Strona 163 z 164 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.630 z 1634

Wątek: Olympus OMD E-M1

  1. #1621
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    W dniu dzisiejszym odebrałem aparat

    Jestem pod mega pozytywnym wrażeniem !!!
    Dostałem info co było zrobione oraz list od Technika, który wykonywał naprawę.
    Do całości dołączona była ulotka z obiektywami oraz mikrofibra Pro Serwis

    Wykaz czynności serwisowych :
    Został założony zaczep / uchwyt paska, który samoczynnie odpadł (przykręcany od wewnątrz)
    Wymienione pokrętło trybów
    Stabilizator obrazu został naprawiony i wyregulowany
    Wymieniona migawka.
    Produkt został sprawdzony i wyczyszczony.

    Przyczyną awarii okazał się stabilizator obrazu.
    Teraz wszystko działa jak należy.

    Podziękowania dla Jacka za wskazówki
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  2. #1622
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Najważniejsze, że jesteś zadowolony Ile, czy na gwarancji?
    jest dobrze

  3. #1623
    | OlyJedi Awatar Sebu$
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Miasteczko : Wieś : * *niepotrzebne skreślić
    Posty
    527
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Nic nie zapłaciłem.
    Odkupiłem aparat po dwóch latach używania przez poprzedniego właściciela.
    Załączyłem dowód zakupu, który dostałem w komplecie.
    Nie sądzę, aby body miało 5 lat gwarancji, ale może była wykupiona jakaś opcja dodatkowej gwarancji.
    pozdrawiam serdecznie, Sebu$

  4. #1624
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Witam forumowiczów, mam pytanie do użytkowników em-1. Doświadczyliście problemu znanego na forach zagranicznych jako "shutter shock"?


    Przyfarciło mi się kilka miesięcy temu i za śmieszne pieniądze nabyłem em-1 w doskonałym stanie. Natychmiast stał się głównym wołem pociągowym odwalającym całą robotę na powierzchni podczas gdy em-5 dostał stały etat w obudowie podwodnej.

    Początkowo byłem bardzo z zakupu zadowolony, lecz po czasie niejakim zacząłem dostrzegać, że podejrzanie często otrzymuję nieostre zdjęcia i to w warunkach gdzie nie powinny raczej występować. Problem był na tyle duży, że niemal zawalił mi dwie poważne fuchy.
    Po pierwszej takiej wpadce sprawdziłem czy to nie wina filtrów. Umyłem polara, zostawiłem porysowanego Cokina na w domu, wyczyściłem nieco bardzo usyfione szkła. Jako iż foty były wyraźnie "dygnięte" a nie rozmyte obawiałem się że to stabilizacja miesza i na wszelki wypadek wyłączyłem niemal na stałe. Niestety efekty były takie same. (Czyżby zagadka niskiej ceny aparatu rozwiązana? ;] )

    Wkurzyłem się bardziej, przestudiowałem temat konkretniej i okazuje się, że skopane są tylko foty o czasach z przedziału 1/60 - 1/320s. Wszystko co wolniejsze bądź szybsze było cacy. Po tej nici trafiłem do kłębka: opasły wątek na dpreview z rzeszą zakłopotanych użytkowników em-1. Winowajcą jest migawka powodująca drgania matrycy co najwyraźniej widać na wspomnianych wyżej czasach.
    Okazuje się, że Olympus nie w ciemię bity i zaproponował rozwiązanie w postaci opcji "Anti Shock 0s" gdzie to pierwsza kurtyna jest elektroniczna, a druga mechaniczna. Proste i diabelnie sprytne.

    Ustawiłem, lecz nie miałem jeszcze okazji w boju przetestować. Wykonałem trochę zdjęć w okolicach 1/160 - 1/200 ale były to foty przedmiotów z lampą błyskową. Wyszły ładnie ostre, ale to zupełnie inne kalosze.

    Jako iż przez najbliższe 3 tygodnie nie będę miał jak tej ciekawości zaspokoić chciałem się dowiedzieć czy spotkaliście się z tym problemem? Elektroniczna pierwsza kurtyna rozwiązuje sprawę?

