Strona 52 z 105 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #511
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ...I takie postąpowanie z łaczeniem np. w Afinity uważałbym za najlepsze do RAW-a jak ten z superpoprawki
    Tak jeszcze dodam, to co tu napisałem wcześniej dotyczy forumowej popRAWki, a nie Edycji Specjalnej (superpoprawki) gdzie jest inny regulamin i gdzie dopuszcza się tylko wywoływarkę. Więc takie zaproponowane postępowanie z tym RAW-em w superpoprawce byłoby niezgodne z regulaminem.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    No! Już lepiej
    Porównaj to z zapisem w regulaminie:
    Skoro w regulaminie jest napisane "głównie", czyli można jeszcze w czymś, oprócz wywoływarki, wywołać tego rawa.
    Dlatego pytam w czym?
    Skoro wywołanie to zapis np do tifa, to jak (po wywołaniu w jednej wywoływarce) mieć jeszcze rawa i wywoływać go w czymś jeszcze?
    Wytłumaczysz jakoś tą sprzeczność?
    Poprawienie w PS/Gimp itp, to już nie jest wywoływanie!
    Nie pomyliłem sie. Wszyscy rozumieją o co chodzi w zapisie "używamy głównie wywoływarki", a helmuth nie. Choć sadzę, że dokładnie wie o co chodzi... tylko są pewnie jakieś sprzeczności w sformułowaniach

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Skoro w regulaminie jest napisane "głównie", czyli można jeszcze w czymś, oprócz wywoływarki, wywołać tego rawa.
    Nie pisze przecież, że głównie należy wywoływać w wywoływarce, czy Ty tego nie widzisz ?
    Jakby tak pisało to mógłbyś się zapytać tak jak w cytacie. Normalnie ręce i nogi opadają.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.12.17 o 01:47
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #512
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ... możesz go wywołać ponownie, a nawet i pięć razy ...
    Głównie w wywoływarce czy w czymś jeszcze?
    Pierwsze wywoływanie w wywoływarce a pozostałe cztery? Jeżeli w tej samej wywoływarce, to dlaczego "głównie"?
    Tego nie rozumiem
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #513
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Głównie w wywoływarce czy w czymś jeszcze?
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie pisze przecież, że głównie należy wywoływać w wywoływarce, czy Ty tego nie widzisz ?
    Jakby tak pisało to mógłbyś się zapytać tak jak w cytacie. Normalnie ręce i nogi opadają.
    Pokaż mi zapis regulaminu popRAWki mówiący, że należy wywoływać głównie w wywoływarce.
    Przecież to by było idiotyczne.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.12.17 o 02:00
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #514
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Pokaż mi zapis regulaminu popRAWki mówiący, że należy wywoływać głównie w wywoływarce.
    Wychodzi na to, że nie rozumiem tego, co jest napisane:
    klasyka -> tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #515
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wychodzi na to, że nie rozumiem tego, co jest napisane:klasyka -> tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki
    Nie, rozumiesz tylko udajesz (mam nadzieję)
    Jednak wypadałoby mieć minimum dobrego tonu i zapytac na przykład jak interpretować zapis "opierając sie głównie o wywoływarkę"
    Na to juz odpowiadałem (nie jeden raz), wróć sobie kilka postów wcześniej, powtarzać się nie będę.

    PS. Jednak nie ma takiego zapisu, że należy wywoływać głównie w wywoływarce ? Bo ciągle o to pytałeś.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #516
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Głównie w wywoływarce czy w czymś jeszcze?
    Pierwsze wywoływanie w wywoływarce a pozostałe cztery? Jeżeli w tej samej wywoływarce, to dlaczego "głównie"?
    Tego nie rozumiem
    Też wywołać tego samego rawa i zapisać jak tiff-a nr 1, 2, 3, itd, a potem otworzyć jako warstwy do dalszej pracy do stosownego programu.
    Wywolywarkę dobierasz wg, oczekiwanego efektu. Heniu pobaw się trochę techniką HDR, zrozumiesz.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 15.12.17 o 02:25
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #517
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... wypadałoby mieć minimum dobrego tonu i zapytac na przykład jak interpretować zapis "opierając sie głównie o wywoływarkę" ...
    Interpretacja tego zapisu nie budzi wątpliwości w zdaniu " Tu zadaniem naszym jest, opierając się głównie na wywoływarce, poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu.
    Chodzi o inne sformułowanie: "wywołać RAW opierając się głównie na wywoływarce", zawarte w zdaniu "klasyka -> tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki."
    Wywołać można tylko w wywoływarce. "Głównie" sugeruje, że można wywołać również w innych programach.
    Gdyby to zdanie brzmiało "klasyka -> tu należy, opierając się głównie na wywoływarce, pokazać fajną wersję fotki.", brzmiało by poprawnie.
    Problemem byłoby zdefiniowanie pojęcia "głównie", ponieważ różne wywoływarki mają różne możliwości. Jednemu wywoływarka pozwala zrobić to, co inny może uzyskać tylko w edytorze.
    Dla uniknięcia sporów co do interpretacji pojęcia "głównie", należało by uprościć zapis w regulaminie i powinien on brzmieć: klasyka -> tu należy pokazać fajną wersję fotki.
    Przecież o to chodzi w tej zabawie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #518
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    "klasyka -> tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki."

    Wywołać można tylko w wywoływarce. "Głównie" sugeruje, że można wywołać również w innych programach.

    Gdyby to zdanie brzmiało "klasyka -> tu należy, opierając się głównie na wywoływarce, pokazać fajną wersję fotki.", brzmiało by poprawnie.
    Konie z rzędem temu kto widzi w tym różnice. Wyższych studiów z polonistyki nie kończyłem. Dla mnie to ma taki sam sens, ale żebyś był usatysfakcjonowany może zmienię na poprawna formę. Może, bo to sformułowanie można też przeczytać w ten sposób:

    "klasyka -> tu należy wywołać plik RAW i opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki."

    Także możliwe, że dostawie tylko "i". Dziękuje za wnikliwe studiowanie regulaminu popRAWki.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #519
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Konie z rzędem temu ...
    A ile tych koni?

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    "klasyka -> tu należy wywołać plik RAW i opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki."
    Brawo! Już lepiej.
    Zastanawiam się tylko, czy mając fotkę w postaci rawa, można pokazać jakąkolwiek jej wersję bez wywołania tego rawa?
    Kombinuj dalej!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #520
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Brawo! Już lepiej.
    Zastanawiam się tylko, czy mając fotkę w postaci rawa, można pokazać jakąkolwiek jej wersję bez wywołania tego rawa?
    Kombinuj dalej!
    Otóż można i się z tym spotkałem.
    Kombinuj jak.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.