Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Wątek: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

  1. #71
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

    Ostatnimi czasy, chyba trudno spotkać konkurs, gdzie takich zapisów nie ma. To jest efekt fali, jedni tak zaczęli robić, to reszta poszła ich przykładem.
    The question is, who cares?

  2. #72
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar adambieg
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Miasto nad Brdą
    Posty
    2.812
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria

    Odp: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A to trzeba startowac w konkursach? Co one daja,nawet jesli sie wygra.Czy to zawsze trzeba robic cos dla pochwal,wyroznien???No tak,slawa swieta rzecz.
    Nigdy w żadnym nie startowałem. Może w jakiś forumowych ale i tak w żadnym nigdy nic nie wygrałem

  3. #73
    Jaack
    Gość

    Odp: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Czasem są fajne nagrody.
    Nagrody jak nagrody. Zawsze jest jakiś dreszczyk emocji. Kwestia kluczową pozostaje na jakie konkursy warto wysyłać zdjęcia.

    Kolejny argument za konkursami, uczą bycia własnym fotoedytorem, uczą bardziej neutralnie patrzeć na własną twórczość (bez zbędnych emocji).

    Na wygraną w konkursie ma wpływ bardzo dużo czynników. Nie zawsze obiektywnie dobre zdjęcie zagwarantuje wygraną. Dużo zależy od składu jury oraz od ich humoru w danym dniu i stopnia zmęczenia. Nie zawsze też wygrywają najlepsze zdjęcia, czasami wynik konkursu to podążanie za modą. Dlatego nie traktowałbym wyników w konkursach jako czegoś miarodajnego. Ot taki dodatek do pasji którą jest robienie zdjęć.

  4. #74
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria

    Odp: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Nagrody jak nagrody. Zawsze jest jakiś dreszczyk emocji. Kwestia kluczową pozostaje na jakie konkursy warto wysyłać zdjęcia.

    Kolejny argument za konkursami, uczą bycia własnym fotoedytorem, uczą bardziej neutralnie patrzeć na własną twórczość (bez zbędnych emocji).

    Na wygraną w konkursie ma wpływ bardzo dużo czynników. Nie zawsze obiektywnie dobre zdjęcie zagwarantuje wygraną. Dużo zależy od składu jury oraz od ich humoru w danym dniu i stopnia zmęczenia. Nie zawsze też wygrywają najlepsze zdjęcia, czasami wynik konkursu to podążanie za modą. Dlatego nie traktowałbym wyników w konkursach jako czegoś miarodajnego. Ot taki dodatek do pasji którą jest robienie zdjęć.
    Dobrym przykładem jest ten konkurs: http://www.erp-recycling.pl/index.ph...ws=258#news258 - pokazuje, jak inne może być "fotograficzne" spojrzenie jury


  5. #75
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Czasem są fajne nagrody.
    Ale nie dla "pospólstwa" - no i wychodzi to co Jacek wyżej napisał
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #76
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2013 - rozstrzygnięty

    Ja uważam ze warto próbować

    Warto zawsze spojrzeć kto jest organizatorem i kto jest w jury. Na ogół konkursy w których organizacji bierze udział ZPAF lub znani twórcy gwarantują wyższy poziom no i większa satysfakcję z ewentualnych nagród. Teoretycznie też "duzi" sponsorzy czy organizatorzy dbają o poziom, jak np. firmy fotograficzne - sony, Nikon itp albo medialne (BBC Wildlife). Śmieszna sprawa - konkurs polskiego NG zszedł na psy jak sponsorem i fundatorem nagród został w 2013 Samsung Tym się warto kierować a nie wysokościami nagród. Oczywiście wielkie międzynarodowe konkursy to dziesiątki tysięcy zgłoszeń i kwestia szczęścia, ale ostatnio np. w BBC Wildlife różne nagrody dostawali fotografowie z Polski, a więc można. Często w lokalnych konkursach, szczególnie jeśli jakoś ogranicza tematyka (zdjęcia z jakiegoś regionu, miasta) udział bierze udział stosunkowo niewielka ilość uczestników, od kilkudziesięciu do 200-300, a więc 'szanse rosną"

    Ja wysyłam ze zmiennym szczęściem, ale widząc kto został nagrodzony (często to profesjonaliści z dużym dorobkiem) to za sukces uważam samo załapanie się na wystawę pokonkursową.

    Generalnie konkursy polegające na wycyganianiu zdjęć należy omijać. Jedyny sensowny zapis to wykorzystanie tylko NAGRODZONYCH zdjęć w sytuacjach związanych z konkursem (jest to jednocześnie promocja autora) a nie WSZYSTKICH nadesłanych zdjęć na wszystkich polach eksploatacji i jeszcze możliwość udzielenia nieodpłatnej licencji (czyli udostępniania zdjęcia innym za friko). Ostatnio taki konkurs organizuje nawet ministerstwo ochrony środowiska Nałapią sobie zdjęć przyrodniczych od naiwnych.....

Podobne wątki

  1. Jak dwie krople wody - Wielki Konkurs Fotograficzny
    By fotoziom in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.06.10, 12:41
  2. 6 konkurs fotograficzny National Geographic
    By Quentin35 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.06.10, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.