Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

  1. #11
    Awatar Bodeha
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    @hades @kAczy przemilcze bo mi witki opadły z szelestem. Myślalem ze takie posty generują na pudelku tylko...


    @osiem1984 i @ahutta dzięki wielkie!

  2. #12
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    @hades @kAczy przemilcze bo mi witki opadły z szelestem. Myślalem ze takie posty generują na pudelku tylko...
    Nie wiem, nie zagladam, ale wierze na slowo.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  3. #13
    barmichal76
    Gość

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    @hades @kAczy przemilcze bo mi witki opadły z szelestem. Myślalem ze takie posty generują na pudelku tylko...


    @osiem1984 i @ahutta dzięki wielkie!
    Nie rozumiem, czemu się dziwisz. Wyobraź sobie jak obszerna musiałaby być książka z kompleksową wiedzą o fotografii. John Hedgecoe to dobry wybór, ale jak napisał osiem1984 wiedza w niej będzie skondensowana. Rady, żeby skorzystać z forum jako formy "szkolenia" są jak najbardziej słuszne. Żadna książka nie wskaże Ci ewentualnych błędów w zdjęciu, które wykonałeś, a użytkownicy forum owszem.
    Pozdr

  4. #14
    Awatar Bodeha
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    @Barmichal76 Wszelkie rady sa jak najbardziej na miejscu, natomiast ja po prostu szukam książki. W zasadzie link do tematu ten temat rozwiązał i kupiłem sobie Scott Kelby "Nowe ujęcia Scotta Kelby'ego"

    Ja rozumiem ze żadna książka ani aparat nie zrobi ze mnie fotografa, a czytanie forum i filmy itd nie zastąpią popełniania błędów i po prostu focenia itd.


    Za inne konstruktywne rady dziękuje bardzo bo w końcu ktoś mi poświęcił czas i energie mając intencje by mi pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Bodeha ; 9.08.13 o 14:05

  5. #15
    | OlyJedi Awatar marek7001
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    905
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Kup sobie wszystkie 3 pozycje Scotta i będzie git. Fajnie się czyta i można się dużo nauczyć.
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7, Huawei P30 Pro jest ​Huawei Mate 50 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795




  6. #16
    | OlyJedi Awatar sten
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    k / Cieszyna
    Posty
    426
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    [QUOTE=Bodeha;976316]Ja mam filmy nikona kilka kursow rowniez po angielsku, jak mowie nie w tym rzecz.... gdyż temat brzmi
    Jakie książki polecacie dla początkującego fotografa


    Potrzebuje po prostu konkretną ksiażke z komleksowa wiedzą.
    Witam
    Jeśli chodzi o korzystanie z książek, to sprawy techniki i optyki, to jak najbardziej. Jeśli chodzi o kompozycję, Ja przeglądam rózne fotograficzne fora ,a jest ich sporo; oglądam najlepsze zdjęcia, oceny i dyskusje. Bardzo fajna galeria najlepszych fotek jest tutaj w "Oly Club"


  7. #17
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    idz na studia obejrzyj każdy film itd są co najmniej żenujące.
    Skąd ten tekst wytrzasnąłeś??
    hades miał rację, przeczytaj jego post raz jeszcze i nie pisz głupot. Czytaj powoli i ze zrozumieniem zamiast obrażać ludzi na dzień dobry.
    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    Uważam że jak ktoś ma tendencje do kompulsywnego pisania na forum bez sensu i na off topie, to może niech weźmie 10 głębszych oddechów zanim coś takiego
    No to weź ta dziesięć oddechów i napisz coś z sensem. Piszesz że robiłeś zdjęcia zenitem czyli jakieś podstawy masz. Zdecyduj co ci bardziej potrzebne: temat oświetlenia, kompozycji czy optyki. Każdy z nich jest dobrze opisany ale w oddzielnej publikacji. Kelby to dobry wybór większość jego książek lekko się czyta.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #18
    Awatar Bodeha
    Dołączył
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    zedytowałem, luz.

    Wlasciwie mi potrzebne sa te trzy tematy

  9. #19
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    @Barmichal76 Wszelkie rady sa jak najbardziej na miejscu, natomiast ja po prostu szukam książki. W zasadzie link do tematu ten temat rozwiązał i kupiłem sobie Scott Kelby "Nowe ujęcia Scotta Kelby'ego"

    Ja rozumiem ze żadna książka ani aparat nie zrobi ze mnie fotografa, a czytanie forum i filmy itd nie zastąpią popełniania błędów i po prostu focenia itd.


