Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 163

Wątek: E-M5 i zamiennik BLN-1

  1. #41
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Z swej strony powiem tak. Kupiłem do G1 akumulator zamiennik dobre 2 lata temu (może i więcej, dokładnie nie pamiętam). Był ok. 3x tańszy od oryginału i nie żałuję. Przyznaję(i z tym się liczyłem), że od początku na zamienniku mogłem zrobić mniej zdjęć (pewnie z 20% lub 25% mniej, dokładnie nigdy nie sprawdzałem) niż na oryginalnym, ale działa do tej pory i nie raz się przydał. Przy zakupie oczywiscie unikałem ofert tanich, najtańszych, oraz szczególnie takich gdzie podawali pojemność zamiennika większą od oryginalnego aku.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #42
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Ścieżka decyzyjna jest prosta ...
    Kompletnie się z Tobą nie zgodzę.
    Nie kupuję pierwszego lepszego goowna tylko dla tego bo jest tańsze od oryginału. Zamiast wydać mniej, wydam więcej bo częściej muszę kupować następny. Tylko bogatych stać na takie oszczędzanie.
    Jeśli mam kupić zamiennik, to najpierw się dokładnie zastanowię, popytam, poszukam i wybiorę taki, o którym usłyszę/poczytam pozytywne opinie.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #43
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Kompletnie się z Tobą nie zgodzę.
    Nie kupuję pierwszego lepszego goowna tylko dla tego bo jest tańsze od oryginału. Zamiast wydać mniej, wydam więcej bo częściej muszę kupować następny. Tylko bogatych stać na takie oszczędzanie.
    Jeśli mam kupić zamiennik, to najpierw się dokładnie zastanowię, popytam, poszukam i wybiorę taki, o którym usłyszę/poczytam pozytywne opinie.
    Uważasz, że te akumulatorki do urządzeń, które mi nadal działają na nich, a o których wcześniej napisałem to pierwsze lepsze *****?
    Co tracisz kupując zamiennik nawet jeśli nie zadziała poza kilkoma minutami poświęconymi na podjechanie do sklepu i sprawdzenie go choćby na miejscu, bądź kliknięcie kup na aukcji?
    P.S. ktoś musi takie "*****" kupić, żeby potem inni mogli o tym "gównie" czytać.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  4. #44
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.016
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Panowie, w telewizorni występuje niejaka pani Karinka. Ona wszystko wie o oszczędzaniu. Biedny tej jej chłop.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #45
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Co tracisz kupując zamiennik nawet jeśli nie zadziała ...
    Pieniądze, które na niego wydałem
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    ... sprawdzenie go choćby na miejscu ...
    Wyjaśnij mi, jak sprawdzisz na miejscu jaką ma pojemność oraz jak długo utrzyma tę pojemność- miesiąc, rok?
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    ... ktoś musi takie "*****" kupić, żeby potem inni mogli o tym "gównie" czytać.
    I o to chodzi, żeby się uczyć na cudzych błędach
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #46
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Pieniądze, które na niego wydałem
    Sprawdzając na miejscu, czy akumulatorek działa z Twoim aparatem możesz go kupić lub nie. Przez sieć masz prawo zwrotu.
    Wyjaśnij mi, jak sprawdzisz na miejscu jaką ma pojemność oraz jak długo utrzyma tę pojemność- miesiąc, rok?
    Czy producent oryginalnego akumulatorka zapewnia, że jego produkt wytrzyma rok, dwa pięć? Nie, daje gwarancję, tak samo jak producent zamiennika.
    I o to chodzi, żeby się uczyć na cudzych błędach
    Egoista
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #47
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Chińskie zamienniki które używam kosztowały mnie (w sumie 3 szt) niecałe 1/3 oryginalnego akumulatora.
    Po półtora roku nadal mają identyczną pojemność jak fabryczny Olympus.

