Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 103

Wątek: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Bardzo jestem ciekaw jak pójdzie Marcinowi ze ZPAF. Formalnie jest sprawa prosta, zgodnie z polskim prawem prawa autorskie przekazuje się tylko w formie pisemnej . Powodzenia Marcin.

    OT Ciekawe jak się do tego mają działania różnych portali gdzie część praw przekazuje się akceptując regulamin elektronicznie.
    Część moich zdjęć krąży po blogach w różnych krajach ale jedyne co mnie trochę wkurza to zdjęcia ryb z Grecji, które wystawił portal chorwacki jakoby z ich rejonu. Notabene zdjęcia rozeszły się z galerii wystawionej na jAlbum.

  2. #32
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Wszystko będę opisywał a na koniec podsumuję. Problem łamania prawa fotografów nie jest czymś nowym więc moim zdaniem warto opisywać jak wyglądało coś w przypadku innego fotografa. Wtedy każdy następny będzie miał możliwość skorzystania z już sprawdzonych rozwiązań.

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    Proponuje najpierw jeszcze pogadac i dogadac sie.
    Wiesz Swiat jest maly a konflikty i spory nic dobrego nie wnosza do Naszego zycia.

    Z drugiej strony mozna sie zastanowic czy Twoje zdjecia ktore opublikowano bez Twojej
    zgody sa warte szarpania sie i wloczenia po Sadach ?

    Czy nie lepiej pracowac z Tymi z ktorymi masz najlepszy kontakt i pewnosc, ze nikt Ciebie nie wystawi do wiatru.

    Uwazam, ze predzej czy pozniej oszusta i zlodzieja zweryfikuje zycie i
    mysle ze juz nastepnym razem nie dostana od Ciebie ani jednego zdjecia a jak juz...
    to Ty ustalisz warunki finansowe odbijajac sobie poprzednie niezaplacone foty

    Pozdrawiam
    Nie lepiej !! Przechodząc obojętnie wobec takiego skur....ństwa mamy praktyki takie jak tutaj. Opublikować artykuł i zaskoczeniem stwierdzić " a ja myślałem że to w ramach autopromocji" - przecież i tak autor machnie ręką....

    Ja dogadać się próbuję, za chwilę dogadać się spróbuje kancelaria.

    Jeśli gazeta przestanie istnieć albo ogłosi upadłość - chwała im za to. Działają na rynku od 1997 - być może już pora przestać... zwłaszcza jeśli w ten sposób się działa

    Dla mnie ważne jest jedno - uczyć buraków że pewnych rzeczy nie wolno robić ( oszukiwać autorów w ten sposób ) - bo kiedyś trafi się na kogoś kto nie machnie ręką i kto nie odpuści i będzie dochodził swoich praw... Na to liczę że to jedyny sposób aby było normalniej

    To nie tylko kwestia honorarium i roszczeń artysty ale i odpowiedzialności karnej:

    Moim zdaniem jest o co walczyć - a jak przebiegała sprawa na pewno będę pisał oczywiście troszkę to zajmie

    Art. 116.



    1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
    4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.







  3. #33
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Życzę powodzenia w odzyskaniu należącego się wynagrodzenia.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    zgodnie z polskim prawem prawa autorskie przekazuje się tylko w formie pisemnej
    jak się do tego ma zapis w regulaminie serwisu internetowego:

    Z chwilą umieszczenia Materiału w Serwisie Uczestnik udziela licencji na okres 10 (dziesięciu) lat nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, nieodpłatnej, zbywalnej, w pełni przenaszalnej, z prawem udzielania sublicencji, na korzystanie z Materiałów na następujących polach eksploatacji:
    utrwalanie poprzez odręczne sporządzanie kopii Materiałów oraz przenoszenie Materiałów na wszelkiego rodzaju nośniki, jakąkolwiek techniką niezależnie od systemu, formatu i standardu;
    zwielokrotnianie Materiałów, tj. sporządzenie kolejnych egzemplarzy materialnego nośnika techniką poligraficzną;
    zwielokrotnienie, tj. sporządzenie kolejnych egzemplarzy materialnego nośnika techniką cyfrową i optyczną;
    zwielokrotnienie, tj. sporządzenie kolejnych egzemplarzy materialnego nośnika techniką magnetyczną;
    wprowadzanie egzemplarzy Materiałów do obrotu;
    digitalizacja, wpisanie do pamięci komputera, udostępnienie za pośrednictwem sieci komputerowych, w tym Internetu, intranetu i extranetu, utrwalenie, zwielokrotnienie za pomocą druku, technik reprograficznych, filmu, nagrania magnetofonowego, zapisu magnetycznego, nośnika elektronicznego, nośnika cyfrowego;
    inkorporowanie Materiałów do utworu multimedialnego i/lub utworu zbiorowego;
    używanie w obrocie gospodarczym lub niegospodarczym w charakterze oznaczenia przedsiębiorstwa, znaku towarowego lub innego charakterystycznego symbolu przedsiębiorstwa albo towaru lub usługi;
    publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnienie Materiałów w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym;
    wystawianie i wyświetlanie, a także nadanie za pomocą wizji lub fonii przewodowej lub bezprzewodowej przez stację naziemną lub nadanie za pośrednictwem satelity;
    sprzedaż, najem, dzierżawa, odpłatne lub nieodpłatne udostępnianie osobom trzecim Materiałów, a także składanie oferty w tym zakresie;
    wykonywanie oraz zezwalanie na wykonywanie przez osoby trzecie opracowań, w tym przeróbek i adaptacji Materiałów;
    ??

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Walcz Marcin!
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #36
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    jak się do tego ma zapis w regulaminie serwisu internetowego:
    ??
    Ma sie tak samo jak obowiazek ogladania filmow DVD w domu w niebieskiej koszuli i zielonych spodniach okreslony przez dystrybutora 20th Century Fox na Polske - se moga chciec
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Formalnie jest sprawa prosta, zgodnie z polskim prawem prawa autorskie przekazuje się tylko w formie pisemnej .
    Masz chyba na myśli autorskie prawa majątkowe, prawa autorskie sa niezbywalne i nie można się ich zrzec na rzecz drugiej osoby.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #38
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    jak się do tego ma zapis w regulaminie serwisu internetowego:



    ??

    Abstrahując od konkretnych zapisów - przeniesienie autorskich praw majątkowych to co innego niż udzielenie licencji.
    Ustawa wyraźnie rozróżnia te pojęcia.

  9. #39
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    No właśnie stąd moje pytanie, czy takim zapisem w regulaminie można spokojnie obejść zagadnienie przekazania praw majątkowych (nieodpłatna licencja na wykorzystanie...). Tzn. czy jest tak, że cokolwiek umieszczę w serwisie może być przez jego właściciela wykorzystane bez mojej wiedzy, zgody i oczywiście bez zapłaty?

    Przepraszam za OT, trzymam kciuki dobas. Twoja postawa powinna być wzorem dla innych, nie ma co dawać się robić w balona, trzeba walczyć o swoje. Szkoda tylko, że spotyka to Ciebie tak często

  10. #40
    | OlyJedi Awatar banc
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.470
    Siła reputacji
    43
    Moja galeria

    Odp: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    No właśnie stąd moje pytanie, czy takim zapisem w regulaminie można spokojnie obejść zagadnienie przekazania praw majątkowych (nieodpłatna licencja na wykorzystanie...). Tzn. czy jest tak, że cokolwiek umieszczę w serwisie może być przez jego właściciela wykorzystane bez mojej wiedzy, zgody i oczywiście bez zapłaty?
    Akurat zgodę wyraziłeś. Akceptując regulamin.
    Co do tej licencji. Trochę naciągana forma. Bo to jest częściowe przeniesienie praw majątkowych. Niby sam się nie pozbywasz praw, ale robisz sobie konkurencje.

Podobne wątki

  1. Prawa i obowiązki fotografa
    By hades in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 9.04.14, 09:29
  2. Ustawa o prawach autorskich
    By Jeronimo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.07.07, 09:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.