    Za inne konstruktywne rady dziękuje bardzo bo w końcu ktoś mi poświęcił czas i energie mając intencje by mi pomóc.
    To ja jeszcze dorzucę coś od siebie. Jeśli zdecydowałeś się na Kelby'ego i zainteresuje Cię temat obróbki zdjęć wszelakiego rodzaju to bardzo mocno polecam ten tytuł: http://helion.pl/ksiazki/fotografia-...lby,obrcy7.htm. Jeśli natomiast zdecydowałbyś się na fotografię portretową to obowiązkowa pozycja Scotta to http://helion.pl/ksiazki/profesjonal...lby,profuj.htm. W drugiej autor bardzo fajnie pokazuje jak wypieścić każdy element portretu (oczywiście jeśli ktoś się w ogóle na to decyduje).

    Powodzenia w robieniu zdjęć.
    P.S.
    Na forum jest mnóstwo osób, które robią świetne zdjęcia i wiedzą kilka razy więcej niż ja czy Ty, dlatego nie zapominaj także o nauce w tym miejscu. Oni też kiedyś zaczynali i w dużej mierze dzięki temu forum, ich zdjęcia wyglądają tak a nie inaczej
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  10. #20
    diabolique
    Gość

    Odp: Jakie ksiązki polecacie dla początkujacego fotografa

    Cytat Zamieszczone przez Bodeha Zobacz posta
    Generalnie poszukuje dobrej książki na tyle uniwersalnej by poruszała temat fotografii pod kątem każdego aspektu czyli kompleksowo.
    Przydały by sie tez ćwiczenia które będą mnie motywować na eskapady w konkretnym celu.
    Osobiście proponuję zacząć od książek, które powiedzą ci "po co fotografować", "dla kogo fotografować" oraz "co fotografować".







    Jak fotografować nie wie żaden autor żadnej, nawet najpoczytniejszej książki. To, jak chcesz fotografować wiesz najlepiej ty sam.

    Osobiście naukę fotografii proponuję od znalezienia sobie "mistrza", "guru" czy jakkolwiek go zwać - człowieka, którego fotografie poruszają cię, a następnie iść tym tropem - jeśli to człowiek żyjący, napisz do niego. Poproś o poradę, wskazówki, spotkanie, które nada ci impuls, wskaże kierunek poszukiwań. Tylko w ten sposób nauczysz się robić takie zdjęcia, jakie cię interesują.
    Inaczej będziesz kilka lat błądził i szukał "złotego środka", który nie istnieje. "Złotym środkiem" w fotografii są zupełnie przeciętne, poprawnie naświetlone, dobrze skadrowane zdjęcia o niczym. Ale do ich zrobienia z kolei nie potrzebujesz żadnej książki.

    ---------- Post dodany o 15:17 ---------- Poprzedni post był o 15:13 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Zdecyduj co ci bardziej potrzebne: temat oświetlenia, kompozycji czy optyki.
    To akurat jest pochodną decyzji "co i jak chciałbym fotografować".

    ---------- Post dodany o 15:28 ---------- Poprzedni post był o 15:17 ----------

    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Nie ma takich.
    Rzeczowa odpowiedź znacznie skracająca czas poszukiwań!

    ---------- Post dodany o 15:36 ---------- Poprzedni post był o 15:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    rób zdjęcia, wrzucaj na forum, słuchaj uwag i wprowadzaj je w życie.
    Odradzam.
    Są dwie możliwości:
    1) pokażesz świetne zdjęcia i przeczytasz do nich komentarze "ach", "super", "dałeś radę", "podziwiam", "ekstra!"
    2) zrobisz kiepskie zdjęcia i większość osób przemilczy twoje dokonania, odezwą się nieliczni, którzy dadzą ci uniwersalne rady "ja bym to zrobił tak i tak"
    W jednym i w drugim przypadku rozwiniesz się towarzysko, ale nie fotograficznie.

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do E-P3 polecacie?
    By c1amak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 20:39
  2. Jakie filmy polecacie i za co?
    By grizz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 4.01.10, 23:29
  3. Kilka pytań początkującego fotografa :)
    By Tuudi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13.07.06, 08:43
  4. zamiennik Li-10B, jakie polecacie?
    By Szybol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 17:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.