Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: PT-EP11 dla E-M1

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    PT-EP11 dla E-M1

    Nowa obudowa podwodna PT-EP11 do E-M1

    Jeśli komuś zostały porty ze starego 4/3 to powinien być wreszcie zadowolony System chart

    Dla tych, którzy chcieli by użyć nowe 12-40mm f2.8 sugeruje się użycie starego płaskiego portu PPO-E02 + adapter PAD-EP08 i nowego pierścienia zoomu PPZR-EP04

    Wszystko gotowe. Mnie ciekawi jak jest używalność wizjera bo opinie o kiepskim wizjerze w obudowie do E-M5 nie były zbyt pochlebne i Nauticam praktycznie przejął rynek.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    Witam po dłuższej przerwie.
    Mam pytanie czy ceny już gdzieś sa? Obsługa lamp światłowodami?

    Pozdrawiam
    Darek
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  3. #3
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    Cytat Zamieszczone przez kdarek Zobacz posta
    Witam po dłuższej przerwie.
    Mam pytanie czy ceny już gdzieś sa? Obsługa lamp światłowodami?

    Pozdrawiam
    Darek
    a wybierasz się gdzieś, czy tak asekuracyjnie się interesujesz?
    e-pl3

  4. #4
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    właśnie wrócilem z Atlantyku - i moje epl1 coraz bardziej mnie uwiera. Szczegolnie focus na kwadracie przy macro wyslal wiele zdjec do kosza. Mysle nad zmiana i zastanawiam sie nad rzeczywistym poziomem inwestycji.

    A pytasz bo chcesz sie podlaczyc? Ja pewnie w pazdzierniku nasz Baltyk bede chcial odwiedzic choc bez aparatu. 40 metrow dla obudowy to zdecydowanie za malo.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    kdarek - dawaj zdjęcia z Atlantyku!

    Cena E-M1 zabija, przynajmniej na razie. Ja pod wodę raczej nie wchodzę w tą puszkę bo jest za duża. E-M5 jest najlepszym rozwiązaniem ale w obudowie Nauticam, niewiele droższa od Olympusa ale o niebo lepsza. Ergonomia wzorcowa.
    W tej chwili najlepsze budżetowe rozwiązanie to E-M2 lub E-PL5 z obudową pod wodę. BTW w OlyJedi jest tylko obudowa do E-PL5.
    Dobre makro UW raczej robi się na MF...
    Co prawda lampy Olympusa są za słabe ale ciekawi i mnie czy można uzyskać czasy <1/250s?
    Nie mogę uzyskać takich czasów z E-M5 ani przez światłowód z Inon-em ani z lampami Ikelite po kablu. Potrzebuję do "gaszenia" czerwonego światła z mocnej lampy modelującej oczywiście przy A=f/22.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    Droplet - jak sobie sobie odświeżę pamięć jak wrzucać w postach na pewno nie omieszkam .
    Z innej beczki - mam jedno ważne dla mnie pytanie dot. łapania ostrości w e-m5. W starym dobrej 5050 lub uz770 był punkt. Teraz w moim epl-1 jest obszar (mały bo mały ale i tak złapać ostrość z 50 cm przy f/3.5 na robalu lub nawet w miarę stabilnym ukwiale to loteria).
    Jak to wyglada w o-md?

    Inna kwestią jest łapanie punktu bieli. W e-pl1 mnie przerasta - zdjęcia w zastanym świetle mają jedynie wartość sentymentalną ....

    ps. E-M5 chodzi za mną już długo, teraz znając Olka ceny zejdą pod strzechy stąd moje pytania.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    W tym roku głównie nastawiłem się na makro a makro to lampy, do szerokiego WB mam na auto i koryguję w ACR. Nie miałem może aż takich problemów z łapaniem ostrości w trybie auto E-M5 + MZD 60mm ale źle sobie ustawiłem zakres bo na 0,19-infinity i bliższe ujęcia odpadały. Dobrze mi się sprawdza praca w MF i osobny przycisk do AFL (wstępnie ostrzy na obiekcie) a resztę już robię huśtając się z aparatem w przód i w tył. Natomiast fajne jest co prawda, że widzę w wizjerze co wyszło ale po oglądnięciu zdjęcia gubię obiekt wielkości paznokcia (ślimaki nagoskrzelne) i znowu muszę szukać.

    E-PL1 ma bardzo wolny AF a obiektyw kitowy też należy do wolnych.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar kdarek
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    161
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: PT-EP11 dla E-M1

    Obiektyw mam z dwójki ale szału nie ma. Ręczne łapanie ostrości pod woda - szacunek. Przy jakości wyświetlacza w e-pl1 jakoś tego nie widzę. Nic, poczekam na ceny jesienią i zdecyduję.
    Darek

    nad wodą: już nie e-510 i epl1 a omd m5; pod wodą: OMD M-5 + lampa olka

  9. #9
    reeclarck
    Gość
    A pytasz bo chcesz sie podlaczyc? Ja pewnie w pazdzierniku nasz Baltyk bede chcial odwiedzic choc bez aparatu. 40 metrow dla obudowy to zdecydowanie za malo.


    ??

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez reeclarck Zobacz posta
    ...40 metrow dla obudowy to zdecydowanie za malo.
    Może w Bałtyku i tam gdzie jest mało życia i trzeba nurkować do wraków ale gdzie indziej wystarczyła by obudowa nawet do 20m

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.