Strona 58 z 105 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #571
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Ja z kolei nie rozumiem co masz na myśli z tym zaniedbywaniem. PopRAWka lokalna toczy się swoim rytmem. Bardziej od użytkowników forum zależy czy będzie "zaniedbywana".
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #572
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Czyli w lokalnej "róbta se sami", a tu srasz energią? Nie będę zaskoczony jeśli padną obie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #573
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Czyli w lokalnej ...
    Udzielam się dokładnie tak samo jak wcześniej, na tym etapie (zbierania prac) popRAWki. Co byś chciał więcej.
    Mam po każdej pracy jaka wpłynie na skrzynkę o tym informować ? Bez przesady. Nigdy tego nie robiłem. Dziś zamieszczę info o ilości prac.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #574
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...Nigdy tego nie robiłem. Dziś zamieszczę info o ilości prac.
    Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to dzisiaj tez się nie natężaj
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #575
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to dzisiaj tez się nie natężaj
    Nie rozumiesz. Nigdy nie informowałem w wątku po każdej pracy jaka napłynęła. Ogólne info. o ilości prac (raz lub chyba częściej z 2 razy) zamieszczałem zawsze (można sprawdzić).
    Dzisiejsze info miałem zaplanowane bez "natężania". To tyle.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12.01.18 o 18:39
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #576
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    andtor2 - przecież oczywistym jest że jaja se kolega robi - nie przejmuj się, bo i po co ..
    w sumie faktem niezaprzeczalnym jest że rozruszałeś poprawkę w ostatnim roku.. i oby tak dalej

    pomysł na poprawkę na 3 forach też był spoko - niestety nie zauważyłam go w porę i przespałam ten konkurs - ale 3mam kciuki za ciągiem dalszym, bo pomysłowe to było
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  7. #577
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    andtor2 - przecież oczywistym jest że jaja se kolega robi - nie przejmuj się, bo i po co ..
    Tak po wypowiedzi w poście #572 nie można było być pewnym, brzmiało poważnie. Nie no przejmować się nie przejmuję, może chwilowo. Zaszło nieporozumienie i chyba wyjaśnione.
    Pomysł popRAWki między forumowej wyszedł od Jacka_Z.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #578
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Po wstępnym przeliczeniu Edycji 1/2018 podjąłem ostateczna decyzję jak będziemy punktowali w pierwszym cyklu 10 popRAWek.

    Jak wiecie poprzednio punkty odpowiadały liczbie głosów jakie praca uzyskała i dodatkowo były premiowane 3 pierwsze miejsca, odpowiednio 5, 3 i 1 pkt.

    Obecnie punkty powiązane będą ściśle z miejscem jakie zajęła praca w głosowaniu. Przyjąłem, czy raczej przyjęliśmy (sprzeciwu nie odnotowałem) aby przydzielać także 1 pkt. dla tych prac, które w ankiecie nie otrzymały głosu. Powiedzmy taka mała premia za udział i na zachętę do uczestnictwa.

    Miało być takie punktowanie
    (miejsce / punkty) :

    Wariant I -> 1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/6 ; 8/5 ; 9/4 ; 10/3 ; 11/2 ; 12/1 (pierwsze miejsce 25 pkt. , drugie miejsce 20 pkt. itd.).

    Wprowadziłem małą zmianę i będzie tak:

    Wariant II -> 1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2

    Punktowane będzie pierwsze 12 miejsc. Od miejsca 13-stego (pechowego) i dalej będzie przyznawany tylko 1 punkt.
    Obojętnie czy praca na miejscu 13 (lub niżej tj. 14, 15 itd.) uzyskała głos/y czy miała zero głosów.

