Strona 14 z 17 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 163

Wątek: E-M5 i zamiennik BLN-1

  1. #131
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Z doświadczenia. To z zamiennikami zawsze jest loteria. Ja zazwyczaj stosuje twoje drugie rozwiązanie. Więcej tańszych.

  2. #132
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Nieszczęśliwie trafiłeś, może tylko w żle złozony akumulator. Mam dwa rodzaje zamienników od chińczyka razem 4 sztuki i zero problemów, poza inną, drugą ładowarką.
    Wytrzymują podobnie.
    Żeby było ciekawiej kłopotów z aparatem narobił mi najprawdopodobniej firmowy oryginał po 2 latach użytkowania. Miałem 3 zostały mi 2 sztuki.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #133
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Gdybyś na aku zrobił 300 zdjęć to ok. Normalna bateria do aparatu to tyle powinna zrobić MINIMUM.
    Sprawa druga. Ktoś kto robił opis tej baterii jest lekko niedouczony. Nie ma czegoś takiego jak formatowanie przy współczesnych bateriach litowo-jonowych lub żelowych. Baterię się wkłada i normalnie pracuje.
    Formatowanie było przy bateriach (akumulatorach) kwasowych.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #134
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie ma czegoś takiego jak formatowanie przy współczesnych bateriach litowo-jonowych lub żelowych. Baterię się wkłada i normalnie pracuje.
    Formatowanie było przy bateriach (akumulatorach) kwasowych.
    Jest jeszcze nieco inaczej - formatuje się twarde dyski. W przypadku akumulatorów mówimy o formowaniu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #135
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Reklamowałbym. Podstawa to niezgodna pojemność z deklarowaną, sięgająca zaledwie 30%, czyli ok. 350 mAh.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #136
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.004
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jest jeszcze nieco inaczej - formatuje się twarde dyski. W przypadku akumulatorów mówimy o formowaniu.
    Racja, mea culpa
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #137
    Awatar elmiro
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki Panowie za odpowiedzi, tak myślałem, że w tej baterii znajduje się ułamek pojemności tej co powinna być.
    O formowaniu wspomniałem gdyż sprzedawca zaleca takie postępowanie z tym akumulatorem i miałem cichą nadzieję, że po którymś (trzecim) tam razie zwiększy
    on swoją pojemność lub się ustabilizuje prądowo a tu ****. W chwili obecnej ANSMANN leży naładowany do pełna po raz czwarty i sprawdzę go po raz ostatni,
    jeżeli znowu wydoli na nie więcej niż 100-tkę zdjęć to będę go reklamował, paragon i opakowanie już odnalazłem.

    Kurcze, jak bym kupił Newell'a za 40-ści czy Formax'a za 30-ści pln to miałbym lepsze samopoczucie niż wydając na tego śmierdziela Ansmann'a 150zł z wysyłką,
    na aliexpress za 160zł z wysyłką miałbym Cztery sztuki Ala Oryginały BLN-1 Olympus, może nawet to i oryginały są, kto to wie co oni tam sprzedają,
    Chiny to teraz takie same mocarstwo, jak Rosja nikt słowa nie powie co oni tam produkują czy podrabiają.
    BMW X5 wyprodukowali pod inną nazwą i nikt słowa nie powiedział, taki wielki koncern a uszy skulił pod siebie, nie wspominają już, jakie USA ma zadłużenie u Chińczyków

    Wolność Tomku w swoim domku, BMW X5 Fake:
    https://www.google.pl/search?q=bmw+x...ih=742#imgrc=_


    Trochę z innej beczki, w lipcu kupiłem ładowarkę indukcyjną w RTV EURO AGD do Galaxy S7 model SAMSUNG EP-NG930BB za 160 złotych a w sierpniu moja córka
    zamówiła sobie też tę samą ładowarkę ale z "aliexpress", tylko ona zapłaciła za nią 4$ czyli 16 złotych już z wysyłką, ładowarka przyszła po 20-stu dniach.
    Ładuje identycznie, jak moja za 160zł, wygląda także toczka w toczkę nie ma nawet najmniejszej różnicy na obudowie, nawet ją zważyliśmy i obie ważą tyle samo.
    Do środka nie zaglądaliśmy ponieważ są fabrycznie sklejone i mogłoby to spowodować uszkodzenie obudowy.

    A na koniec jeszcze coś śmiesznego, więcej fake:
    http://driving.ca/lexus/auto-news/en...iginal-designs
    Ostatnio edytowane przez elmiro ; 25.10.16 o 13:46

  8. #138

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    77
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    E-M5 i zamiennik BLN-1

    Przekonanie ze podróbki wyglądające jak oryginały sa tej samej jakości co oryginały jest złudne niestety. Nic nie ma za darmo na tym świecie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #139
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jednak czasami możemy trafić na coś co w 100% spełnia nasze oczekiwania za ułamek ceny markowego produktu. Jednak to zawsze loteria. Można trafoc, można wtopić. Nie każdy lubi poświęcać czas na wyszukiwanie perełek i walkę z gniotami.

  10. #140

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    77
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Dla tego często płaczemy i bulimy :-/ ja mam nawet dokupiony jeden oryginał za 200 PLN.

    Kiedyś był test na sieci różnych BLM-1, ktoś zadał sobie trud pomiaru pojemności oraz otwierał i sprawdzał jakie komponenty sa w środku. Z tego co pamietam to tylko Hahnel miał pojemność porównywalna z oryginałem . Te czasy jednak minęły i Hahnel nie trzyma juz poziomu natomiast niektóre chińskie sa nieco lepsze niż były.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Zamiennik dla BLM-5
    By macastek in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31.08.19, 09:00
  2. Aku zamiennik DMW-BLB13E - G1
    By ketof in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.02.12, 17:19
  3. zamiennik dmw-ma1e
    By cloudbuster in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8.02.10, 17:32
  4. Zamiennik kita
    By shurek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.06.09, 19:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.