Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Leasing sprzętu foto - czy warto?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Zamierzam w tym roku dokupić sprzęt. Oczywiście nie mam odłożonej takiej ilości gotówki. Prowadzę działalność gosp. (nie foto), gdzie dałbym radę upchnąć fakturę za sprzęt. Ale wpadam w środki trwałe, czego chciałbym uniknąć. Więc pytanie. Może leasing?
    Czy ktoś z was próbował tej formy finansowania, może rekomendacje dobrej firmy leasingowej, jak wygląda w szczegółach załatwienie formalności? Czy ja sam znajduję sklep ze sprzętem, a leasing płaci sprzedawcy, czy muszę znaleźć sklep który oferuje takie finansowanie. Może na co zwrócić uwagę. Ogólnie interesują mnie wasze doświadczenia, uwagi i sugestie.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    W kwesti sprzetu drobnego i leasingu sprawdz Grenke Leasing - powinni miec jakas oferte na foto (jak maja na kompy i inne drobne sprzety).


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #3
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Generalnie sam sobie znajdujesz - wybierasz przedmiot leasingu i zgłaszasz się do firmy leasingowej.
    Jacek

  4. #4
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    W kwesti sprzetu drobnego i leasingu sprawdz Grenke Leasing - powinni miec jakas oferte na foto (jak maja na kompy i inne drobne sprzety).


    T.
    mam na myśli wydatek około 10 - 11 tys. pln.
    dzięki za namiary

    ---------- Post dodany o 20:37 ---------- Poprzedni post był o 20:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Generalnie sam sobie znajdujesz - wybierasz przedmiot leasingu i zgłaszasz się do firmy leasingowej.
    tak też myślałem, dzięki Jacek
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Przeczytaj dokladnie warunki wynajmu tego sprzetu.Bo byc moze na koniec umowy zaplacisz jak "cygan za matke i sprzetu" nie bedziesz miec.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Przeczytaj dokladnie warunki wynajmu tego sprzetu.Bo byc moze na koniec umowy zaplacisz jak "cygan za matke i sprzetu" nie bedziesz miec.
    No co Ty, co miesiąc dostanie fakturę, po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość) i tyle. Owszem wychodzi to drożej, ba czasem dużo drożej niż np. kredyt, ale jak nie chcemy wpaść w amortyzację środka trwałego to niestety nie ma innego wyjścia.
    The question is, who cares?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    No co Ty, co miesiąc dostanie fakturę, po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość) i tyle. Owszem wychodzi to drożej, ba czasem dużo drożej niż np. kredyt, ale jak nie chcemy wpaść w amortyzację środka trwałego to niestety nie ma innego wyjścia.
    z tego co piszesz ahutta - leasing foto wygląda coś jak samochodu? trzeba tylko znaleźć firmę, która zajmuje się finansowaniem tego rodzaju sprzętu.
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    z tego co piszesz ahutta - leasing foto wygląda coś jak samochodu? trzeba tylko znaleźć firmę, która zajmuje się finansowaniem tego rodzaju sprzętu.
    Praktycznie każda firma leasingowa będzie miała ofertę - to jest biznes. Istotne jest jakie warunki wstępne muszą być spełnione do podpisania umowy. Z reguły masz:
    1. odpowiedni % wpłaty własnej
    2. informacja o posiadanych leasingach i/lub kredytach
    3. wyciąg z ksiąg rachunkowych za rok poprzedni i bieżący
    4. ew. roczne zeznanie podatkowe
    5. ew. zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, zus-ami
    Tak to wygląda przy firmie. % wpłaty własnej ustalasz samodzielnie, jednak nie może być niższy niż wymaga leasingodawca. Liczbę rat też wybierasz sam, ale tu znowu będzie jakieś określone minimum, np. 24 raty. Analogicznie z wartością wykupu, jednak w przypadku czegokolwiek innego niż auto, nie ma sensu brać większego niż 1%.


    Aaaa, jeszcze jedno. W pierwszym poście piszesz, że na firmę, która nie jest związana z fotografią, a wartość sprzętu w okolicach 11 tyś. Warto się zastanowić nad tym, czy w razie kontroli skarbowej jesteś w stanie uzasadnić ten zakup. Samo kupienie na firmę nie jest problemem, gorzej gdy urzędnik skarbowy chcąc się wykazać, uzna te Twoje koszty za niezasadne.
    Ostatnio edytowane przez ahutta ; 9.07.13 o 22:19
    The question is, who cares?

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    No co Ty, co miesiąc dostanie fakturę, po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość) i tyle. Owszem wychodzi to drożej, ba czasem dużo drożej niż np. kredyt, ale jak nie chcemy wpaść w amortyzację środka trwałego to niestety nie ma innego wyjścia.
    To wszystko zalezy od umowy-o tym pisalem.
    znajomy mial w w leasingu sprzet foto.Akurat mial chyba kiepska umowe.Kiepska bo,zadne otarcia ryski nie mogly byc,limit nacisniec migawki.....i wiele innych pierdulek.Tak, ostatnia rata i mozliwosc wykupu za okreslona cene juz wczesniej(% od nowej ceny,czy jakas tam srednia w uzywanych sprzetach),ale.Wlasnie to ale go dobilo.Przed rozwiazaniem umowy sprzet wrocil do wlasciciela.Za wszystkie otarcia,ryski,widoczne slady "niedbalego" uzytkowania musial zaplacic firmie,ktora sprzet "remontowala"Pozniej mial pierwszenstwo w pierwowykupie.Liczac rate leasingowa,koszta remontu i wykup wyszlo mu 1,4 raza wiecej niz nowy by kupil.Fakt,ze odpisywal sobie od podatku rate.Jednak powiedzial,ze nigdy wiecej.Tu kupujesz np:Nikona,prowadzisz foto dzialalnosc to jestes w serwisie na calkiem innych warunkach niz amator.Dla zarabiajacych fotami Nikon jest najlepszym serwisem pod sloncem,dla amatorow tez jest jednym z lepszych.W kazdym kraju inne sytuacje,warunki,ograniczenia,ale w kazdym trza dokladnie czytac to co nawet najdrobniejszym na samym koncu napisali.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Bacio
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    134
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: Leasing sprzętu foto - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    po zapłaceniu ostatniej faktury dostanie fakturę na wykup (np. 1%, chyba że przed zawarciem umowy będzie chciał większą wartość)
    Przy dłuższym leasingu sprzętu może się okazać, że wartość sprzętu po okresie umowy jest mniejsza niż koszt wykupu i wtedy może być nie warto go wykupywać.
    -- Bacio -- Olympus XA | 35RC | OM-D
    Posiadacz Karty Stałego Malkontenta

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By diabolique in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17.01.13, 23:40
  2. naprawa sprzętu foto we Wrocławiu
    By radlakos in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.06.08, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.