Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 95

Wątek: Filmy Muzykanta

  1. #41
    | OlyJedi Awatar kris12
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Posty
    832
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Według wielu najgorsze dla wideo to poruszenie więc wszelkiego rodzaju stabilizacja typu statyw, etc. wpływa bezpośrednio na polepszenie takiego filmiku. Druga sprawa to moja osobista preferencja: wyłącz sobie wyostrzanie w stylu obrazka (najlepiej natural, możesz też spróbować muted, ale to raczej nie do filmików rodzinnych). Filmując w trybie M, ustaw czas migawki na 1/50 sekundy (dwa kliki kółkiem; wyświetla się 50), szczególnie kiedy filmujesz w Europie, w pomieszczaniach z włączonym oświetleniem.
    Jak chcesz naprawdę pobawić się w filmowanie możesz sobie kupić używane GH2, kartę Sandisk ExtremePro 95MB/s i wgrać shakowane oprogramowanie i wtedy zobaczysz (stop klatka) jak m43 wymiata w wideo.

    BTW. To temat o filmach Janka, załóż swój lub następnym razem zapytaj na PW.
    dziękuję
    pl3 + Panasonic 14-42 II

  2. #42
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Cytat Zamieszczone przez kris12 Zobacz posta
    widzę że kolega " siedzi " mocno w trybach filmowych. mam pytanie o filmy robione pl3. doszedłem już do wniosków o wyłączeniu stabilizacji, autofocus w trybie MF. czy jeszcze cos można ustawic inaczej aby jakość była lepsza ? oczywiście nie chcę osiągnąć nie wiadomo czego - chcę dobrze wykorzystać możliwości tego aparatu. mówię tu o zwykłych filmikach do użytku domowego.
    Po wielu testach używam takich ustawień:
    Kontrast: -2
    Ostrość: -1
    Nasycenie -1
    Gradacja: normalna
    Krzywa: +3/-3
    Co do stabilizacji ciężka sprawa. Niby działa, ale czasem potrafi skoczyć nagle. Jak jest możliwość użycia statywu, lepiej będzie go wybrać zamiast stabilizacji. Bardzo ważne jest dobre zbalansowanie bieli. W plenerze auto pracuje poprawnie, ale jeśli zależy nam na stałym odcieniu klipów, lepiej wybrać coś koło 5,5kK, bo przy panoramowaniu może się automat przestawić, co nie będzie ładne. W pomieszczeniach raczej bez ręcznego wb nie obędzie się. Przy czym najlepiej korzystać ze skali w kelvinach, a nie predefiniowanych setach.
    Ustawienia manualne, ręczny focus to niejako podstawa. No i niestety montaż takich ujęć potem, co trwa i trwa...

  3. #43
    | OlyJedi Awatar kris12
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    KRAKÓW
    Posty
    832
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Po wielu testach używam takich ustawień:
    Kontrast: -2
    Ostrość: -1
    Nasycenie -1
    Gradacja: normalna
    Krzywa: +3/-3
    Co do stabilizacji ciężka sprawa. Niby działa, ale czasem potrafi skoczyć nagle. Jak jest możliwość użycia statywu, lepiej będzie go wybrać zamiast stabilizacji. Bardzo ważne jest dobre zbalansowanie bieli. W plenerze auto pracuje poprawnie, ale jeśli zależy nam na stałym odcieniu klipów, lepiej wybrać coś koło 5,5kK, bo przy panoramowaniu może się automat przestawić, co nie będzie ładne. W pomieszczeniach raczej bez ręcznego wb nie obędzie się. Przy czym najlepiej korzystać ze skali w kelvinach, a nie predefiniowanych setach.
    Ustawienia manualne, ręczny focus to niejako podstawa. No i niestety montaż takich ujęć potem, co trwa i trwa...
    dziekuję ponownie
    pl3 + Panasonic 14-42 II

  4. #44
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Mogę wreszcie pokazać to, co będziemy robić najczęściej - materiały edukacyjno-promocyjne. I od razu dwie pozycje, o obiektywach tilt-shift:



    i o obiektywach lustrzanych:



    Zapraszam

  5. #45
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Najbardziej spodobała mi się demonstracja krycia kadru
    Od paru lat przechowuję Flektogona 4/50 od Psixa, w celu dorobienia do niego przejściówki z tiltem. Chyba prościej będzie kupić Samyanga

  6. #46
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Najbardziej spodobała mi się demonstracja krycia kadru
    Od paru lat przechowuję Flektogona 4/50 od Psixa, w celu dorobienia do niego przejściówki z tiltem. Chyba prościej będzie kupić Samyanga
    Albo zrobić gumiaka
    http://www.cyberfoto.pl/inne-tematy-...penowi-nie.htm
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #47
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Gumiak dobry do zabawy. Do precyzyjnego ustawienia płaszczyzny ostrości, wzdłuż np. książki leżącej na stole, średnio się nadaje. Lepiej wtedy posklejać ze 2-3 zdjęcia ostrzone na różną odległość, co czasem praktykuję

  8. #48
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Pisałem tylko o tym co prościej
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #49
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Bardzo fajne filmiki promocyjne. Ładnie zmontowane a od strony merytorycznej pouczające.
    bezbagnetowiec z mianowania

  10. #50
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

    Odp: Filmy Muzykanta

    Pewno niektórzy z was już znają nowy obiektyw Samyanga, który miał premierę kilka dni temu. Będzie dostępny także z mocowaniem Olka (u4/3).
    A tu filmik premierowy, zapraszam:


Podobne wątki

  1. Zdjęcia Muzykanta
    By Janko Muzykant in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 615
    Ostatni post / autor: 19.03.17, 23:32
  2. Panoramiczne filmy
    By RadioErewan in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.03.09, 17:41
  3. Filmy w SP 510 UZ
    By sonya in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17.05.08, 23:11
  4. SP-570 a filmy
    By PitD in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.05.08, 00:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.