Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Poziomica wsuwana w sanki lampy

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez Ziootek1971 Zobacz posta
    Owszem, ma. Ale żyroskop i wyświetlana w wizjerze (czy na LCD) poziomica nie załatwia jednej rzeczy. Kilka razy dopiero na dużym monitorze przekonywałem się, że mimo żmudnego ustawiania aparatu na statywie obiektyw był skierowany nieco w górę, co przy zdjęciach np. w niewielkim pomieszczeniu powoduje niezbyt miłe skutki. Dlatego podjąłem decyzję o kupnie poziomicy "3D"
    może musisz skalibrować tę w aparacie?? - jest taka opcja
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #12
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Ja tam nie wiem czy te zewnętrzne chińczyki będą bardziej dokładne od tej w aparacie..
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Ja tam nie wiem czy te zewnętrzne chińczyki będą bardziej dokładne od tej w aparacie..
    Nigdy nie miałem problemu ze swoją , w aparacie, nie rozumiem problemu, masz wyświetlany pion i poziom, cóż więcej dostaniesz z takiej kostki?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nigdy nie miałem problemu ze swoją , w aparacie, nie rozumiem problemu, masz wyświetlany pion i poziom, cóż więcej dostaniesz z takiej kostki?
    Swoją drogą nigdy nie korzystałem z poziomicy która jest w aparacie. Korzystam z poziomicy mocowanej na sankach. Nigdy nie pamiętam gdzie w menu jest poziomica. Wydaje mi się, że wsunięcie poziomicy w sanki zajmie mniej czasu niż przebijanie się przez menu - ale mogę być w błędzie.
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nigdy nie miałem problemu ze swoją , w aparacie, nie rozumiem problemu, masz wyświetlany pion i poziom, cóż więcej dostaniesz z takiej kostki?
    Moja chińska poziomica też działa całkiem ok i nie zużywa baterii

  6. #16
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Swoją drogą nigdy nie korzystałem z poziomicy która jest w aparacie. Korzystam z poziomicy mocowanej na sankach. Nigdy nie pamiętam gdzie w menu jest poziomica. Wydaje mi się, że wsunięcie poziomicy w sanki zajmie mniej czasu niż przebijanie się przez menu - ale mogę być w błędzie.
    Po prostu raz ustawiasz i jest. Tak samo jest w Penach E-PX; OM-D oraz E-5. Jest pod info. Nie pamiętam cze trzeba było coś ustawić w menu.

    ---------- Post dodany o 12:25 ---------- Poprzedni post był o 12:18 ----------

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Moja chińska poziomica też działa całkiem ok i nie zużywa baterii
    Jak wymienisz baterie na serię piąta, a może i założysz gripa, prądu Ci nie zabraknie na pewno.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 14.06.13 o 12:24
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    [QUOTE=apz;961033]Po prostu raz ustawiasz i jest. Tak samo jest w Penach E-PX; OM-D oraz E-5. Jest pod info. Nie pamiętam cze trzeba było coś ustawić w menu.[COLOR=Silver]

    W następnym tygodniu jadę w plener to wypróbuję
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Jak wymienisz baterie na serię piąta, a może i założysz gripa, prądu Ci nie zabraknie na pewno.
    Przez trzy dni lażenia po Gorcach? Podchodzę do tematu klasycznie - im mniej świeci w aparacie, tym dłużej mogę robić zdjęcia

  9. #19
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Przez trzy dni lażenia po Gorcach? Podchodzę do tematu klasycznie - im mniej świeci w aparacie, tym dłużej mogę robić zdjęcia
    Sądzę, że dwie baterie w gripie załatwią problem trzech dni fotografowania, Mnie nigdy nie zabrakło prądu przy takim zestawie. Sądzę, że nie ma co przesadzać z tym zużyciem prądu. Czym mniej bedziesz używał ekranika na tyle wiecej wystarczy Ci prądu.
    A tak na marginesie, w Gorcach nie ma gniazdek w schroniskach? W Maroku były nawet przy pustyni zasilane z okresowo włączanych generatorów.
    Maluchy są dużo bardziej prądożerne i też dawałem radę.
    W ostateczności wsuniesz dodatkową baterię do kieszeni. A tak całkiem poważnie po wymianie baterii w E-30 na nowszego typu odczułem wyrażny komfort jeśli idzie o jakość zasilania. Jakby te nowe baterie były większe, a nie są.
    Może jakoś inaczej tym prądem gospodarują, nie wiem, dzielę sie moim odczuciem komfortu jaki uzyskałem po wymianie ogniw na białe po wejścu E-5.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 15.06.13 o 00:00
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: Poziomica wsuwana w sanki lampy

    Miałem na myśli lażenie z namiotem, ale nie chcę się spierać bo korzystam ze starego typu baterii i jakoś nie lubię się zastanawiać czy napewno prądu styknie. Zresztą nie to było moją intencją. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. zaślepka na sanki E-PL3
    By Mirkon in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 3.10.12, 19:48
  2. E-510 lużne sanki w body
    By speedybike in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3.04.12, 08:17
  3. Oslona na goraca stopke/sanki
    By cissic in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17.11.09, 19:18
  4. Lampy do e-1
    By mti-007 in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2.04.06, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.