Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 112

Wątek: Format 6x6 mnie kusi ;)

  1. #11
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Szukać, szukam ale na razie kasy hehhe, bo powoli dochodzę do wniosku, że moje pierwotne założenia cenowe są delikatnie mówiąc nierealne.
    Coś mi się wydaje, że kolejne zuiko zmieni właściciela .
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Jeśli kręci Cię 6x6 polecam zakup Holgi, np. http://allegro.pl/holga-120-cfn-blac...379524600.html
    Jeśli się spodoba sprzedasz z niewielką stratą i kupisz coś lepszego. Niestety Pentacony i Kievy często się psują, naprawa nie jest taka tania.

  3. #13

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    170
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    W podanym budżecie to tylko flexaret, jak się przyzwyczaisz do ciemnej matówki to polubisz sprzęt. Ewentualnie, lekko dokładając do budżetu, znajdziesz mamiyę c220, która w porównaniu do c330 ma zasadniczą zaletę, jest sporo lżejsza.
    Faktycznie odpuść pentacony, osobiście nie trafiłem na takiego który nie nakłada klatek po takim czasie funkcjonowania na rynku a jakoś nie wierzę w te w idealnym stanie. Jeśli budżetu nie da się przekroczyć to kiev 60 będzie tutaj lepszym rozwiązaniem.
    A sama idea jest fajna. Duży negatyw, mało klatek - same korzyści

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Posty
    1.064
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Jak zwiekszysz budzet do 1k to napisz. Mam mamke c220 z sekorem 80/2.8., Dorzuce Ci nakladana na komin lupe powiekszajaca od 3-6x i pryzmat.
    Zdjecia z c220 na moim flikrze.
    Rolleicord, Canon
    flickr

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Sapphiron
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    w lesie, za krzakiem.
    Posty
    569
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    a co sądzicie o kodakowskiej kwadratowej przystawce cyfrowej?
    Darmowy serwer FTP na zdjęcia i inne potrzebne rzeczy: KLIK!

    Mój świat: Klikniesz?

  6. #16
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Jak zwiekszysz budzet do 1k to napisz. Mam mamke c220 z sekorem 80/2.8., Dorzuce Ci nakladana na komin lupe powiekszajaca od 3-6x i pryzmat.
    Zdjecia z c220 na moim flikrze.
    Dzięki za propozycję, będę brał pod uwagę w dniu decyzji zakupowej. A co do budżetu, to chyba trzeba górna granicę chyba podnieść do ok 1500, i dopiero wtedy coś myśleć o średnim formacie.
    A propos średniego formatu, który sprawia najmniej kłopotu ? Chodzi mi o dostępność klisz, wywołanie i skan?
    Właśnie trafiłem na Halina AI za 300zł. Co sądzicie o tym pudełku z dwoma oczkami? Miał ktoś w rękach? Wygląda na praktycznie " nie ma się co psuć, a w razie problemów to sznurek i młotek" .
    Ostatnio edytowane przez sepi19 ; 16.07.13 o 23:08
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #17
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Wracając do tematu średniego formatu, wpadł mi w oko Zenith 80. Jest do kupienia za stosunkowo niewielkie pieniądze. Pytanie mam tylko, czy warto się w toto pchać? Chodzi mi głównie o niezawodność i ew problemy w użytkowaniu. Z góry dzięki za rady
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  8. #18
    Awatar kon
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    4.463
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Start b

  9. #19
    | OlyJedi Awatar wojtek1234
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    450
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Fotografowałem Startem, Kievem 80 i Pentaconem Six. Start prosty i tani ale obiektyw bardzo taki sobie. Kiev - problemy z kasetą a lustro potrafi wprawić w drgania cały aparat . Najbardziej Pentacon Six przypadł mi do gustu tylko trza uważać na negatywy coby klatek nie nakładał.

  10. #20
    barmichal76
    Gość

    Odp: Format 6x6 mnie kusi ;)

    Cytat Zamieszczone przez wojtek1234 Zobacz posta
    Fotografowałem Startem, Kievem 80 i Pentaconem Six. Start prosty i tani ale obiektyw bardzo taki sobie. Kiev - problemy z kasetą a lustro potrafi wprawić w drgania cały aparat . Najbardziej Pentacon Six przypadł mi do gustu tylko trza uważać na negatywy coby klatek nie nakładał.
    Ale jednak prawie hasselbladowy wygląd Kieva 80 - to jest to !

    Pozdr

Podobne wątki

  1. OMD format 4/3 vs 3/2
    By Wesley in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14.12.12, 16:45
  2. format RAW
    By Osama[pl] in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.12.08, 00:34
  3. Dla mnie nowość.... ale piszę że tylko dla mnie :)
    By Dorian_30 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.01.05, 02:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.