Strona 3 z 164 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1634

Wątek: Olympus OMD E-M1

  1. #21
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Pierwsze rawy (po hiszpańsku); w tym takie same kadry strzelone M1, M5, GX7 i XM1@6400.

    http://www.quesabesde.com/noticias/o...estras,1_10020

    Dla właścicieli ZD super fota

    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 10.09.13 o 10:31
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Jak na razie dpreview marudzą na AF z 12-60. No cóż.
    Ciekawe jak w praniu (moim praniu) wyjdzie to hybrydowe CAF ze szkłami m4/3.

  3. #23
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Pierwsze rawy (po hiszpańsku); w tym takie same kadry strzelone M1, M5, GX7 i XM1@6400.

    http://www.quesabesde.com/noticias/o...estras,1_10020

    Dla właścicieli ZD super fota
    A ja mam coś co nie nastraja optymistycznie do AF na fazie:

    Za DPRereview (tłumaczenie google)
    Z doświadczeń:

    Spędziliśmy jakiś czas fotografowania z wyborem obiektywów Cztery Trzecie, w tym 14-54mm F3.5-5.6 II i 12-60mm F2.8-4, aby poczuć, jak dobrze E-M1 jest w stanie naprawdę wspierać Cztery Trzecie użytkownicy. Nasze doświadczenia były dość pozytywne, ale tylko wtedy, gdy widziane z "DSLR próbuje zrobić Live View 'perspektywy, ponieważ sytuacja jest porównywalna (aparat stara się skupić PDAF zoptymalizowany obiektywu, bez samodzielny czujnik PDAF). Koncentrują się zwykle zadowalająco szybko, choć ktoś pochodzący z E-3 i E-5 jest prawdopodobne, aby znaleźć się rozczarowany, w porównaniu.

    Co nie znaczy, ostrość jest źle - nasze pierwsze wrażenia są takie, że wyniki są zgodne z Canona EOS 70D, który oferuje jedne z najlepszych naciskiem Live View konwencjonalnego DSLR. Jednak dla bardzo najlepszej wydajności, E-M1 należy stosować z obiektywami Mikro Cztery Trzecie.Sposób zobaczyć to jest to: jeśli jesteś Cztery Trzecie obiektyw właściciel i jesteś oczekując pełnej wydajności DSLR, masz zamiar być rozczarowany. Jednak, jeśli chcesz aparat, który oferuje znaczny krok w jakości obrazu, która pozwala, aby kontynuować wykonywanie wspaniałych zdjęć z istniejącymi soczewkami i zaprasza do imponującej i rosnące nowego systemu, to będziesz zachwycony.

    Ciągły AF / Śledzenie

    Ciągły i śledzenia AF jest przeszkodą dla aparatów bez lustra, do tej pory, ponieważ detekcja kontrastu AF nie może dać informację kamery o tym, gdzie koncentrują się kolejny strzał. Dodanie na czujnika wykrywania fazy na adres e-M1 obiecuje poprawę tego - koncepcja kilka producenci starają się rozwijać.
    Nasze pierwsze wrażenie jest takie, że E-M1 jest krokiem naprzód do Olympus (i aparaty bez lustra ogólnie) - robi bardzo dobrą robotę śledzenia celu i uzyskanie zdrowego część strzałów w centrum uwagi. Co ciekawe do tej pory nasze badania sugerują, że aparat będzie albo wydają się być znacznie out-of-focus lub absolutnie tack sharp - raczej inne zachowania niż jesteśmy przyzwyczajeni w lustrzankach, gdzie strzały może okazać się frakcja out- of-focus raz oglądać na coś innego niż na ekranie aparatu. Będziemy prowadzenia więcej testów i wysyłania dalszych wniosków wkrótce.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 10.09.13 o 10:38
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Wszystko mi się podoba i nawet cena przestaje przerażać, ale spodziewałem się, że oba AFy będą współpracować tak, że ze szkłem 4/3 poleci po fazie, a na koniec sprawdzi i skoryguje kontrastowym. Teraz mam wprowadzoną korekcję FF/BF. Czekam na instrukcję, bom ciekaw, czy regulacja jest dostępna dla szkieł 4/3 w E-M1
    Korekta FF/BF zapamiętana jest w puszce, a nie w obiektywie, więc nie będzie przeszkadzać. Korekta nie jest potrzebna, ponieważ pomiar przesunięcia fazowego odbywa się na powierzchni matrycy, a więc nie ma błędów justowania położenia lustra głównego i pomocniczego.

