Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 103

Wątek: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

  1. #81
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Może być fotka na otwartej licencji a ty zapomniałeś linka do strony. Wolno ci. Przestępstwo trzeba udowodnić inaczej już dawno siedziałbyś za posiadanie i możliwośc wykorzystania narzędzia gwałtu
    W projekcie jak robiliśmy na szybko jakiś plakat to musiałem dołączyć właśnie wyduki otwartych licencji na konkretne zdjęcia. No ale mnie obowiązują kontrole ministerialne.

    Zgadzam się, że brakuje przepisów do takich wypadków, które by ułatwiały ściganie. A skoro nie można upilnowąc takich rzeczy jak skup złomu ....

  2. #82
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez banc Zobacz posta
    Zgadzam się, że brakuje przepisów do takich wypadków, które by ułatwiały ściganie. A skoro nie można upilnowąc takich rzeczy jak skup złomu ....
    Można upilnować, tylko się kombinuje jak odpowiedzialność za to pilnowanie zrzucić na zwykłego Kowalskiego.
    The question is, who cares?

  3. #83
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Sprawa jest prostsza. W przypadku softu kwestia autorstwa nie podlega dyskusji. W przypadku fotki gość mówi, że sam ją zrobił w czasie urlopu i trzeba mu udowodnić, że kłamie.

  4. #84
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Sprawa jest prostsza. W przypadku softu kwestia autorstwa nie podlega dyskusji. W przypadku fotki gość mówi, że sam ją zrobił w czasie urlopu i trzeba mu udowodnić, że kłamie.
    sprawa jest troszkę inna - bo oprogramowanie jest traktowane na szczególnych zasadach i zupełnie inaczej niż obraz, rzeźba, utwór literacki, czy zdjęcie.
    Winę zawsze trzeba udowodnić. I dobrze bo gdyby nie trzeba było każdego można by było wsadzić do pierdla

    Z udowadnianiem i robieniem zdjęć na wakacjach na szczęscie z pomocą przychodzą pliki RAW a nawet JPG wewnątrz których jest np numer seryjny aparatu czy obiektyw którym zdjęcie zosało wykonane... Udowodnienie autorstwa danej fotografii raczej nie sprawia kłopotu. Natomiast pamiętać trzeba że między innymi programy komputerowe traktowane są na innych zasadach niż rzeszta świata choćby dozwolony uzytek jest inny. Jak mogę sobie pobrać cudze zdjęcie albo nagrać utwór z radia na użytek własny i zrobić odbitkę / kopię żonie, dziecku i grupie przyjaciół - tak z programem takich rzeczy robić już nie wolno

  5. #85
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    ...

    Z udowadnianiem i robieniem zdjęć na wakacjach na szczęscie z pomocą przychodzą pliki RAW a nawet JPG wewnątrz których jest np numer seryjny aparatu czy obiektyw którym zdjęcie zosało wykonane...
    I o to mi chodziło. Najpierw trzeba znaleźć dawcę pliku. Nie ma dawcy - nie ma sprawy. Z programami jest inaczej. Dawca zawsze jest znany.

  6. #86
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I o to mi chodziło. Najpierw trzeba znaleźć dawcę pliku. Nie ma dawcy - nie ma sprawy. Z programami jest inaczej. Dawca zawsze jest znany.
    Wez to wytlumacz urzedowi skarbowemu, ktory uparl sie, ze wciagnie darmowa dystrybucje linuksa na liste srodkow trwalych i bedzie sie kontaktowal z tworca oprogramowania, bo przeciez niemozliwoscia jest, ze program jest za darmo....

    Wracajac do tematu - Dobas - po sprawie z adresem w prawie jazdy zostales moim idolem, ale teraz.... to sie chyba zakochalem
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #87
    | OlyJedi Awatar nevra
    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Vratislavia
    Posty
    1.177
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Hmm... Ma ktoś doświadczenie z dochodzeniem praw, a konkretnie pieniążków, za kradzież zdjęć przez portale czy blogi obcojęzyczne? Zaczęłam szukać nieco intensywniej, bo przypadkiem trafiłam na jedno z moich zdjęć. Znalazłam je powtórnie. A dopiero zaczęłam szukać i tylko na stronach anglojęzycznych. Siłą rzeczy poszukam intensywniej.

    Będę wdzięczna za wskazówki.
    E-510 z przyległościami + żółty FX z dodatkami
    http://www.bociany.org.pl :
    kochajmy zwierzaki! tyle jest nieszczęśliwych...

  8. #88
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie


  9. #89
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Zabraniają ci robić zdjęcia w sklepie? Nie mają prawa!

    http://komputerswiat.onet.pl/artykul...nia-zdjec.aspx
    Ostatnio edytowane przez ajan ; 26.12.13 o 17:13
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  10. #90
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Zabraniają ci robić zdjęcia w sklepie? Nie mają prawa!

    http://komputerswiat.onet.pl/artykul...nia-zdjec.aspx
    Mz durny artykul.Caly on mowi o fotografowaniu i skanowaniu a paragraf i tekst podaja o"""Pozostaje jeszcze pytanie, co powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy w sklepie spotkamy się reakcją ochroniarza lub pracownika, który zabroni nam robienia zdjęć czy skanowania produktów. Z pomocą w takich wypadkach znowu przychodzi nam polskie prawo.- Sprzedawca ani pracownicy ochrony nie są uprawnieni do domagania się od kupującego okazania, a tym bardziej wydania im telefonu komórkowego, jak również nie mogą oni żądać usunięcia konkretnego zdjęcia czy też zamieszczonej na telefonie aplikacji - tłumaczy Krzykowski. - Działania takie są bezprawne, naruszając między innymi prawo konsumenta do własności jego telefonu oraz znajdujących się tam utworów czy aplikacji."""
    Fotografowanie i skanowanie to nie jest to samo co zadanie skasowania zdjecia i usuniecie programu do skanowania.
    Czy na wszystko musi byc paragraf??Czy nie wystarczy,ze poprosza wlasciciele aby na ich terenie nie fotografowac?Normalna ludzka prosba nie wystarczy,paragraf byc musi.Czy jak napisza aby nie szczac miedzy regalami to tez bedziemy szczac bo nie ma paragrafu o szczaniu lub nie miedzy regalami???
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 26.12.13 o 20:42

Podobne wątki

  1. Prawa i obowiązki fotografa
    By hades in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 9.04.14, 09:29
  2. Ustawa o prawach autorskich
    By Jeronimo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.07.07, 09:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.