Strona 2 z 382 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3820

Wątek: Czego słuchacie?

| OlyJedi
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    No tak, kto by pomyślał jeszcze niedawno, że płyta kompaktowa zostanie tak masowo wyparta przez pamięci flash. Parę lat temu płyty winylowe były w takiej sytuacji względem płyt CD, a teraz już wszelkie odtwarzanie z nośnika fizycznego jest wypierane - bo musi być 'compressed', 'instant', "shock-free", "mobile', 'rapid access' i co tam jeszcze...
    Jest to już trend stały i w żadnym razie nie jest to złe, tylko po drodze traci się jakość. Podobnie jak Syd Barrett, wolę zapewnić sobie najlepszą dostępną mi jakość zamiast korzystać z 'dobrodziejstw' kompresji

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Oj, nie przesadzajcie ... Nie każdy siedząc przy komputerze włoży originalną płytę CD do napędu komputerowego - po prostu brak zaufania. Dlatego większość mojej kolekcji przerobiłem sobie na mp3 i na komputerze korzystam z kopii bezpieczeństwa. Originalne CD są godne tylko stacjonarnego sprzętu, który ocieka potęgą watów w pokoju obok

| OlyJedi
    Mieszka w
    polska północna
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    eee tam gadanie... dobry kodek przy 320kbps powala, chyba tylko meloman ze słuchawkami za pięć stówek wskazałby co leci z czego.

| OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Mieszka w
    Krk
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    eee tam gadanie... dobry kodek przy 320kbps powala, chyba tylko meloman ze słuchawkami za pięć stówek wskazałby co leci z czego.
    jasne - w przypadku sprzętu przenośnego - niestety oprócz kodeka, wysokiej jakości, dobrych słuchawek ogromną rolę odgrywa sprzęt a tu z reguły chodzi o cenę, chociaż niestety np. iPod taki z hdd 160GB np obcina niskie tony jakby się ktoś pytał, za to ma fajne basy. odtwarzacze MP3+CD lepszych firm niestety w większości to jedna wielka lipa, całkiem dobrze za to radzi sobie MD np. S0ny. wszystkie peny to jedno wielkie g***o. pozostaje drogi przenośny CD, ale prawie nikt już tego nie używa, skoro za 40zł można mieć full-wypas pendrive'a "z biedronki", który robi za dysk, sprzęt grający, jest poręczny, świeci, wyświetla tytuły itp.
    to tak jak zamiast Olympusa można używać aparatu z komórki. Również może to być frajda a niektórzy nawet nie widzą różnicy!!!

| OlyJedi
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    uff, jak się cieszę, że nie mam wybitnego słuchu.
    Słuchanie muzyki byłoby katorgą...
    a tak - iriverek + jazzik i frajda.
    pzdr

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Siła reputacji
    161
    Moja galeria
    Syd Barrett - masz trochę racji ale:
    sprzęt przenośny nie jest sprzętem audiofilskim, nie uzyska się takiego dźwięku jednak ma inne walory i zastosowania a i dźwięk często dość przyzwoity. Odtwarzacz mp3 nie zapewni dźwięku, którym się można podelektować - to nie sala koncertowa ani duże pudła za kilka tys zł (lub więcej) rozstawione w połączeniu z dobrą akustyką. Przenośnych odtwarzaczy i tak się używa w terenie - środkach komunikacji, na ulicy - niejako przy okazji innych czynności a często też przy sporym natężeniu innych dźwięków... Tu jakość powiedzmy zadowalająca w zupełności wystarczy. Oczywiście nie mam na myśli sprzętu no name za grosze ale np. odtwarzacze iRiver, Creative czy nawet Sandisk, którym - szczególnie z dobrymi słuchawkami, niewiele można zarzucić - jak na moje uszy i jak na słuchanie muzy w terenie... Dodając radio, dyktafon, możliwość przenoszenia danych, odpalania aplikacji "portable" na zewnętrznych kompach - to wszystko tworzy urządzenia, które potrafią sprawić wiele radości. Ipodów nie lubię i nie chodzi tylko o jakość dźwięku... Z moją "mptrójką" bym się nie rozstał...
    Takie moje ot...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

| OlyJedi Awatar YxasoR
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    teraz bez białych słuchawek w uszach to przegrana na starcie
    A w metrze kto ma głośniej muzykę ten jest lepszy

zapisałem się ale nie ja teraz 'rządzę' na moim profilu - jednak może muzyka wam się spodoba - trochę utworów starszych, ale może dla niektórych z ich młodości...
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria
    Nu... zapisywac się ;p 16 osób potrzeba do uruchomienia statystyk grupy

a samo last.fm to idealne roziwazanie, dla tych co lubią sobie posłuchac muzyki przy czymś, a nie dla słuchania samego w sobie.

Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria
    Póki co podoba mi sie taki zestaw muzyczny jaki jest serwowany w tym radio.
    A więc nie tylko mamy super aparaty ale i gust muzyczny

pozdrawiam
    dobas

| OlyJedi Awatar _hawk_
    Mieszka w
    Kattowitz
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Nu... zapisywac się ;p 16 osób potrzeba do uruchomienia statystyk grupy
    To w takim razie jeszcze 4 osoby potrzeba, żeby uruchomic staty