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Jestem tylko ciekaw, czy matryca to ten sam wafel co w OMD itp. czy cos nowego...
    Zupełnie nowa matryca, która także realizuje pomiar AF przesunięcia fazowego. W stosunku do OM-D EM5 został zredukowany poziom szumu o ok. 1 EV i przy maksymalnej czułości 256000 procesor (też nowy) potrafi wypluć obraz dużo gładszy i o lepszej kolorystyce.

    Cytat Zamieszczone przez ziemia01 Zobacz posta
    Gdzieś przeczytałem, że można połączyć przez WiFi ze smartfonowym GPS-em ale czy tak będzie wyjdzie w praniu i obraz też można mieć na telefonie więc może być uchylny w każdą stronę
    Działa to, jak w E-P5 (czyli po zainstalowaniu na smartfonie Olympus Image Share), ale jest rozszerzone o możliwość manualnego ustawiania parametrów pracy aparatu, więc smartfon jest "przedłużeniem" ekranu dotykowego aparatu o ok. 5 metrów i może służyć również do geotagowania zdjęć.

    ---------- Post dodany o 10:37 ---------- Poprzedni post był o 10:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Jak na razie dpreview marudzą na AF z 12-60. No cóż.
    Ciekawe jak w praniu (moim praniu) wyjdzie to hybrydowe CAF ze szkłami m4/3.
    Na dpreview marudzą. Osobiście uważam, że E-M1 pracuje z 12-60SWD co najmniej porównywalnie, jak z E-3/E-5, akurat to miałem w rękach.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Czy to jest jakieś Direct WiFi, czy wymaga podpięcia do tej samej sieci?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #26
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Osobiście uważam, że E-M1 pracuje z 12-60SWD co najmniej porównywalnie, jak z E-3/E-5, akurat to miałem w rękach.
    Jak C-AF ze szkłami m43 klasy Premium https://forum.olympusclub.pl/threads...=1#post1002801

    ---------- Post dodany o 10:44 ---------- Poprzedni post był o 10:41 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A ja mam coś co nie nastraja optymistycznie do AF na fazie:
    Niech coś napisze fatman czy Janko lub inny dobas bo tak to sobie może gdybać do...

    ---------- Post dodany o 10:45 ---------- Poprzedni post był o 10:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    W stosunku do OM-D EM5 został zredukowany poziom szumu o ok. 1 EV i przy maksymalnej czułości 256000 procesor (też nowy) potrafi wypluć obraz dużo gładszy i o lepszej kolorystyce.
    Jacku, raw czy jotpeg (Canon podaje dla jotpega standard).

    Jeszcze jedno Jacku - M1 vs M5 na wysokich czułościach: czy w M1 poprawiono poziom nasycenia względem M5 (na h-iso).
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    No właśnie chłopaki. Jest już premiera. Możecie zrobić coming out .

  8. #28
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Możecie zrobić coming out .
    Do października jeszcze trzy tygodnie.

    Damian McGillicuddy
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 10.09.13 o 10:54
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Jack, czy jest szansa , że w Chełmnie będzie można organoleptycznie zapoznać się z nową puszką?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #30
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Olympus OMD E-M1

    Kilka smutnych njiusów spiętych razem przez kilka portali
    1. Jak donosi japońskie DC Watch - "No more Four Thirds camera or lenses will be produced. Olympus officially merges MFT and FT into one system"
    2. Ming Thein pisze - "I’ve been assured this isn’t dead, and an E-7 is in the works".
    3. I znowu DC Watch - "Olympus were developing E-7 and E-M1 together….but they decided to commercialize only the E-M1…"

    Co mbsz oznacza, że jak będą mieć kasę to mogą puścić E-7, póki co nie ma zgody banków.
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 10.09.13 o 11:31
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.