Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 69

Wątek: Makromaniak - od sześcu nóg wzwyż

  1. #51
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Makromaniak - od sześcu nóg wzwyż

    Na szybko wrzuciłem autocontrast z PSa by usunąć tą mgiełkę o której wspomniałem a potem podbiłem żółty. Faktycznie troszkę ruszył się przy tym niebieski, ale tak jak sam wspomniałeś na ekranie zdjęcie zyskało dla zwykłego śmiertelnika. Plików nie wyostrzałem, zostawiłem je takie jakie wrzuciłeś. Do szumu używam Neat Image, który ma fajny algorytm i nie zabija detalu. Polecam najlepsza aplikacja jaka jest dostępna, zarówno jako program i jako wtyczka, ale nie jestem pewien czy do Gimpa.

  2. #52
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Makromaniak - od sześcu nóg wzwyż

    he he też nocny marek z ciebie, pewnie coś obrabiasz w kompie

    Miło spotkać kogoś rzeczowego i chętnego do wymiany wiedzy. Ja Neatimage nawet mam, ale wersję demo z 2009 z jakiejś płyty z FOTOVIDEO, ma ograniczenie wielkości obrabianego pliku, a wiec do oryginałów sie nie nadaje, ale do netowych zdjęć chyba da sie uruchomić.....myślałem ze to już staroć, niesłusznie zarzuciłem......muszę do tego wrócić bo tu pełna szumofobia . Na dużych odbitkach normalnie oglądanych to wszystko znika, a wiec się nie przejmowałem. Generalnie rozmytego tła prawie nie tykam, wyostrzam sam motyw główny korzystając z gimpowego lassa.
    Używasz Neat przed ostrzeniem czy po?

  3. #53
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Makromaniak - od sześcu nóg wzwyż

    Zawsze przed, na samym starcie. Ostrzenie daję tylko do miniatury na forum i to całego kadru lassem się nie bawię a jeśli już to potem element ostrożny kopiuję do nowej warstwy i delikatnie go wtapiam.

    Jestem nocny marek, ale tacy są u nas wszyscy w rodzinie. Praca dodatkowo umożliwia mi późne wstawanie a czasem wręcz zmusza do kładzenie się o nieprzyzwoite porze. Nikt w firmie nie patrzy na start a liczy się tylko koniec. Terminy, terminy, terminy

  4. #54
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria

    Odp: Makromaniak - od sześcu nóg wzwyż

    1,5 rzeczywiście inne fajne kadry. Ciekawi mnie też Twoje poszukiwanie nowej drogi. Co do technicznych aspektów nie będę komentował. Czasem utrwalenie czegoś jest ważniejsze niż to że patyk/ liść jest taki czy siaki. Zwłaszcza w makro ominięcie sztampy jest trudne, bo zawsze motyl/ robal na czymś siedzi/ wisi. Dlatego wolę kadry ciekawsze, choć może mniej doskonałe. Z przyjemnością obejrzę kolejne Twoje zdjęcia
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  5. #55
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Wiosna idzie, można reaktywować mój stary wątek. Wtedy zaczęły mi się problemy z Imageshack, z którego korzystałem do wstawiania zdjęć. W pewnym momencie stał się płatny, a z czasem uniemożliwił dostęp, a zdjęcia poznikały z wszystkich starych forów, co dosyć zniechęciło mnie i poprzestałem na wstawianiu fotek tylko do galerii, które to są na miejscowym serwerze. Ponieważ nie widzę sensu "odtwarzania" fotek w starych postach, nie dokońca pamiętam które to były, a i edycja postów sprzed lat mogła by je wypaczyć (o ile w ogóle można by je edytować). W końcu założyłem konto na Imgurze, miejmy nadzieję że nie zrobią mnie znowu w jajo, jak poprzedni..... Dlatego zacznę od nowa wstawianie i numerowanie.

