Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 163

Wątek: E-M5 i zamiennik BLN-1

  1. #141
    Awatar elmiro
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bordero Zobacz posta
    Dla tego często płaczemy i bulimy :-/ ja mam nawet dokupiony jeden oryginał za 200 PLN.

    Kiedyś był test na sieci różnych BLM-1, ktoś zadał sobie trud pomiaru pojemności oraz otwierał i sprawdzał jakie komponenty sa w środku. Z tego co pamietam to tylko Hahnel miał pojemność porównywalna z oryginałem . Te czasy jednak minęły i Hahnel nie trzyma juz poziomu natomiast niektóre chińskie sa nieco lepsze niż były.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ja kupiłem w zeszłym roku HAHNEL do K-3-jki za 119zł z wysyłką i powiem szczerze, że dziś trzyma tak samo, jak rok temu, ba nawet nie ustępuje oryginalnemu,
    W tym roku pożyczyłem córce Pentax'a na wyjazd nad morze i przez dziesięć dni na tym Hahnel zrobiła 800 zdjęć a Bóg wie ile z wbudowaną lampą?,
    oryginalnego nawet nie użyła ponieważ ten Hahnel wystarczył jej na cały pobyt nad morzem

    Dodam jeszcze tylko, że za taką kasę jaką wywaliłem na tego Ansmann'a to jestem mocno rozczarowany, myślałem, że pozwoli chociaż na 200-250 cykli a tu ****.
    Napisałem do cyfrowe.pl zobaczę, jak się do tej sprawy odniosą, a co śmieszne na opakowaniu tego akumulatora dumnie napisali Warranty 5 Years.

  2. #142

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    77
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    O hahnelu BLN-1 napisałem na podstawie opinii przeczytanych na dpreview. Natomiast sam mam kilka BLM-1 hahnel i te mimo ze już wiekowe działają ok. Kupiłem je na jakiejś wyprzedaży jak już były podejrzenia ze E-7 nie będzie. Jakiś sklep sprzedawał za kilkanaście zł sztuka.

    Z tego co tu ludzie piszą to wynika, ze Newell jest w miarę dobry.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #143
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Czasem problem nie leży w jakości zastępczego akumulatora, tylko w oprogramowaniu aparatu, które rozpoznaje "obcego" i np. "nieoszczędnie" go używa. To, ze ładowarka akceptuje nieorginalna baterię do ładowania, nie oznacza, że zgodność jest 100%.

    Ja mam dwa aku OLYMPUSA kupione jeszcze z EM-5, no ale po 3 latach to chyba nawet 100 zdjęć nie robią...Na wakacje dokupiłem dwa tanie AKU w ELTEC na słupeckiej w Warszawie, jakieś wyjątkowo kiepskie, jeśli idzie o wydajność, do tego musiałem je ostro przeszlifować papierem ściernym, bo wchodziły na wcisk do gripu. Ale jakoś tam działają, wolę co roku dokupić 2 szt po 30 zet niż dusić "oryginał" za 200. Do tego "nieoryginalna" ładowarka ma wejście do zapalniczki (chyba nie ma takiej oryginalnej) i pozwala ładować zużyte oryginały, których nie łyka już ładowarka Olympusa (ciągłe miganie diody)

    A propos zasilania, chętnie kupił bym sieciowy zasilacz AC-3, ale cena jest powalająca -459 zet- zawyżona 10X !!!!! No i tak firmy zarabiają.......

  4. #144
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...Sprawa druga. Ktoś kto robił opis tej baterii jest lekko niedouczony. Nie ma czegoś takiego jak formatowanie przy współczesnych bateriach litowo-jonowych lub żelowych. Baterię się wkłada i normalnie pracuje.
    Formatowanie było przy bateriach (akumulatorach) kwasowych.
    Bardzo możliwe, że masz rację. Osobiście jednak wolę trzy pierwsze ładowania przeprowadzić, gdy akumulatorek się rozładuje całkowicie (w/g wskaźnik rozładowania) i ładować do pełnego jego naładowania. Uważam, że to jednak dobre jest i można zauważyć przyrost pojemności (po ilości wykonanych zdjęć) po tych pierwszych ładowaniach. Później już tak tego nie przestrzegam. Czyli można spokojnie doładować nie w pełni rozładowany, czy tam przerwać ładowanie po godzinie bo akurat aku. jest potrzebny.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #145
    Awatar elmiro
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Sulejówek
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Napisałem parę postów wcześniej, że ja też się do tego opisu ze strony cyfrowe.pl odniosłem zgodnie z instrukcją, trzy rozładowania do wyłączenia aparatu, później i trzy pełne ładowania,
    które o dziwo trwały 4 godziny na oryginalnej ładowarce i po 3-ecim ładowaniu shit 80 wykonanych zdjęć i agonia.

    Córka mi znalazła na aliexpress 3 baterie te Niby Oryginał BLN-1

    Oraz ładowarkę LVSUN DUAL CHARGE LS-PC201 całość za 200 złotych z wysyłką,
    nie wiem gdzie ona to wyszukuje ale je nie umiem znaleźć w tej cenie.

    Ładowarka taka:
    https://pl.aliexpress.com/item/Udoli...08.8.35.Egjm5k

  6. #146
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez elmiro Zobacz posta
    Napisałem parę postów wcześniej, że ja też się do tego opisu ze strony cyfrowe.pl odniosłem zgodnie z instrukcją, trzy rozładowania do wyłączenia aparatu, później i trzy pełne ładowania,
    które o dziwo trwały 4 godziny na oryginalnej ładowarce i po 3-ecim ładowaniu shit 80 wykonanych zdjęć i agonia.
    Czytałem. Tylko ewidentnie trafiłeś na felerny egzemplarz. 80 zdjęć to mi robił zamiennik no name w G1 po 5 latach użytkowania i to dość intensywnego.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #147
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Przebrnąłem przez te 15 stron i co?
    I jestem jeszcze bardziej głupi niż przed tą zacną lekturą

    Może ktoś pokusi się o spuentowanie tego wątku?
    Ale tak w krótkich żołnierskich słowach.
    Newell?
    Muszę coś dzisiaj kliknąć żeby przyjechało do piątku.
    Będę wdzięczny za szybką podpowiedź.
    pozdrawiam
    OM-D E-M5 + 12-50, 45,

  8. #148
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    6 lat temu kupiłem bezpośrednio u Chińczyka, dzisiaj zrobię to samo, po 6 latach został mi działające 1 akumulator z 6 szt zamiennieków i 1 z 3 oryginalnych Olympusów. OK. 22 USD z przesylką....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #149
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Ja niedawno kupiłem Newella, u Chińczyka kupiłem kiedyś 2 zamienniki, wyraźnie mniej pojemne niż oryginał, jeden rozpadł się w rękach, drugi przestał się mieścić do aparatu (tzn. wejść wejdzie ale problem z wyjęciem), może źle trafiłem albo kuiłem nie od tego Chińczyka co trzeba

  10. #150
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Czytając komentarze w polskim internecie (wszystkie pozytywne, były od osób, które wykonały na baterii kilka tysięcy zdjęć) również ostatnio zakupiłem zamiennik od Newell - zobaczymy jak się będzie spisywał za pół roku i po roku.

Podobne wątki

  1. Zamiennik dla BLM-5
    By macastek in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31.08.19, 09:00
  2. Aku zamiennik DMW-BLB13E - G1
    By ketof in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.02.12, 17:19
  3. zamiennik dmw-ma1e
    By cloudbuster in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8.02.10, 17:32
  4. Zamiennik kita
    By shurek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.06.09, 19:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.