmuth są bardzo restrykcyjni. I wymagają w zasadzie jednego: przestrzegania regulaminu(jaki by on nie był).
    Im mniej zakazów i nakazów w regulaminie, tym łatwiej go przestrzegać i trudniej się wytłumaczyć z jego złamania.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #539
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Pamietacie ? "Tu są RAW-y apz-a, obrabiajcie jeśli chceta " Fajnie było, szkoda, że się skończło.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #540
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    ..Doktoryzujemy się co to RAW, co to wywoływarka, powiem z perspektywy swoich błędów: nie warto, jedyne co warto to bawić się warto..
    Dokładnie.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Po to jest regulamin, by go przestrzegać. Powinien być napisany tak, aby nawet taki maruda jak ja nie miał się czego czepiać.

    W wątku o wywoływaniu rawa było kilka różnych poglądów, więc dla przejrzystości tej zabawy należy zrezygnować z pojęć "wywoływanie" i "wywoływarka".
    ..
    Pojęcie "obróbka" powinna się sprowadzać do przekształcenia rawa do jpga- tak jak napisałeś.

    Jeżeli zasady nie będą zawierały niejasnych, możliwych do różnych interpretacji zasad, nie będzie zero-jedynkowego podejścia do nich.
    Uprośćmy, zróbmy przejrzystymi zasady tej zabawy a powinno wszystko wrócić.
    Wg mnie nie da się zapisać precyzyjnie tego co to wywołanie, a co obróbka. Czujemy ducha, ale każdy trochę jednak inaczej to czyje, a zapisy .. no nie widze możliwości, by były precyzyjne. tzn pewne sprawy tak, prosto - np zezwalamy na prostowanie walących sie budynków, zgoda na kadrowanie itd itd. natomiast już to co to jest i co obejmuje (tak superprecyzyjnie) wywoływanie, co jest działaniem wywoływarki, a co obróbką - to mało realne. No i jeszcze kwestia tego, że zapis zapisem, ale możliwość zweryfikownia, czy zapis został złamany czy nie!
    Był wielki krzyk o prace w superpoprawce, ale .. z Andtor2 i siemalysy zmiana jaką wprowadziliśmy (i prosze na mnie nie krzyczeć, ja to tylko sygnuje) to zgoda na korekty lokalne. I to będzie cała zmiana w stosunku do tego co było. I konia z rzędem temu, co odróżni czy ktos to zrobił w wywoływarce czy w obróbce.
    Możemy jedynie polegac na uczciwości wysyłających zdjęcia, na tym, że to jest ZABAWA. Albo zapomnieć, że ten konkurs ma być pokazaniem dobrego wywołania RAWA, a byc konkursem na najładniejsze zdjęcie, obrobione jakkolwiek i czymkolwiek.

    PS - jak zaczeliśmy rozmawiać o zapisach w regulaminie to pojawiłysie kwestie co to jest usuwanie? Jeśli nie wolno usuwać to czy wolno kadrować? Przecież kadrowanie to usuwanie. Głupia pieczatka to montaż. Jednego fragmentu zdjęcia w drugim. Jak ktoś będzie upierdliwy i inteligentny (a to czesto idzie w parze) to znajdzie coś do podważania zawsze. Dlatego krótki regulamin, prosty, mówiący o intencjach i poddanie się decyzji prowadzącego ZABAWĘ to jedyne wyjście z sytuacji. Traktowanie tego jako wyścigu po złote kalesony jest bez sensu. Wrzodów sobie narobimy i taki z tego będzie efekt.

    Drugie wyjście - zezwolić na WSZYSTKO, ale zmienic tez nazwę konkursu na "zaprezentuj najlepszą fotografię" a materiałem jaki sie dostanie to wcale nie musi być RAW. Może ktoś dać jpg czy tam tiff. I wtedy to będzie trudna zabawa, bo wyciągnąć z NEFa to każdy coś potrafi, ale jak masz blade niebo na jpg to ... pokaż jak umiesz przeszczepiać je z innych zdjęć.

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.