Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

  1. #11
    Awatar Wesley
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    139
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Mnie się zgubiło kółko nastaw w OMD, sklep napisał przy wysyłce na zgłoszeniu servisowym : naprawa na koszt klienta, a servis nie skasował ani centa. Trzymali tydzień naprawili ,zaktualizowali soft. Elegancja.wysyłka też 0 zł.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Ja osobiście z serwisem, też mam dobre wspomnienia. Kiedyś w E-30 czasami zmieniał mi się tryb, mimo, że ustawiony był inny. Odesłałem, po równo tygodniu miałem aparat z powrotem w dodatku z wykonanymi dodatkowymi pracami serwisowymi (o które nie prosiłem) - co mnie bardzo zaskoczyło. Dodam, że nic za to nie płaciłem.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Info o tym jak Ty obchodzisz się z aparatem z zasady daje do zrozumienia, że pewnie autor tematu obchodzi się ze swoim sprzętem niewłaściwie. Generalnie to cały Twój post można odczytać tak, że na pewno wina leży po stronie kesikp, bo przecież Tobie się nic nie popsuło, Twojemu znajomemu też nie.. To trochę nie fair. Nawet jeśli rzeczywiście jest to odosobniony przypadek i może jakiś wadliwy egzemplarz itp to apeluję o trochę zrozumienia dla sfrustrowanego użytkownika. Sam nie raz byłem totalnie zawiedziony, kiedy sprzęt elektroniczny, na który nie raz musiałem długo oszczędzać był fabrycznie wadliwy, lub co chwila lądował w serwisie, więc wiem jak może czuć się autor.
    Witam !

    Sprostuje aby nie bylo nieporozumien bo nie mialem zlych intencji wobec uzytkownika kesikp.

    Napisalem, ze mozna miec pecha ale nie odnioslem sie do zlego uzytkowania aparatu przez kesikp.

    Jako uzytkownik EPL-5 twierdze, ze ten pen nie jest az tak slabo wykonany aby sie rozlatywal.
    Chodzi mi o to aby nie tworzyc mitow, ze EPL-5 jest slabo wykonany, psuje sie i rozlatuje.

    Natomiast wspomnialem o tym, ze o sprzet warto dbac i to jest moje odniesienie do
    ogolnego uzytkowania body, szkiel i innych akcesorii.


    Chcialbym aby kazdy byl zadowolony i tym bardziej szkoda mi kolegi ktoremu psuje sie sprzet.

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    .....
    Jako uzytkownik EPL-5 twierdze, ze ten pen nie jest az tak slabo wykonany aby sie rozlatywal.
    Chodzi mi o to aby nie tworzyc mitow, ze EPL-5 jest slabo wykonany, psuje sie i rozlatuje......
    To że tak dużo użytkowników narzeka na kółko wyboru w E-PL5 to nie mit ani nie pech tylko wada konstrukcyjna i tyle.
    Mogę się tylko cieszyć, że nie ma tego kółka ani w E-M5 ani w E-P5 i mieć nadzieję, że więcej go już nie zobaczę.
    Niemniej lubię ten aparat bo jest mały lekki i daje rewelacyjny obrazek.

    Natomiast może błaha sprawa, że mnie i kesikp odpadł przycisk spustu to też nie mit tylko fakt. Podejrzewam, że to od temperatury bo ja tego E-PL5 ostatnio prawie nie używam bo przestawiłem się na E-M5.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Sprostuje aby nie bylo nieporozumien bo nie mialem zlych intencji wobec uzytkownika kesikp.

    Napisalem, ze mozna miec pecha ale nie odnioslem sie do zlego uzytkowania aparatu przez kesikp.

    Jako uzytkownik EPL-5 twierdze, ze ten pen nie jest az tak slabo wykonany aby sie rozlatywal.
    Chodzi mi o to aby nie tworzyc mitow, ze EPL-5 jest slabo wykonany, psuje sie i rozlatuje.

