Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 216

Wątek: Metz mecablitz 58 AF-1?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zależy gdzie szukasz FL50 ... są za 2000 ale i są za mniej niż 1400 Ja wolałem mieć lampę systemową, tym bardziej, że jest to sprawdzona, solidna konstrukcja i nie ma chyba żadnych wad

    Co do kompatybilności 54+SCA3, to bym dyskutował - z tego co się dowiedziałem od dystrybutorowego serwisanta, w serwisie można zaktualizować jej oprogramowanie przez co zwiększa się jej kompatybilność (nie wiem o ile - może tylko poprawia się TTL, a może uruchamia się FP?)
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RobertW3D
    To co mi się najbardziej podobało w Metzu, to dodatkowy reflektor. To co maxymalnie zniechęcało, to obsługa za pomocą przycisków - poruszanie się niczym po ustawieniach aparatu kompaktowego ...
    Cytat Zamieszczone przez lcf
    Co do obsługi, to przed zakupem jeszcze sobie poprzeglądam manuale do FL i 58 i zobaczę jak to dokładnie wygląda w jednym i drugim przypadku.
    Nie ma nic skomplikowanego w obsłudze menu nowych lamp Metz'a. Starsze modele posiadały jedynie dwa aktywne przyciski i pokrętło nastawcze z funkcją zatwierdzania. Tylko tyle wystarczało do szybkiej i precyzyjnej obsługi lampy.
    Obecnie zmieniono ten system na 4-przyciskowy. Dwa dodatkowo aktywne klawisze zastępują stosowane poprzednio pokrętło i pełnią postawową funkcję informującą o gotowości lampy i prawidłowym naświetleniu. Jest to system niesamowicie prosty w obsłudze.

    Na wyświetlaczu mamy pełną informację o trybie i parametrach lampy. Jednocześnie mamy informację o trybie pracy, zasięgu skutecznego błysku, zastosowanej przysłonie i ISO, aktualnym zoomie palnika, korekcie EV, a po podniesieniu lub obróceniu palnika głównego, o ewentualnym włączeniu palnika doświetlającego. Na dole wyświetlacza znajdują się oznaczenia aktualnej funkcji każdego przycisku.

    Obecnie mamy do dyspozycji 6 trybów pracy lampy. TTL, TTL-HSS, A (auto), M (manual), M-HSS i stroboskop.

    Praktycznie w 3 pierwszych trybach nie musimy nic zmieniać, gdyż parametry pobierane są automatycznie z korpusu aparatu. Możemy dokonać korekty EV, zmiany sposobu zoomowania palnika w lampie, a także uaktywnić FB (braketing błysku) z zadanymi wartościami na plus jak i minus. Wyciągnięcie wbudowanego dyfuzora rozpraszającego powoduje ustawienie palnika na ekwiwalent 24mm zoomu obiektywu i zapewnia kąt rozsyłu światła dla ekwiwalentu 18mm.

    W trybie M (manual) i stroboskop również parametry ustawień korpusu są przekazywane do lampy, ale dowolnie możemy ustawić potrzebne nam parametry, a zmian dokonujemy na jednym ekranie. Mamy do dyspozycji M-Zoom w zakresie 24-105mm, P (moc błysku) 1/1 - 1/256, ISO od 6 do 6400 i F (przysłonę) od 1,0 do 45.
    W trybie stroboskop ustawiamy dodatkowo N (ilość błysków) 2-50 i f (częstotliwość) 1-50Hz.

    Mamy również ekran z funkcjami specjalnymi, jak wymieniony wyżej FB (bracketing), ML (światło modelujące), Remote (bezprzewodowe wyzwalenie innych lamp z systemu Metz), ZoomExt (ustawienie zomowania palnika o podziałkę szerzej niż wynika to z zoomu obiektywu) i ciekawostka "ZoomSize" - to wybór pomiędzy formatem matrycy 4/3 i 24x36mm.

    Po pobieżnym zerknięciu do instrukcji lampy Metz 58AF-1 nie widzę większych różnic w menu pomiędzy starszymi modelami.
    Na papierze wygląda to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest łatwe i bardzo czytelne. Po kilku minutach zabawy ten system ustawień nie powinen mieć żadnych tajemnic nawet dla początkującego amatora Metz'a.

  3. #23

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo
    na jeszcze dobrych accu ok. 7 s.
    Potwierdzam. Ok. 7-8s

    EDIT: A może ktoś zmierzyć dla FL-50?
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Jeżeli możliwości tego Metz'a 58 w pełnie się potwierdzą w użyciu z E-systemem, to brzmi to jak całkiem rozsądna propozycja lampy. A już byłem krok od fl36 ...

  5. #25
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez P
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo
    na jeszcze dobrych accu ok. 7 s.
    Potwierdzam. Ok. 7-8s

    EDIT: A może ktoś zmierzyć dla FL-50?
    FL-50 przy GN32 (1/2) i akku Sanyo 2700 ładuje się poniżej 1s Przy współczynnikach 1/4 i niższych można śmiało robić seriami Po ustawieniu na max moc czas ładowania to ok 4s
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Lampka jest już po sklepach w opcji dla Olympusa. Czy ktoś może jednoznacznie stwierdzić, że jest ona fajna ?
    Czyli innymi słowy, czy ktoś to zapinał do e-aparatów i próbował co toto potrafi.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja sobie ostrze ząbki na nią, ale najpierw musze odzyskac plynnosc finansową
    ...był Olek jest A6000

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    czas jest nieubłagany... nie wyobrażam sobie żeby kilkukrotne naciskanie batona mogło dorównać przekręceniu rolki odpowiedzialnej za moc.

    idąc dalej, FL-50 ma dwie rolki: pod jedną można mieć siłę błysku, pod drugą jej korektę w obie strony. może jestem w błędzie, ale chyba nie istnieje na tym świecie inna lampa, która dorównuje FL-50 ergonomią obsługi... to plus optyka = magia 4/3, od 3 lat brakuje tylko odpowiedniego aparatu o współczesnej jakości obrazu i ergonomii która pozwoli pracować bez nerwów.

    p.s. dodatkowy palnik na wprost w Metz'ach to fajny bajer, ale można bez tego żyć...

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Kaarool, twoim zdaniem rolka jest warta więcej niż dodatkowy palnik???
    To nie ma o czym dyskutować...

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    mariush:

    do pracy w pełnym manualu - tak... ze stofena powoli wyrastam i stosuję inne patenty na rozpraszanie.

    chętnie jednak pomacam takiego Metza jak gdzieś spotkam - w końcu dostrzegli lukę w ofercie i zrobili pełnoprawną lampkę dla OLKA.

Podobne wątki

  1. metz 58 AF-2 czy FL-50 R
    By krzych.w in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.02.11, 14:16
  2. METZ 58 AF1 a E-510
    By MADNESS in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 11:42
  3. Metz 48 AF1 czy 58 AF1
    By najaro in forum E-System
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 25.06.08, 16:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.