Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 216

Wątek: Metz mecablitz 58 AF-1?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Ja mam Metz, ale chyba się nie liczę bo nie jestem w E systemie tylko w C systemie C-8080. Mam starszą wersję, bo 54 MZ3. Z moim kompaktem wszystko działa fajnie również synchronizacja z krótszymi czasami. Ze strobo nie bawiłem się niestety ale może kiedyś spróbuję Trudno mi porównywać z FL-kami bo nie miałem Wiem tylko, że gybym się teraz przesiadł na lustro to niestety ani TTL ani HSS nie będzie działać

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    FL-50 również dotrzyma kroku pełnej serii E-1, o ile błysk jest w okolicach GN 7 - 10, nie mocniejszy.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    58ka jest bardzo fajną lampą, ale póki co jeszcze nie dostępną w PL. Przez dłuższy czas o niej myślałem, ale ostatecznie za niewiele większą cenę kupiłem FL50
    To co mi się najbardziej podobało w Metzu, to dodatkowy reflektor. To co maxymalnie zniechęcało, to obsługa za pomocą przycisków - poruszanie się niczym po ustawieniach aparatu kompaktowego ... W FLce masz wszystko pięknie wyprowadzone na zewnątrz i nie musisz niczego szukać w menu. W ferworze walki ta lampa sprawdza się naprawdę niesamowicie - błyskawicznie się ładuje i ma taki zapas mocy, ze można go b.dobrze spożytkować Brak błysków stroboskopowych akurat dla mnie nie jest wadą, bo nie robię tego typu efektów ... Ale zawsze można ustawić aparat na statywie, dać długi czas naświetlania, a lampę odpalać manualnie ...
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    377
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    lcf: do uzyskania takich efektów jak chcesz wystarczy chyba zwykły stroboskop (na Allegro od 50zł): albo na 230V albo "przenośny" na 12V z akumulatorem żelowym w torbie

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ziemia01
    Ja mam Metz, ale chyba się nie liczę bo nie jestem w E systemie tylko w C systemie C-8080. Mam starszą wersję, bo 54 MZ3. Z moim kompaktem wszystko działa fajnie również synchronizacja z krótszymi czasami. Ze strobo nie bawiłem się niestety ale może kiedyś spróbuję Trudno mi porównywać z FL-kami bo nie miałem Wiem tylko, że gybym się teraz przesiadł na lustro to niestety ani TTL ani HSS nie będzie działać
    Wszystko zależy od systemu. W przypadku posiadania lustrzanki Canona lampa Metz 54MZ-3 ze stopką SCA 3102 M3 będzie w pełni dedykowaną lampą i będzie działać HSS i TTL, oraz wszystkie parametry z korpusu będą przenoszone automatycznie do lampy.

    Z lustrzankami Olympusa jest już trochę gorzej. W modelu Metz 54MZ-3 ze stopką SCA 3202 M5 nie będzie działał tryb TTL i FP (szybka synchronizacja), ale pozostałe funkcje będą działały doskonale. Jest dostępny wówczas tryb Auto i Manual. Wszystkie parametry są przenoszone automatycznie z korpusu do lampy.
    Pozdrawiam.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    @Kris_1: chyba jednak bym wolał przenośność w wersji mecablitza :). Przy zdjęciach indoor może to być jakieś rozwiązanie, ale że skoro i tak lampę będę (za czas jakiś) kupował, to nie będę kombinował :). Opcja strobo nie jest koniecznie niezbędna, ale jako bonus - tak jak i szybsze ładowanie, większa moc lub niższa cena - po prostu mile widziana :).

    @RobertW3D: Co do obsługi, to przed zakupem jeszcze sobie poprzeglądam manuale do FL i 58 i zobaczę jak to dokładnie wygląda w jednym i drugim przypadku.

    Thx za all opinie :).

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    a tak na marginesie dyskusji... czy może kto podać orientacyjny czas ładowania lampy FL-36 po pełnym błysku?

    pozdrowienia
    s.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    na jeszcze dobrych accu ok. 7 s.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    7 s. - no nie brzmi to dobrze...
    :/

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cenowo 58-ósemka wypada posrodku FL36 a FL50. Jesli taka pozostanie to pewnie ja kupie. Do FL50 mam za daleko finansowo, zas FL36 ma dołujący dluuugi czas ladowania oraz obawa przed przegrzaniem lampki.
    Dodakoto 58-ósemka ma drugi palnik na wprost - uwazam ze to swietne rozwiązanie. Do tej pory wadą wszytskich Metzów byl brak trybu FP.
    ...był Olek jest A6000

Podobne wątki

  1. metz 58 AF-2 czy FL-50 R
    By krzych.w in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15.02.11, 14:16
  2. METZ 58 AF1 a E-510
    By MADNESS in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 11:42
  3. Metz 48 AF1 czy 58 AF1
    By najaro in forum E-System
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 25.06.08, 16:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.