Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: Panasonic G6

  1. #11
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Cytat Zamieszczone przez Michel Zobacz posta
    No właśnie ten układ AF wydaje mi się najciekawszą zmianą.
    Na optycznych jest fajny sampel "z HDR" - to w GH2 działało jak chciało - słabiej. Mnie ciekawi kiedy dostaniemy bezlusterkowiec M43 pchający histogram w prawo, z możliwością zapisu rawów do formatu .dng; takie proste kosmetyczne zabiegi oszczędzające... czas.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    3. 18.3 MPx = GH2 sensor = mar = poprawne skalowanie 16:9...
    Ale to nie jest matryca multi-aspect, przynajmniej nigdzie tego nie napisali. Co z tego, że ma więcej pikseli, jak obszar wychodzący poza standardowe proporcje 4:3 nie jest wykorzystywany?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13
    dzarro
    Gość

    Odp: Panasonic G6

    Wygląda fajniej niż G5.

  4. #14

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    184
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Wygląda genialnie (w odróżnieniu od G5) ale sensor "stary". Jak patrzę na wygląd G6 i GH3 to aż żałuję, że nie filmuję, bo wtedy bym pewnie się zastanowił nad jednym z nich... ta, wiem, ważne jakie ma możliwości fotograficzne. Ale po prostu lubię jak aparat też jakoś wygląda

  5. #15
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale to nie jest matryca multi-aspect, przynajmniej nigdzie tego nie napisali. Co z tego, że ma więcej pikseli, jak obszar wychodzący poza standardowe proporcje 4:3 nie jest wykorzystywany?
    Myślałem, że to mar. Jeśli nie to ja ich nie rozumiem. Optyczne mieli okazję to sprawdzić porównując kąty ichniejszego EPL1 i G6.
    Jeśli to nie jest mar sensor to niech spadają. Nic nie zastąpi obrazu z 12/2 na GH1/2, chyba, że Samyang 10/2.8DX, ale tutaj ani widu ani słychu a miał być w grudniu...
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #16
    dzarro
    Gość

    Odp: Panasonic G6

    Jak DR będzie poniżej 6 EV to nadal będzie poniżej minimum przyzwoitości na dzisiaj. Lepsiejszy wizjer to za mało, żeby zmieniać G1. Ciekawe czy Olek wypuści coś tańszego z wizjerem. Byle to była jakaś nowa linia. Zwykły Pen z wizjerem będzie daleko w tyle za serią G pod względem ergonomii.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty dzarro.

    G1 nadal rocks!

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Sensor z GH2, tak jak w G5, ale MAR zablokowany. Jakby nie zablokowali MAR to można by to uznać za GH2.5. Ciekawe dlaczego wyłączyli MAR? Przecież GH3 tego nie ma z powodu zastosowanej matrycy.
    Generalnie po ostatnich premierach widać, że brak jaj, po prostu.
    W kwestii wideo BMPCC pewnie wygryzie kawał rynku, o dużym BMCC nie wspominając.
    Do zdjęć matryce Sony nadają się lepiej i Olek słusznie na to postawił.

    ---------- Post dodany o 10:12 ---------- Poprzedni post był o 10:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta

    G1 nadal rocks!
    Ale tylko biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość. DR w G1 jest słabiutki i nawet GH2 ma dużą przewagę i to była największa zmiana, którą zauważyłem po przesiadce. W G6 może być minimalnie lepiej niż GH2, bo jednak trochę czasu na poprawę obróbki mieli.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 18.11.13 o 00:15 Powód: poprawienie cytowania

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    Cytat Zamieszczone przez grzyboo Zobacz posta

    Ale tylko biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość. DR w G1 jest słabiutki i nawet GH2 ma dużą przewagę i to była największa zmiana, którą zauważyłem po przesiadce. W G6 może być minimalnie lepiej niż GH2, bo jednak trochę czasu na poprawę obróbki mieli.
    a skad, przeciez G1 jest z dzialeczke lepszy tonalnie od nowych szitow Panasa

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    420
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Odp: Panasonic G6

    W którym miejscu G1 jest lepszy tonalnie od GH2 (G5,G6)? Miałem G1 i po przesiadce na GH2 różnice widać wyraźnie.
    Chyba, że nie zrozumiałem ironii
    Ostatnio edytowane przez grzyboo ; 24.04.13 o 10:31

Podobne wątki

  1. Panasonic GF1 vs G2 vs G10 vs LX3/5 vs.... ??
    By gajos007 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 3.12.10, 11:47
  2. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49
  3. Panasonic L1
    By Jeronimo in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 2.05.07, 11:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.