    Może trochę wywołam wiosnę moimi motylami. Na początek parę modraszków

    1) Zacznę od fotki z mojego awatara. Parka modraszków argiadesów.

    2) "Wspólna micha". (nie będę pisał co jest tym posiłkiem Modraszek wieszczek, jeden z najwcześniej pojawiających się motyli, nawet od połowy kwietnia

    3) Modraszek koridon

    4) Modrogończyk wędrowiec. W Polsce znaleziony 2 razy w XX wieku, a wiec może zalecieć. Moja fotka z Hiszpanii, gdzie jest dosyć pospolity, nawet w okresie jesiennym

  6. #56
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Zapowiada się kolejny wątek z motylami o znacznych walorach dydaktycznych - będzie gdzie zajrzeć, gdy zechcę zidentyfikować motylka
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #57
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Ale okazy..., świetne kadry. Super, że zdecydowałeś się na reaktywację .
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  8. #58
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    No i jest kolejny fajny wątek do podziwiania. Subskrybowałem.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  9. #59
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    949
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Fajnie się ogląda Twoje prace. Będę tu zaglądał. pozdrawiam
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  10. #60
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim za zachętę.

    Mój ulubiony rodzaj makrofotografii to reportaż (bądź fotostory). Tak więc przedstawiam historię Wietka ......Jej złożenie zajęło mi kilka lat.....
    5) Pewnego majowego dnia, kiedy już zrobiło się ciepło, z poczwarki przyczepionej do zeszłorocznych ździebełek wylągł się Wietek gorycznik. Nazwijmy go Witek

    6) Po rozprostowaniu i wzmocnieniu skrzydełek Witek radośnie poleciał na swój pierwszy lot ku słońcu.

    8 ) Jako dorodny samczyk Witek miał na przednich skrzydłach czarne plamki. Niewtajemniczonym wyda się zwykłym "bielinkiem kapustnikiem", ale jest od niego dużo mniejszy i smuklejszy, a jego lot jest bardziej przyziemny i "trzepoczący". Dzięki temu udaje sie zrobić fotki w locie.....

    9) W jednym z lotów miał ogromne szczęście. Zauważył coś białego i udał się w pogoń. Napotkany motyl okazał się bardzo podobny do niego, ale nie miał ciemnych plam na górze skrzydeł. Znalazł wiec piękną dziewczynę! Mocniej zabiło mu serce i ruszył w pogoń. A dziewczyna, jak to bywa, pokazała że na bliższej znajomości jej nie zależy. Rzuciła się do ucieczki. Nie było łatwo ! Musiał nadążać za jej spiralnym lotem i pokazać, ze jest cwanym gościem, który umie latać i nie zgubi się po drodze, nie wpadnie w żadną pajęczynę. i cały czas będzie o krok. Po prostu musi być IDEALNY. Gwarancja odpowiedniego genotypu

    10) Loty i pościgi trwały aż do momentu gdy zmęczona samiczka uznała, że jest silny, zręczny i jednym słowem - nadaje się na jej narzeczonego. Wówczas usiadła na liściu i pozwoliła się dogonić. Wituś usiadł na przeciwko niej i delikatnie ją ucałował....

    11) Narzeczona jeszcze podlatywała jeszcze kilka razy o parę krzaczków, ale wyraźnie wpadała w miłosne uniesienie, co poznawał po tym, że odpowiadała skrzydłami na jego zabiegi,

    Jak się wietki całują, widać dopiero na filmie
    https://www.youtube.com/watch?v=zkI-7-7pgVw
    Siedzą "face to face", czasem machają skrzydłami, a samiec rozwiniętą trąbką "całuje" na przemian czułki samicy. Może to trwać nawet kilkanaście minut. Zupełnie unikalne zachowanie godowe.

    12) Kiedy już uznał, że wycałowana wybranka nie ucieknie, zabrał się do poważniejszych zalotów..........

    13) Wesele trwało aż do wieczora. Oto "ślubniaczek" Witka

    C......D......N

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.