    Aby praca miała przyznane punkty według powyższego przelicznika musi w Ankiecie uzyskać przynajmniej 1 głos.
    Gdy praca nie uzyska żadnego głosu, a zajmie punktowane miejsce (może być w przypadku niskiej frekwencji) otrzyma tylko 1 punkt.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.02.18 o 10:29 Powód: Doprecyzowanie zasad punktowania.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #579
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    QUOTE=andtor2;1330799]Edit.
    Już mi się mienią te głosy / liczby / punkty i wcześniej źle policzyłem..[/QUOTE] Żebyś ty wiedział, jak mi się mieniły te głosy przy konkursie na 3 fora. W sumie to było 9 tabelek na forum i 5 tabel sumujących, a każda po kilkadziesiąt pozycji.
    Nastepnym razem będę liczył od 50 w dół i tak samo, za udział będzie 1 pkt, nawet gdy nikt na to zdj nie zagłosuje. Słuszna strategia.
    Może zapisz jak rozpisujesz pkt w przypadku miejsc ex-equo na pozycjach dalszych, bo chyba dogrywki nie ma co robić dla niższych pozycji.
    No i usuwanie exf - krzyczeliście na mnie, że to niepotrzebne, a nawet szkodliwe (można usunąć tym samym profil koloru), tymczasem masz to w regulaminie.
    Punktacji w regulaminie za to nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21.01.18 o 01:06

  10. #580
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Żebyś ty wiedział, jak mi się mieniły te głosy przy konkursie na 3 fora. W sumie to było 9 tabelek na forum i 5 tabel sumujących, a każda po kilkadziesiąt pozycji.
    Domyślam się, a właściwie wiem bo próbowałem podliczać drugą Edycję. Nie zazdraszczam takiej roboty.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Może zapisz jak rozpisujesz pkt w przypadku miejsc ex-equo na pozycjach dalszych, bo chyba dogrywki nie ma co robić dla niższych pozycji.
    Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o tych dalszych pozycjach i jaki konkurs przede wszystkim (lokalna popRAWka na forum, czy na 3 fora). Pojedyncza edycja czy suma całego cyklu. Przykładowo tylko napiszę, jakby w popRAWce na 3 fora były przewidziane różne nagrody za 3 pierwsze miejsca i na koniec cyklu na drugim miejscu (czy na trzecim) byłby remis, dogrywka musiała by być.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i usuwanie exf - krzyczeliście na mnie, że to niepotrzebne, a nawet szkodliwe (można usunąć tym samym profil koloru), tymczasem masz to w regulaminie.
    Z tym profilem tylko ja krzyczałem, choć to określenie na wyrost. Zwróciłem tylko uwagę, bo chciałeś usuwać programem, który razem z EXIF usuwa profil koloru zdjęcia. Ja używam EXIFtoolGUI gdzie można usunąć wszystkie dane EXIF pozostawiając profil koloru. Wiesz przecież, zrzuty ekranu Ci pokazywałem. To, że program nie działa na Win10 na to już nic nie poradzę.

    W regulaminie na początku tego punktu jest napisane "staramy się" i w domyśle dotyczy też EXIF. W każdej popRAWce piszę również: "Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF." Jak EXIF jest, sam go usuwam, nie ingerując w pracę w żaden sposób.

    Trzeba rozróżnić taki konkurs na 3 fora, a lokalny na jednym forum gdzie prac jest kilkanaście i ludzie się znają. Część wie także jaki kto program używa.
    Dane EXIF zazwyczaj informację o użytym programie zawierają. Przykładowo u nas chyba tylko Bodzip, biorący udział w popRAWce, używa Linuxa i Darktable. Przy dogrywce jakby w EXIF w jednej z prac była taka informacja to łatwo by się domyśleć kto jest autorem.

    W konkursie popRAWki na 3 fora nie widzę potrzeby usuwania danych EXIF.
    Co innego konkurs tematyczny, tu byłaby konieczność usuwania EXIF.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Punktacji w regulaminie za to nie ma.
    Punktacji owszem w regulaminie nie ma i raczej nie będzie w naszej lokalnej popRAWce. Wprowadziłem ją ot tak dla urozmaicenia, z myślą o wzroście frekwencji, pewna forma rywalizacji raczej nie zaszkodzi. Często przypominam, że nie ma obowiązku uczestniczenia w rankingu, wystarczy info. Metody punktacji też się zmieniają i nie wiem czy ta obecna pozostanie. Za często musiałbym zmieniać regulamin
    Może gdyby w tej naszej popRAWce na forum były stałe nagrody, wtedy bym zapisał punktacje do regulaminu.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 21.01.18 o 10:42 Powód: interpunkcja
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.