Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100

Wątek: Fuji X-M1

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Fuji X-M1

    Nadchodzi kolejny Fuji z wymienną optyką:





    http://digicame-info.com/2013/06/x-m...35-56-ois.html

    Tak jak można było się spodziewać, odchudzony X-E1 bez wizjera. Niespodzianką natomiast jest ruchomy ekran i nowy kitowy ciemnozoom.

    Wygląda nie gorzej, niż PEN E-P5. Funkcjonalność podobna, nawet ma mieć WiFi. A cena pewnie będzie niższa, i to sporo. Bo nie wyobrażam sobie, żeby Fuji krzyknął za niego więcej, niż za X-E1.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Fajny
    X-E2 pewnie też będzie miało ruchomy ekran.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta
    Fajny
    Niefajny bo brak mu korekcji ekspozycji i migawki/iso na górnych kółkach, ten który to ma jest zbyt duży, ale każda puszka, która daje szansę na obniżkę ceny OMD/PEN jest mile widziana.

    Jeszcze jedno: jeśli to jest puszka z najniższej półki w takim razie jest cień prawdy w plotkach o premierze tańszego OMD, planowanej na wrzesień.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Ma dwa kółka więc pewnie będzie sobie można ustawić jedno do korekcji ekspozycji a drugie do sterowania przysłoną. To jest najniższy model więc coś musieli zabrać.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Niefajny bo brak mu korekcji ekspozycji i migawki/iso na górnych kółkach...
    Bo to prosty model dla debila z elektromarketu. Gdyby taki zobaczył jakieś niezrozumiałe liczby na pokrętłach, to by takiego aparatu nie kupił. Pierścienia przysłony na nowym obiektywie też już nie ma. Widać więc wyraźnie, jaki jest target. Ale i tak daleko temu Fuji do Samsunga z jednym guzikiem i telewizorem na plecach - nadal są dwa kółka, przycisk funkcyjny, normalnej wielkości guziki.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    ...ten który to ma jest zbyt duży...
    Przecież jest mniejszy, niż Twój wymarzony "GF1 + 1 cm".

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Jeszcze jedno: jeśli to jest puszka z najniższej półki w takim razie jest cień prawdy w plotkach o premierze tańszego OMD, planowanej na wrzesień.
    A co ma jedno z drugim wspólnego?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Maciek_WM
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    303
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Nie wiem jakie aparaty kupują "debile z elektromarketu". W ogóle nie sądzę żeby posiadany aparat mógł jakkolwiek świadczyć o inteligencji... Powiedziałbym raczej że to taki chwyt marketingowy fuji. Ludziom spodobały się X-Pro i X-E, ale nie mają na nie kasy. Tu dostaną namiastkę tamtych puszek w niższej cenie, ale ponieważ nie znajdą tu tych fajniejszych cech wyróżniających fuji z wyższej półki tj. kółko migawki, kółko korekcji ev, pierścień przysłony, narożny evf, jasny zoom w kicie itd. to po zakupie zaraz będą marzyć żeby się przesiąść na X-E2 czy dokupić lepszy obiektyw itp.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Bo to prosty model dla debila z elektromarketu. ...
    Zakładasz że każdy nabywca tańszego/prostszego modelu to debil?
    nie ma po co ludzi obrażać... czasami przecież może tak zwyczajnie kogoś nie stać na wypasiony i wszystkomający aparat... Fajnie że Fuji przewidział łatwiejszą drogę do wejścia do tego było nie było ciekawego systemu... Zobaczymy pewnie wkrótce jak ceny zostaną ustalone
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Ludzie, więcej dystansu... Jedyne, co zakładam, to to, że Fuji chce, aby produkt ten kupowali również niezbyt rozgarnięci klienci, którzy wchodząc do sklepu nie wiedzą jeszcze, czego chcą, ale wychodzą już z zakupionym produktem, który przekonał ich (albo zrobił to sprzedawca) licznymi bajerami przy jednoczesnym wrażeniu prostoty (w ich rozumieniu) jego obsługi. Przecież wiadomo, że tu nie chodzi o cięcie kosztów - cyferki na tarczy nie są aż takie drogie i nie zniknęły dlatego, żeby aparat był tańszy, tylko żeby mógł go kupić również klient określonego powyżej typu. I nie znaczy to, że każdy klient elektromarketów jest debilem ani że jest nim każdy, kto zakupi ten aparat.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9
    | OlyJedi Awatar pers
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Posty
    1.544
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    A są i tacy (i to pewnie zdecydowana większość), którzy chcą mieć dobre tryby auto plus niezły obrazek i nie podniecają się zupełnie sprzętem foto, a o przysłonach, ISO i innych takich nie chcą nawet słyszeć. Znajdzie się też pewnie spora grupa nawet zamożnych ludzi dla których wydawanie 5-10 tysięcy złotych na sprzęt fotograficzny to czysty de...

    Mnie idea aparatu się podoba ale obiektywu już mniej. Wolałbym aby w tej materii Fuji pozostała przy stosunkowo jasnych i solidnych metalowych konstrukcjach.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Fuji X-M1

    Cytat Zamieszczone przez pers Zobacz posta
    Mnie idea aparatu się podoba ale obiektywu już mniej. Wolałbym aby w tej materii Fuji pozostała przy stosunkowo jasnych i solidnych metalowych konstrukcjach.
    Jasny kit też nadal będzie zdaje się produkowany. Ciemniejszy, tańszy kit jest konieczny jak chcą sprzedawać zestaw za rozsądne pieniadze.
    Naleśnik 27/2.8 też wydaje się być ciekawy. Szkoda, że to nie jest f/2, ale i tak, biorąc pod uwagę różnice wielkości matrycy, będzie to mniej więcej odpowiednik 20/1.7.
    Fuji ma coraz fajnieszy system i jak już będzie X-E2 z ruchomym ekranem to będzie naprawdę kuszący.

Podobne wątki

  1. Fujifilm X10/X20/X30
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1024
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 11:40
  2. Fuji X20
    By goldiesr in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 211
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:14
  3. Fuji + Oly ?
    By Kaz de Wro in forum E-System
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 26.10.09, 15:59
  4. Fuji S6 Pro FX
    By C+ in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.12.08, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.