Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: wycena zlecenia ??

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Eleazar
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Mielno
    Posty
    39
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    wycena zlecenia ??

    Witam
    Wycena zlecenia fotografia budowy 15 wiatrakow , farma wiatrowa czas inwestycji 1 rok.
    Pytanie jak sie zabrać do wyceny takiegi zlecenia.
    Liczy się pasja i radość fotografowania.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    Ale co to będą za zdjęcia? Time lapsa jednorocznego będziesz kręcił? czy się tylko po budowie pętał od czasu do czasu?
    Musisz dojeżdżać, czy masz blisko. Ile w sumie będzie sesji w ciągu roku?
    Za dużo zmiennych jeśli nie wiadomo co masz robić.
    Zlecający też pewnie nie wie, więc musisz mu dać ze 3 propozycje realizacji zlecenia. Rozbieżność w cenie za takie zlecenie to od kilkuset zł do kilkudziesięciu tysięcy.
    bezbagnetowiec z mianowania

  3. #3
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    Pomijając kwestie fotograficzne powinieneś ustalić ile razy będziesz musiał się na budowie pojawić. To może być kluczowy koszt w takim zleceniu.
    E-M1, E-PL1, Panasonic 12-35, 35-100, 60mm makro, 50-200, Vightlander 25mm, Sigma 150mm makro i worek pomniejszych manuali ... i na co mi to wszystko?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Eleazar
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Mielno
    Posty
    39
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    Inwestor oczekuje zdjec z każdego etapu budowy od fundamentów po montowanie i rozruch .
    Inwestycja 35km od mojego domu.
    Czyli nie raz na tydzień a praktycznie co drugi dzień.
    Wiem że dużo zmiennych ale liczyłem że może już ktoś miał podobne zlecenie.
    Liczy się pasja i radość fotografowania.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    70km * 180 wyjazdów * 1zł/km = 12 600,- PLN

    Inwestor kupi małpkę za 600zł i każe robić fotki robotnikom z budowy (za 0.5L tygodniowo, na piątkowy fajrant)

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    Cytat Zamieszczone przez Eleazar Zobacz posta
    Inwestor oczekuje zdjec z każdego etapu budowy od fundamentów po montowanie i rozruch .
    Inwestycja 35km od mojego domu.
    Czyli nie raz na tydzień a praktycznie co drugi dzień.
    Wiem że dużo zmiennych ale liczyłem że może już ktoś miał podobne zlecenie.
    Co drugi dzień i tak przez rok, aż mi się nie chce wierzyć...Jeśli dobrze liczę to musiałbyś pokonać ponad 12 tyś km.
    Raz w miesiącu to byłoby do przyjęcia albo na wezwanie po wykonaniu jakiegoś etapu budowy...
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Eleazar
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Mielno
    Posty
    39
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    No właśnie tylko jak określić koszty jeśli tyle zmiennych zła pogoda siedzę w domu a jak ładna prawie dzien w dzien transport elementow na budowę i montowanie i końcówka to pewnie rzadziej bo jak juz staną to wiele sie nie zmienia .
    Wiec może zapytam czy ktoś już miał takie albo podobne zlecenie i może coś poradzić.
    Dziękuję.
    Liczy się pasja i radość fotografowania.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    A jaki wplyw dla profi ma pogoda??Podejmujac sie pracy za kase chyba nie bedziesz sie tlumaczyc w styluzis pada i moj aparat jest nieuszczelniony to nie bede robic zdjec.Albo,ze slonca nie ma, ciemno a moje iso od 400 w gore jest nieakceptowalne.
    Masz juz poglad na uboczne koszta.Wez to razy dwa, plus 50% od calosci i jedz gadaj.Abo bedziesz robic abo kupi malpke i sam sie zabawi recyma pracownika.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    Eleazar

    możesz napisać po co mają być te zdjęcia budowy? Jako dokumentacja budowy czy potem do jakiegoś folderu firmy, na www czy coś takiego?

    W pierwszym przypadku zrobi to dużo lepiej kierownik budowy. Może zdjęcia nie będą "śliczne", ale przynajmniej będzie wiedział CO fotografować.
    W drugim przypadku to wizyty na budowie nie będą musiały być chyba aż tak częste. Roboty ziemne trochę potrwają, dowożenie i montaż elementów to też nie są prace na 1 dzień. Tym bardziej, że wiatraków ma być 15 - wszystkich na raz nie przywiozą. Jak nie zrobisz zdjęcia pierwszego, to zrobisz drugiego czy trzeciego. Będą przecież takie same.

    Ja bym określił to w taki sposób: 1 wizyta na budowie w tygodniu, koszt dojazdu + Twój czas - na dojazd, na robienie zdjęć i ich późniejszą obróbkę przemnożony przez stawkę roboczogodziny, jaka Cię interesuje. Czyli 52 wizyty na budowie. Czas niekoniecznie musi być co tydzień, jeżeli będą jakieś istotne etapy to możesz przyjechać w innym terminie, tylko muszą Cię o tym odpowiednio wcześniej uprzedzić.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: wycena zlecenia ??

    Weź pod uwagę, że roboty budowlane lubią trwać dłużej niż to pierwotnie przewidziano I to zarówno jeżeli chodzi o cały okres budowy jak i np. montaż turbiny przy którym trzeba warować pół dnia, żeby zrobić to właściwe zdjęcie.

Podobne wątki

  1. Wycena zdjęć
    By wikol87 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.07.13, 19:45
  2. [wycena] e500
    By halidar in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.09.09, 15:04
  3. WYCENA E-300 +
    By krishu in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19.08.06, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.