Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 112

Wątek: Format 6x6 mnie kusi ;)

  1. #21
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Nie zaprzeczam, z wygladu podoba mi się, nawet bardzo .
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Laqua
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Glasgow
    Posty
    120
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Ja kupiłem ostanio takie cudo 6x6 za 500 złotych:

    http://www.teanerd.com/2009/06/yashica-12.html

    I powiem krótko: jestem zachwycony !!!

    Co do Pentaxa 645 rownież polecam, sam szukam wersji z AF oznaczonej jako 645n. Przeglądając ebaya zauważyłem, że warto kupić średni format Pentaxa w ... Japonii, sporo egzemplarzy w stanie idealnym a ceny, uwzględniając nawet spore koszty przesyłki bardzo atrakcyjne.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    No śliczności .
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Laqua
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Glasgow
    Posty
    120
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    No śliczności .
    A dziękuję celowałem w wersję Mat 124g ale trafił się ten model.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Jako stary analogowiec mogę cos poradzic... Przez moje ręce przeszło chyba wszystko... Obecnie zostały 2 aparaty 6x7. 3 aparaty 6x6. 1 aparat 6x4,5.

    Po pierwsze na poczatek polecam lustrzanke 2 obiektywową typu TLR ale niekoniecznie starta... w starcie najdłuższy czas to 1/15 sekundy czyli straszna padlina... Po pierwsze jest to najlżejszy i często najmniejszy (poza dalmierzami i miechowcami) typ aparatu 6x6. Jest takze bardzo przystępny cenowo. Świetny do nauki średniego formatu... Nie ma wymiennej optyki ale trzyma cenę więc sprzedaż za tyle ile kupisz jak załapiesz bakcyla analogowego. polecam ci Rolleicorda Yashica D lub MAT ewentualnie Seagulla. Oczywiście potrzebny bedzie tez światłomierz zewnętrzny. Nie daj sie namówić na aparat z wbudowanym światłomierzem... Cena niewarta jakosci pomiaru. 100x lepszy jest światłomierz zewnętrzny w cenie do 100zł. Wracajac do aparatów to miałem je wszystkie (i wiele innych) i optycznie najlepszy jest rolleicord ze szkłem Xenar lub tessar.

    Przykłady moich zdjęc analogowych znajdziesz w linku w stopce. Zapraszam. Większośc kwadratów zrobiłem właśnie TLRem
    Ostatnio edytowane przez czmielek ; 29.09.13 o 22:55

  6. #26
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Dzięki Czmielek za zainteresowanie i chęć podzielenia się doświadczeniem. Jednak jakoś, nie wiem czemu,nigdy nie robiłem TLR-em, niezbyt mi podchodzi dwuobiektywowy aparat. Może dlatego, że lubię kompletować i zmieniac obiektywy? Pewnie jestem w błędzie, ale cóż Ci na to poradzę . Waga i wielkosć (do pewnych granic oczywiście) ma u mnie drugorzędne znaczenie, nawet powiedziałbym, że wolę większe i cięższe aparaty i obiektywy. Tak było z małym obrazkiem. Po poszukiwaniach doświadczeniach z kilkoma systemami została u mnie Minolta 7000 i 7000i ostatnio z podpiętym Biometarem 120.
    Masz może jakieś praktyczne doświadczenia z tym Zenithem?
    ps. za światłomierz robi u mnie samsung a503
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #27
    | OlyJedi Awatar wuzet
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Rzeszów / Maidstone
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Mnie tez chodzi po głowie dokolekcjonowanie kwadratu 6x6, ale chyba bede polował na jakiegoś hasselka.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Mnie b. podobają się zdjęcia plenerowe wykonane FF i średnim formatem - jak tylko pozałatwiam pewne sprawy to sprawię sobie jakiś aparat średnioformatowy na próbę.
    Prawdopodobnie wybiorę format 6x9 ew. 6x7 - jestem przyzwyczajony do prostokątów i taki format też bardziej pasuje do landskapów.
    Wstępnie wytypowałem Fuji GW690 do 6x9 i Bronicę GS-1 ew. Pentaxa 67 dla 6x7.

    Czmielku masz jakieś sprawdzone modele światłomierzy do 100 zł?? Czytałem trochę o tym i zawsze polecane są nowsze światłomierze Minolty ew. Seconika które sprzedają się po 250-300zł.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #29
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Zainteresowanie tematem spore,za co dziękuję, ale dalej nikt nic o tym Zenicie . Czyżby nikt nic o nim nie wiedział,nie miał do czynienia?
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  10. #30
    barmichal76
    Gość

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    Zainteresowanie tematem spore,za co dziękuję, ale dalej nikt nic o tym Zenicie . Czyżby nikt nic o nim nie wiedział,nie miał do czynienia?
    Zenith 80 to nazwa, pod którą produkowano aparaty Salut 88, Kiev 80/88. Jeśli dobrze pamiętam, to były to serie przeznaczone na eksport.
    Nie wiem jak w przypadku Zenith'a, ale w Salucie 88 miałem problemy z uszczelnieniem magazynku - trzeba było najlepiej w jakimś ciemniejszym miejscu wyciągać zasłonę. Raz na jakiś czas lustro mi nie wracało. Słyszałem też, ale nie doświadczyłem, że potrafił nie trzymać czasów.

    Pozdr

Podobne wątki

  1. OMD format 4/3 vs 3/2
    By Wesley in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14.12.12, 16:45
  2. format RAW
    By Osama[pl] in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.12.08, 00:34
  3. Dla mnie nowość.... ale piszę że tylko dla mnie :)
    By Dorian_30 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.01.05, 02:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.