    Chyba jestem głupi, bo zaoszczędziłem ponad 600 zł... i się z tego cieszę

  8. #48
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Chyba sie nie rozumiemy na "zaoszczedzaniu".Jesli zamiennik kosztuje 100 zl i Ty za niego placisz 100 zl to na czym zaoszczedzasz.Zaoszczedzasz wtedy jesli zamiennik kosztuje 100 zl a Ty za niego zaplacisz 50zl.Wtedy zaoszczedziles 50 zl.
    Jesli kupujesz zamiennik za 100 zl,gdzie orginal kosztuje 500zl to tez nie zaoszczedzasz,bo nie masz tego orginalu.Masz zamiennik,za ktory zaplaciles pelna wartosc.Wydales ogolnie mniej kupujac zamiennik do urzadzenia ale nie zaoszczedziles.
    Mirku masz rację ale tylko w pewnym zakresie. W OM-D na codzień używam jednej baterii, na tej baterii mogę pstryknąc ok. 300 razy. ale jak jadę na wyprawę to zdarza mi sie zużyć i trzy baterie.
    Czasami jestem tak zmeczonypo włóczedze,że nie mam siły wstawać w nocy co kilka godzin i zmieniać baterię na ładowarce, czasem jak na pustyni w Maroku prąd w gospodzie był tylko od 20- 24 bo z generatora i dlatego mam trzy orginalne akumulatory i trzy tanie chińskie z ładowarką. Na razie mi wystarcza.
    Za chwilę - w tym roku trzykrotnie będe na morzu. W tym dwa razy po 2 tygodnie. Tam 220V jest tylko w czasie gdy chodzi silnik, i w czasie postoju w porcie kablem ze skrzynki. Potem tylko akumulatory...
    Zapas zabrany z domu może musiec służyć jak najdłużej...
    I nie traktuję tych zamienników jako oszczędności. Nie ja wymyślam te aparaty i baterie za małe dla nich. W E-30 dwa akumulatory w gripie wystarczały mi nie rzadko na tydzień i dłużej.

    PS. Jeżdżę też zamiennikiem Skodą Roomster zamiast VW.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 22.07.13 o 09:04
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #49
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    775
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Kompletnie się z Tobą nie zgodzę.
    Nie kupuję pierwszego lepszego goowna tylko dla tego bo jest tańsze od oryginału. Zamiast wydać mniej, wydam więcej bo częściej muszę kupować następny. Tylko bogatych stać na takie oszczędzanie.
    Jeśli mam kupić zamiennik, to najpierw się dokładnie zastanowię, popytam, poszukam i wybiorę taki, o którym usłyszę/poczytam pozytywne opinie.
    Rozumiem ze Twoje dywagacje oparte sa o doswiadczenie? I ze nie widzisz niczego miedzy cyt. "pierwszym lepszym goownem" a akumulatorami brandowanymi przez Olympusa? Ja mam np. bardzo dobre doswiadczenia z zamiennikami sprzedawanymi przez hahnel'a - za 1/2-1/3 ceny kupuje zamiennik nie odbiegajacy jakoscia ani pojemnoscia od akumulatora "orginalnego". Ba - w kilku wypadkach nawet zamiennik wytrzymywal mi dluzej niz orginal. Kupowanie "orginalow" jest jak dla mnie rownie sensowne jak zakup "orginalnych" oslon przeciwslonecznych Olympusa

    hint - piszac "orginalnych" odnosze sie do faktu ze one rowniez nie sa produkowane przez Olympusa

  10. #50
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria

    Odp: E-M5 i zamiennik BLN-1

    Cytat Zamieszczone przez Vindex Zobacz posta
    Rozumiem ze Twoje dywagacje oparte sa o doswiadczenie?
    1. Sprawdź znaczenie słowa "dywagacje", czy na pewno o to Ci chodziło?
    2. O czyje doświadczenie pytasz? Twoje, moje czy Józka?
    Cytat Zamieszczone przez Vindex Zobacz posta
    ... nie widzisz niczego miedzy cyt. "pierwszym lepszym goownem" a akumulatorami brandowanymi przez Olympusa?
    Jak się dobrze przyjrzeć, to jest między nimi literka "a".
    Poważnie, nie bardzo rozumiem pytania
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Zamiennik dla BLM-5
    By macastek in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31.08.19, 09:00
  2. Aku zamiennik DMW-BLB13E - G1
    By ketof in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.02.12, 17:19
  3. zamiennik dmw-ma1e
    By cloudbuster in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 8.02.10, 17:32
  4. Zamiennik kita
    By shurek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.06.09, 19:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.