    Podrzucę kilka kropów 1:1 dla zobrazowania problemu

    1/200s
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	200.PNG
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	3,45 MB
ID:	206925

    1/250s
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	250.PNG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	3,96 MB
ID:	206924

    Dla porównania fota z tego samego dnia co powyższa, wykonana niemal jedna po drugiej. Te same warunki tylko czas migawki krótszy:
    1/640
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	640.PNG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	3,15 MB
ID:	206923
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #1625
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Hm.. no właśnie ja od czasu do czasu też maam problemy z ostrością zdjęć. Z domu wstawię kilka przykładów. Oby sposób który znalazłes, rozwiazywał problem.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #1626
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    wie ktoś może jak jest z AF w em1 ? czy działa po kontraście i detekcji fazy ze szkłami m4/3, czy tylko kontrast ? bo zastanawiam się em5v2 czy em1v2 ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #1627
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    wie ktoś może jak jest z AF w em1 ? czy działa po kontraście i detekcji fazy ze szkłami m4/3, czy tylko kontrast ? bo zastanawiam się em5v2 czy em1v2 ?
    w EM 1mk II jest detekcja fazy AF-121 punktów krzyżowych.

  8. #1628
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    w EM 1mk II jest detekcja fazy AF-121 punktów krzyżowych.
    121 punktów ale to jest AF hybrydowy więc faza+ kontrast w poprzedniej 1 było jasno podane- 81/kontrast, 37/faza, podobno faza działała tylko ze starymi szkłami? więc jak jest w v2 ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #1629
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Tutaj nie znalazłem nic takiego (podziału) . Jest zapis "Detekcja fazy i kontrast AF 121 typu krzyzowego".

  10. #1630
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Witam forumowiczów, mam pytanie do użytkowników em-1. Doświadczyliście problemu znanego na forach zagranicznych jako "shutter shock"?


    Przyfarciło mi się kilka miesięcy temu i za śmieszne pieniądze nabyłem em-1 w doskonałym stanie. Natychmiast stał się głównym wołem pociągowym odwalającym całą robotę na powierzchni podczas gdy em-5 dostał stały etat w obudowie podwodnej.

    Początkowo byłem bardzo z zakupu zadowolony, lecz po czasie niejakim zacząłem dostrzegać, że podejrzanie często otrzymuję nieostre zdjęcia i to w warunkach gdzie nie powinny raczej występować. Problem był na tyle duży, że niemal zawalił mi dwie poważne fuchy.
    Po pierwszej takiej wpadce sprawdziłem czy to nie wina filtrów. Umyłem polara, zostawiłem porysowanego Cokina na w domu, wyczyściłem nieco bardzo usyfione szkła. Jako iż foty były wyraźnie "dygnięte" a nie rozmyte obawiałem się że to stabilizacja miesza i na wszelki wypadek wyłączyłem niemal na stałe. Niestety efekty były takie same. (Czyżby zagadka niskiej ceny aparatu rozwiązana? ;] )

    Wkurzyłem się bardziej, przestudiowałem temat konkretniej i okazuje się, że skopane są tylko foty o czasach z przedziału 1/60 - 1/320s. Wszystko co wolniejsze bądź szybsze było cacy. Po tej nici trafiłem do kłębka: opasły wątek na dpreview z rzeszą zakłopotanych użytkowników em-1. Winowajcą jest migawka powodująca drgania matrycy co najwyraźniej widać na wspomnianych wyżej czasach.
    Okazuje się, że Olympus nie w ciemię bity i zaproponował rozwiązanie w postaci opcji "Anti Shock 0s" gdzie to pierwsza kurtyna jest elektroniczna, a druga mechaniczna. Proste i diabelnie sprytne.

    Ustawiłem, lecz nie miałem jeszcze okazji w boju przetestować. Wykonałem trochę zdjęć w okolicach 1/160 - 1/200 ale były to foty przedmiotów z lampą błyskową. Wyszły ładnie ostre, ale to zupełnie inne kalosze.

    Jako iż przez najbliższe 3 tygodnie nie będę miał jak tej ciekawości zaspokoić chciałem się dowiedzieć czy spotkaliście się z tym problemem? Elektroniczna pierwsza kurtyna rozwiązuje sprawę?
    To ja mam cos takiego
    f7.1; 1/125s
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB030188.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	984,9 KB
ID:	206945  
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.