Strona 38 z 105 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #371
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Tylko dwa, a nawet jeden. Zrób sobie matrycę i zmieniaj tylko napis. ...
    Teoretycznie wydaje się prościzna. Tych obrazków jednak trzeba by utworzyć ok. 150 (do końca 2016r). Zapisać na dysku, wcześniej nadając im nazwę, którą też trzeba wpisać.
    Co do tych "matryc" obrazków. Aby jakoś estetycznie wyglądało, trzeba by dopasować do rozmiaru tych miniatur. Jeśli dłuższy bok jest w poziomie (lub dokładnie kwadrat), nie ma problemu, wówczas bok dla "matrycy" 300 pix. Jeśli jednak miniatura ma dłuższy bok w pionie, to krótszy bok w poziomie nad którym ma być napis jest różnej długości.
    Obecnie jak jest teraz, klikając na miniaturę, praca pojawia się powiększona w oknie i można tam kliknąć na następne zdjęcie. Jak będą "zdjęcia" z tekstem to pewnie też przy takim przeglądaniu będą się pojawiać. Będę jeszcze musiał to sprawdzić, jak tekst byłby wstawiony w opcji full size, czy także przewijałby się między pracami. To też trzeba wziąć pod uwagę.
    I jeszcze kwestia samego tego obrazka. Kolor tła, kolor tekstu. Trzeba by pogodzić aby jakoś to wyglądało zarówno dla skórki jasnej (taką akurat ja używam) jak i ciemnej.
    Mógłbym zrobić na jasnej tak by na pierwszy rzut trudno było zauważyć, że tekst jest wstawiony jako obrazek (tak dopasować tło i czcionkę). Na skórce ciemnej już niekoniecznie by dobrze wyglądało. To wszystko do ewentualnego sprawdzenia. Czas na edycję mam nieograniczony. Na razie będę wstawiał według ostatniego schematu. Dzięki za zainteresowanie.
    PS.
    Jest jeszcze jeden "problem". W jednym poście można wstawić maksymalnie 15 zdjęć. Wstawiając tekst jako obrazek .jpg w jednym poście zmieszczę zaledwie 3 edycje. Trochę mało...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 22.04.17 o 08:36
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #372
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Na pewno masz możliwość zorganizowania problemu przez tabelę.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #373
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Na pewno masz możliwość zorganizowania problemu przez tabelę.
    Można zdjęcia wstawiać do tabeli ?
    Piszesz o tej forumowej tabeli ? przyznam nigdy jej nie używałem.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 22.04.17 o 08:48
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #374
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    popRAWka 14/2010
    chimol
    Saboor
    Załącznik 189936 Załącznik 189935

    Tu Masz z tabelami, wy edytuj i kopiuj.
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 22.04.17 o 14:32
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  5. #375
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Dzięki. Nie znałem takiej możliwości. Nowe w tamtym wątku będę już tak wstawiał i pewnie zedytuję wcześniejsze.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #376
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta

    Tu Masz z tabelami, wy edytuj i kopiuj.
    Piotrze dołóż jeszcze linijkę na cała szerokość na tytuł.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #377
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Klikasz: "opcje zaawansowane" pod postem i:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oie_SO8Cc97NADD6.png
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	190012Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oie_uXfafH7p9Hrc.png
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	190013

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Już, bez łączenia komórek.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oie_22135456IVtqOP65.png
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	190011  
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #378
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Klikasz: "opcje zaawansowane" pod postem i: ...
    To że jest coś takiego jak tabela to wiedziałem. Nigdy tylko jej nie używałem i nie sądziłem, że można również do niej wstawiać zdjęcia.
    Będę próbował, chyba ogarnę
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #379
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Uściśliłem, na ile to możliwe, w Regulaminie popRAWki zakres obróbki w poszczególnych edycjach. Zwłaszcza jeśli chodzi o dopuszczalne usuwanie elementów kadru. Zmieniłem też zachowanie minimalnego kadru w edycji klasyka z 50 na 60%.


    • nasze wizje -> tu puszczamy wodze fantazji, i zachowując pierwszoplanowe elementy kadru, bądź elementy główne(nie zawsze są pierwszoplanowe) tworzymy własne wizje kadru. Jako jedyna edycja ta dopuszcza dodawanie efektów np. woda, lustro, płomień, promienie świetlne itp.


    • naprawiamy -> naszym zadaniem jest przywrócenie świetności, RAW-om, które się spsuły, skanom starych fotografii, a€“ to wyższy poziom, nie tylko retusz ale i pełna restauracja kadru. W tym wypadku obowiązuje zachowanie 100% zawartości zdjęcia w zdjęciu i zmiana czy usunięcie jakiegokolwiek elementu kadru jest niedopuszczalne.


    • czy umiemy lepiej -> to najbardziej popRAWkowa edycja i jednocześnie najbardziej ograniczająca pole manewru. Tu zadaniem naszym jest, przy zachowaniu min. 75% kadru poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu. Skupiamy się głównie na poprawkach ograniczając do minimum swoje "wizje" kadru.


    • klasyka -> tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 60%. W tej edycji dopuszcza się konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze typu linie, słupy energetyczne, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu.


    W edycji czy umiemy lepiej -> , niedozwolona jest konwersja do B&W, sepii, itp. Nie dodajemy winiety. Jak wyżej napisano skupiamy się na poprawkach, czyli takich rzeczach jak: balans bieli, prostowanie zdjęcia, szum, ostrość, kontrast, ekspozycja, nasycenie koloru, korekcja wad obiektywu (dystorsja, aberracje chromatyczne, perspektywa, winieta). Dozwolone jest usuwanie tylko bardzo drobnych elementów w kadrze takich jak: plamki od zabrudzonej matrycy, w portrecie niedoskonałości skóry, itp.


    Jestem otwarty na Wasze propozycje. Co zmienić, dopisać, inaczej sformułować.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #380
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Foster Zobacz posta
    ...choćby nawet głosu było brak.
    Jak dla mnie obecna punktacja jest bez sensu... ale ja nie biorę udziału dla punktacji tylko dla zabawy
    A przy okazji poprawiam swój warsztat

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.