Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dyktafon na wykłady

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dyktafon na wykłady

    Witam wszystkich serdecznie Jak w temacie. Zależy mi na tym, żeby dyktafon był jak najtańszy, ale jednocześnie żeby spełniał swoją funkcję. Znalazłam takiego Olympusa http://alegratka.pl/ogloszenie/dykta...5166f7826d4ed5 - technologia zdecydowanie przestarzała, ale nawet jak za taki sprzęt cena chyba dosyć niska... Prośba o ocenę, czy to nie bubel.

  2. #2
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon na wykłady

    Ten sprzęt ma już swoje lata. Jedynie właściciel może odpowiedzieć na ile sprawnie działa. Ale z drugiej strony dyktafony kasetowe to solidny sprzęt i właściwie użytkowany może działać latami. 20 zł aż takim ryzykiem nie jest by go wypróbować.

    Ale może lepiej dołożyć i kupić coś świeższego, cyfrowego, co pozwoli swobodnie archiwizować nagrania w komputerze tudzież przenosić do odtwarzacza MP3.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon na wykłady

    1. Formalnie, na nagrywanie wykładu potrzebna jest zgoda wykładowcy. Możesz nagrywać bez zgody, ale wtedy jak wykładowca się połapie to mogą Cię czekać nieprzyjemności. Możesz zapytać o zgodę, ale jak się nie zgodzi, to będzie na Ciebie uważnie spoglądał czy nie nagrywasz ...

    2. Bardziej niż w dyktafon, zainwestowałbym w dobry kierunkowy mikrofon. Bo z tym wbudowanym to różnie bywa, szczególnie w podstawowych modelach.

    3. Lepiej jednak nagrywać cyfrowo. Pliki można katalogować na komputerze, mozna edytować (wycinać, przycinać). Naprawdę z kaset nie będzie Ci się chciało przegrywać na komputer.

    4. Może posiadany przez Ciebie telefon, smartfon, tablet, komputer ... się nada do nagrywania?

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon na wykłady

    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    1. Formalnie, na nagrywanie wykładu potrzebna jest zgoda wykładowcy.
    Skąd takie wymagania formalne wnioskujesz?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon na wykłady

    To post sprzed miesiąca .
    Btw, jeśli chodzi o nagrywanie wykładów dot. nauk ścisłych [gdzie wykładowca żwawo skrobie kredą po tablicach], to życzę powodzenia przy odtwarzaniu .
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon na wykłady

    Cytat Zamieszczone przez jarek_gd Zobacz posta
    To post sprzed miesiąca .
    Btw, jeśli chodzi o nagrywanie wykładów dot. nauk ścisłych [gdzie wykładowca żwawo skrobie kredą po tablicach], to życzę powodzenia przy odtwarzaniu .
    Z technicznego punktu widzenia różnie bywa, często wykładowca na dużej sali posługuje się sprzętem audio (co by ci w ostatnich rzędach nie posnęli), wtedy wystarczy zająć miejsce przy głośniku i wszystko się nagra

    Grizz, jest tak samo jak z fotografowaniem ... w przestrzeni publicznej możesz do woli, w innym przypadku, bez zgody możesz mieć nieprzyjemności (większe lub mniejsze). Ja tam osobiście nie chciałbym mieć wroga w wykładowcy co daje jakieś tam zaliczenia

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon na wykłady

    Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi

Podobne wątki

  1. Dyktafon
    By jamajka15 in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10.04.12, 18:09
  2. Dyktafon do 150 zł
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.02.11, 10:29
  3. Dyktafon
    By mechnik in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.02.11, 11:42
  4. Dyktafon do 800 zł
    By promator in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19.03.10, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.