Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Wątek: Naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

  1. #11
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Zawsze można złożyć wniosek o upadłość
    Bądź spokojny, dostaniesz należne honorarium + rekompensatę. Są na przegranej pozycji.
    Jak są rozsądni to zawrą ugodę z Tobą przed procesem - po co im koszta sądowe.
    A jeżeli po wyroku będą ociągać się z wykonaniem ,to złożyć wniosek o upadłość.
    Zawsze skutkuje.

    Pozdrawiam

  2. #12
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    619
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Marcin sprawa jest dość dwuznaczna, podam ci przykład, mój przykład (co nie znaczy, że MUSISZ walczyć o swoje prawa), pracuję dla firmy, która dysponuje moimi zdjęciami i od nich dostaję wynagrodzenia, moja praca (zdjęcia) są wysyłane do różnych mediów ZA DARMO, i niestety media "nauczyły się", że zdjęcia, które mogą pokazać są już opłacone i mogą je pokazywać, niestety podchdzą do większości materiału w ten sam sposób, czyli skoro trafiły na ich serwer mogą nimi dysponować, oprócz agencji z którymi mają umowę i rozliczają się na umowach agencyjnych, zapominając o pojedynczych (wolnych) twórcach, naprawdę jedyną metodą jest walka o swoje prawa (jeśli oczywiście nie chcesz być "niewolnikiem" agencyjnym, który będzie dbał o TWOJE prawa, czytaj wynagrodzenie), a w tym przypadku pozostając wolnym strzelcem, będziesz niestety często na tej pozycji
    wielosystemowy

  3. #13
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Z tego co czytam - to czyste złodziejstwo.
    Mocno muszą się czuć.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    A co bedzie jak oni na sprawie(jesli dojdzie do takiej)stwierdza,ze w rozmowie telefonicznej nie bylo mowy o zadnym wynagrodzeniu(zara znajdzie sie swiadek,co slyszal i potwierdzi).

    Zycze Ci zebys wygral,ale tak gdybam.

    Sam kiedys mialem ustna umowe na kilka fotek.Oni wezma i beda sobie drukowac,ja od wydruku dostane pol centa,centa.Do dzis przychodza pisma,ze znowu wydrukowano kolejne 4000-5000 kartonikow i w najblizszym czasie na konto bedzie przelew.Nie mam zadnej pisemnej umowy.Nawet nie wiem czy wypada sprawdzac ilosc wydrukow,czy wierzyc na slowo.

  5. #15
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    A co bedzie jak oni na sprawie(jesli dojdzie do takiej)stwierdza,ze w rozmowie telefonicznej nie bylo mowy o zadnym wynagrodzeniu(zara znajdzie sie swiadek,co slyszal i potwierdzi).

    Zycze Ci zebys wygral,ale tak gdybam.

    Sam kiedys mialem ustna umowe na kilka fotek.Oni wezma i beda sobie drukowac,ja od wydruku dostane pol centa,centa.Do dzis przychodza pisma,ze znowu wydrukowano kolejne 4000-5000 kartonikow i w najblizszym czasie na konto bedzie przelew.Nie mam zadnej pisemnej umowy.Nawet nie wiem czy wypada sprawdzac ilosc wydrukow,czy wierzyc na slowo.
    Twierdzić mogą cokolwiek. Nawet, że się zobligowałem żeby im zapłacić milion złotych za to aby łaskawie mnie opublikowali na swych łamach.
    Zaś świadków na to może być ćwierć miliona. Ja bym tylko chciał aby Państwo przedstawili licencję na korzystanie z mojego utworu jeśli takowa jest.

    W Polsce mamy art 17 i art 43 ustawy a niestety żadnej umowy z redakcją póki co nie zawierałem. Zawsze taką umowę - jeśli rzeczywiście jest mogą przedstawić na rozprawie. Sprawa zostanie zamknięta w ćwierć minuty. Problem polega na tym, ze żadnej umowy nie ma....

    Ciężko mi jest się wypowiadać na temat prawa obowiązującego w Bundes bo go nawet nie znam

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Twierdzić mogą cokolwiek.
    Mi nie chodzi o to,ze jestem po ich stronie.Jestem za tym zebys wygral i skasowal zlodziei.Tylko tak gdybam sobie czy jesli na sprawie powiedza,ze w rozmowie tel.ustalono,ze zadnych honorariow za fotki nie bedzie i znajda zaraz na to swiadka.Nie wiem czy umowa ustna plus swiadek jest mniej wazna jak na pismie z podpisem-o to mi chodzi,zeby przemyslec i zabezpieczyc sie na ich kazde zagrywki.

  7. #17
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    dobas widzę , że wspólnie w salach sądowych będziemy brylować.....w Wawie się umawiamy na kawę w sądzie?

  8. #18
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    ostatnia sytuacja na dniach, kolejne naruszenie prawa autorskiego moich zdjęć, po wysłaniu wiadomości do Administratora on publicznie ogłosił to:

    "Zdjęcie Adiego i Siwego usunięte na prośbę autora zdjęcia. Proszę o nie wysyłanie nam zdjęć od fotografów bo nie mam ochoty potem wysłuchiwać ich płaczów że naruszamy prawa autorskie i nie podpisaliśmy ich pod zdjęciem przez co nie mają reklamy. Dziękuję za uwagę."

    więc pamiętajcie....nie płaczcie potem, że ktoś mimo obowiązku nie podpisał pod zdjęciem autora, bo potem wystawi rachunek za reklamę

    ps najlepsze w tej historii jest to, że Pan Administrator podpisał się jako prawnik.....
    Ostatnio edytowane przez konradkkk ; 19.03.13 o 09:04

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Mają tupet, trzeba powiedzieć. Branża wydawnicza w Polsce, szczególnie w Warszawie, jest środowiskiem, w którym praktycznie każdy każdego zna (w ramach danej "specjalizacji", choć nie tylko). Trzeba sporo odwagi, bezczelności lub po prostu głupoty, żeby wywijać taki numer, bo konkurencja tylko czeka, że komuś noga się powinęła. Rynek jest przepełniony i eliminacja konkurenta zawsze jest mile widziana.
    Jak ktoś ładnie napisał, sprawa jest jednoznaczna, tylko będziesz musiał zmarnować trochę czasu na jej załatwienie. Za to ostateczny wynik po jej zamknięciu powinien być dużo bardziej korzystny dla Twojej kieszeni
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: naruszenie praw autorskich - prawa fotografa i ich dochodzenie

    Witam !

    Proponuje najpierw jeszcze pogadac i dogadac sie.
    Wiesz Swiat jest maly a konflikty i spory nic dobrego nie wnosza do Naszego zycia.

    Z drugiej strony mozna sie zastanowic czy Twoje zdjecia ktore opublikowano bez Twojej
    zgody sa warte szarpania sie i wloczenia po Sadach ?

    Czy nie lepiej pracowac z Tymi z ktorymi masz najlepszy kontakt i pewnosc, ze nikt Ciebie nie wystawi do wiatru.

    Uwazam, ze predzej czy pozniej oszusta i zlodzieja zweryfikuje zycie i
    mysle ze juz nastepnym razem nie dostana od Ciebie ani jednego zdjecia a jak juz...
    to Ty ustalisz warunki finansowe odbijajac sobie poprzednie niezaplacone foty

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

Podobne wątki

  1. Prawa i obowiązki fotografa
    By hades in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 9.04.14, 09:29
  2. Ustawa o prawach autorskich
    By Jeronimo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.07.07, 09:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.