    Natomiast wspomnialem o tym, ze o sprzet warto dbac i to jest moje odniesienie do
    ogolnego uzytkowania body, szkiel i innych akcesorii.


    Chcialbym aby kazdy byl zadowolony i tym bardziej szkoda mi kolegi ktoremu psuje sie sprzet.

    Pozdrawiam
    Chyba mam podobnie do Ciebie z tym dbaniem o sprzęt , niektórzy aż się ze mnie śmieją, ale przynajmniej po kilku latach moje rzeczy wyglądają wciąż jak nowe (szczególnie elektronika i książki).
    Pozdrawiam.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Ziootek1971
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    462
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Ja osobiście z serwisem, też mam dobre wspomnienia. Kiedyś w E-30 czasami zmieniał mi się tryb, mimo, że ustawiony był inny. Odesłałem, po równo tygodniu miałem aparat z powrotem w dodatku z wykonanymi dodatkowymi pracami serwisowymi (o które nie prosiłem) - co mnie bardzo zaskoczyło. Dodam, że nic za to nie płaciłem.
    Miałem tak samo. Ten sam aparat, ten sam problem i bardzo szybka naprawa.
    Ziootek
    E-30; E-P3; mZD 14-42; "dekielek" 15 mm; ZD 14-54; ZD 9-18; ZD 40-150; Sigma 24; Metz 48-AF1

  7. #17

    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Jakby kończąc ten wątek, chciałem podzielić się stanem aparatu po powrocie z serwisu.
    Trwało to ponad 2 tygodnie i już miałem nadzieję, że więcej do serwisu nie będę musiał go odsyłać, a tu zonk.
    Przy bliższych oględzinach zauważyłem niedokładność spasowania korpusu po ostatniej naprawie serwisowej.
    Na zdjęciach z załącznika mogą Państwo zobaczyć szparę w miejscu łączenia przedniej i tylnej części obudowy korpusu.
    Patrząc pod odpowiednim kątem widoczna jest wewnętrzna konstrukcja aparatu.
    W mojej ocenie przez niedokładne spasowanie obu tych części, w przyszłości może być przyczyną poważniejszych usterek, w wyniku gromadzenia się pyłu bądź wilgoci. Zawartość korpusu (elektronika) nie będzie odpowiednio chroniona.
    Z takim uzasadnieniem swoich obaw napisałem maila do serwisu. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, że aparat będzie wymieniony do dwóch miesięcy na nowy (trzecie zgłoszenie do serwisu). Oczywiście w czasie wymiany swoje znowu odczekam, zanim nowy otrzymam (nieoficjalnie 3 tygodnie). Oby ten następny egzemplarz był lepiej wykonany. To taka cicha nadzieja do Olympusa.
    Pozdrawiam z wyrazami rozgoryczenia...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9076615.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	601,1 KB
ID:	100192Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9076599.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	795,8 KB
ID:	100193

  8. #18
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Cytat Zamieszczone przez kesikp Zobacz posta
    Pozdrawiam z wyrazami rozgoryczenia...
    Spokojnie, czekamy na nowy korpus. Daj znać.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    270
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Z jakiego okresu pochodzą te podatne na uszkodzenia? Może coś poprawiono i do sprzedaży trafiają wersje bez tych wad? W moim E-PL5 z marca tego roku problemy się nie pojawiły.
    E-PL5, mZD 14-42, mZD 40-150, mZD 12-50, mZD 45 1.8, OM 50 1.8

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    217
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: E-PL5 po raz drugi w serwisie... PYTANIE !

    Czytam ten wątek z niepokojem, bo choć ten mój nowy, to jednak wyprodukowany w 2012.

Podobne wątki

  1. Moje E-1 wreszcie było w serwisie
    By Morley in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.09.07, 13:00
  2. E-300 - po wizycie w serwisie.
    By Marylka in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20.06.07, 22:43
  3. Aparat w serwisie od 1,5 miesiąca
    By Wojked in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.10.04, 19:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.