Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E-3 OS ver1.2

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    E-3 OS ver1.2

    Czy ma ktoś z was wersję systemu w wersji 1.2? Moja E-3 jedzie właśnie do serwisu a tam wgrywają najnowszy soft który robi zamieszanie z AF w moim ZD14-54 w wersji pierwszej

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Ja mam jakiś RAR. Jeśli podasz maila na PW to wyślę.

    Natomiast prawda z FV jest chyba inna. Nie jest to problem z nowszą wersją tylko z układem AF. Niestety w starszych wersjach E-3 był on często wadliwy a nowy FV tę wadę ujawniał. Wymiana AF to niestety parę stówek. Przerabiałem to i teraz ZD50 chodzi idealnie nawet w kiepskich warunkach.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Ja mam jakiś RAR. Jeśli podasz maila na PW to wyślę.

    Natomiast prawda z FV jest chyba inna. Nie jest to problem z nowszą wersją tylko z układem AF. Niestety w starszych wersjach E-3 był on często wadliwy a nowy FV tę wadę ujawniał. Wymiana AF to niestety parę stówek. Przerabiałem to i teraz ZD50 chodzi idealnie nawet w kiepskich warunkach.
    Rozumieć należy, że jak ktoś miał sprzęt na gwarancji i wiedział o tym, to mógł się ubiegać o naprawę gwarancyjną... No trudno, było i minęło
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Ja mam jakiś RAR. Jeśli podasz maila na PW to wyślę.

    Natomiast prawda z FV jest chyba inna. Nie jest to problem z nowszą wersją tylko z układem AF. Niestety w starszych wersjach E-3 był on często wadliwy a nowy FV tę wadę ujawniał. Wymiana AF to niestety parę stówek. Przerabiałem to i teraz ZD50 chodzi idealnie nawet w kiepskich warunkach.
    Pamiętam dyskusję z 2011r na OC. Zastanawiam się tylko czy jest sens inwestować parę stów w stary aparat i wymienić cały układ? Chyba nie. Poczekam, aż zadzwonią z serwisu i wycenią mi naprawę usterki. Jeśli naprawa zamknie się w rozsądnej cenie to może się szarpnę bo kupować E-5 nie mam ochoty

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Rozumieć należy, że jak ktoś miał sprzęt na gwarancji i wiedział o tym, to mógł się ubiegać o naprawę gwarancyjną... No trudno, było i minęło
    Niestety nie do końca. Bardzo długo serwis sobie nie radził z wadliwym układem AF. Na gwarancji wysyłałem cztery razy aż w końcu wymieli całą puszkę na nową. W drugiej mojej puszce nie byłem wstanie tak łatwo powtórzyć błędów ostrzenia i myślałem, że to normalne. Dopiero ostatnio przy okazji czyszczenia zaproponowali mi wymianę AF ale po gwarancji. Nie chcę już do tego wracać ale jak na flagowy aparat to tu Olympus zaliczył dużą wpadkę.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Niestety nie do końca. Bardzo długo serwis sobie nie radził z wadliwym układem AF. Na gwarancji wysyłałem cztery razy aż w końcu wymieli całą puszkę na nową. W drugiej mojej puszce nie byłem wstanie tak łatwo powtórzyć błędów ostrzenia i myślałem, że to normalne. Dopiero ostatnio przy okazji czyszczenia zaproponowali mi wymianę AF ale po gwarancji. Nie chcę już do tego wracać ale jak na flagowy aparat to tu Olympus zaliczył dużą wpadkę.
    Pamiętasz koszt wymiany AF?

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Pamiętasz koszt wymiany AF?
    brutto 499,38zł 2012.02 - przegląd, czyszczenie i naprawa AF (error symptom B0501)
    podobno teraz ma być taniej.

    Muszę jeszcze raz podkreślić, że działanie ZD 50mm w ciemnicy znacznie się poprawiło

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    brutto 499,38zł 2012.02 - przegląd, czyszczenie i naprawa AF (error symptom B0501)
    podobno teraz ma być taniej.

    Muszę jeszcze raz podkreślić, że działanie ZD 50mm w ciemnicy znacznie się poprawiło
    Czyli cała naprawa mojego E-3 będzie zapewne na granicy opłacalności. Poczekam co serwis mi odpowie i zastanowię się co dalej. Najgorsze jest to, że tak naprawdę nic nie spełnia moich oczekiwań. Nie chcę specjalnie zmieniać systemu, ale u konkurencji też nie ma nic co bym chciał bo albo cena mi nie odpowiada lub gabaryty są ne te. OM-D trochę kusi, ale to też nie jest to co bym najbadziej chciał. To raczej dla mnie fanaberia a czekać na jego następcę lub E-7 nie mogę bo już E-5 ma natomiast cenę bez sensu. Mam dylemat, ale wielkie dzięki

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Czy ma ktoś z was wersję systemu w wersji 1.2? Moja E-3 jedzie właśnie do serwisu a tam wgrywają najnowszy soft który robi zamieszanie z AF w moim ZD14-54 w wersji pierwszej
    Bardzo proszę:

    E3-12.rar <<-- wersja 1,2 rar

    E3-13.ZIP <<-- wersja 1,3 zip
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Odp: E-3 OS ver1.2

    Wielkie dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.