Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pęknięta szybka w sp-500

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pęknięta szybka w sp-500

    Witam

    Mam problem z takim jak w tytule uszkodzeniem. Olympus sp-500 upadł z bardzo małej wysokości. Niestety trafił prosto w kant kamienia i jest jak jest. Wyświetlacz nie jest uszkodzony, jedynie pęknięcie szybki takie jak na wklejonym zdjęciu. Nie jest to aż taki wielki problem, bo wszystko działa i zdjęcia są ok, ale ze względów kosmetycznych myślałem o naprawie.

    Dzisiaj w punkcie naprawy aparatów dowiedziałem się, że raczej nie da rady (na pewno nie u nich). Jeśli już to wymiana całej obudowy. Prawdopodobnie musiałbym próbować w serwisie olympusa, a ten jest jakiś dziwny... No a poza tym wyjdzie bardzo drogo. A tak niewielkie uszkodzenie. Czy ktoś ma z podobnym uszkodzeniem jakieś doświadczenia i sugestie?? Z góry dzięki za pomoc.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	clipboard01_839.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	179,7 KB
ID:	2140  

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Co rozumiesz, przez to, ze serwis olympusa jest dziwny? To np, ze naprawia aparaty po gwarancji za free? ;p

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    20
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    naprawia aparaty po gwarancji za free
    - no niestety nie zawsze i nie każdemu . nawet jak wina leży ewidentnie po stronie Olympusa, wołają ponad 500 stów

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sajonara
    naprawia aparaty po gwarancji za free
    - no niestety nie zawsze i nie każdemu . nawet jak wina leży ewidentnie po stronie Olympusa, wołają ponad 500 stów
    ? ?

    Sorki to co zrobiłes to uszkodzenie mechaniczne, które gwarancji nie podlega.
    Więc co się burzysz?
    500 bo zapewnie ryczałt.

  5. #5
    Awatar piotrekp
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    37
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    poszukaj na allegro itp. - trafiają sie czasem dość tanio używane egzemplarze
    tak chyba będzie najtaniej
    pozdrawiam

  6. #6
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    Cytat Zamieszczone przez sajonara
    naprawia aparaty po gwarancji za free
    - no niestety nie zawsze i nie każdemu . nawet jak wina leży ewidentnie po stronie Olympusa, wołają ponad 500 stów
    ? ?

    Sorki to co zrobiłes to uszkodzenie mechaniczne, które gwarancji nie podlega.
    Więc co się burzysz?
    500 bo zapewnie ryczałt.
    Może nie o to chodziło? (Z tą winą w sensie)
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Przyznam, że pomysł cen zryczałtowanych jest kretyński. Jak można cenić tak samo wymianę kawałka plastiku i np. padniętej elektroniki?

    Popytaj tu:
    CSI
    Foto-tronik
    OK Serwis

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    20
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Grizz - dokładnie nie o to chodziło (to nie mi pękła szybka ). Nie chciałem robić OT, tylko zwrócić uwagę na fakt, że często na forum pojawia sie informacja, ze serwis Oly robi coś za darmo po gwarancji. Ja mam inne doświadczenia. Dlaczego usterka, która jest wg wielu wadą fabryczną ujawniajaca sie po jakimś czasie w bardzo wielu aparatach danego modelu (w moim przypadku pokretło trybów w C5060) nie zasługuje na takie traktowanie? Tymczasem to "ustrojstwo" psuje nerwy większości użytkowników tego aparatu niestety nie przysparza popularnosci firmie. Na forach polskich i anglojęzycznych było swego czasu głośno o tej usterce (i tylko tej) w 2 modelach Camedii. Miły pan w serwisie powiedział mi ze za kase to oni zrobią (nawet nie oni tylko Czesi ), a inaczej tylko serwis niefirmowy. Wybrałem trzeci wariant - naprawie sam (koszt części 28 "ojro" nijak ma sie do 500 stówek). Moja usterka nie jest skutkiem wypadku (rozbita szybka) czy rozmyślnego działania. Stąd moja uwaga.
    No chyba że ktos ma inne sposoby na zmiękczenie przeciwnika. Chetnie je poznam

Podobne wątki

  1. Sp-560 pęknięta pierwsza soczewka
    By bartekkaplon in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.01.11, 16:21
  2. szybka ładowarka
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28.08.09, 23:13
  3. DRI-szybka pilka
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.02.08, 20:46
  4. pęknięta szybka w az-2
    By prawieempik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.01.06, 22:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.