Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627
Pokaż wyniki od 261 do 267 z 267

Wątek: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwana Fotostopem.

  1. #261
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Jesli sie boisz o auto to lepiej oddac je na ten czas do wypożyczalni. W wypożyczalniach jest taka opcja ze wynajmujesz w jednym mieście a oddajesz w drugim. Dokładnie tak zrobiłem jak byłem w Markoku - pożyczyłem auto w Fezie i oddalem w Marakeszu.

  2. #262
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mpodroznik Zobacz posta
    Jesli sie boisz o auto to lepiej oddac je na ten czas do wypożyczalni. W wypożyczalniach jest taka opcja ze wynajmujesz w jednym mieście a oddajesz w drugim. Dokładnie tak zrobiłem jak byłem w Markoku - pożyczyłem auto w Fezie i oddalem w Marakeszu.
    U mnie ten wariant nie przejdzie ponieważ praktycznie każdego dnia będę gdzie indziej.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #263
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Rozwaz taki wariant: kilka dni w fezie->wypożyczenie auta->kilka/kilkanaście dni w trasie (zwiedzanie etc)->oddanie auta w Marakeszu->zwiedzanie Marakesza. Generalnie poza dużymi miastami nie ma problemu z parkowaniem.

  4. #264
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja jeździłem Aveo po Maroku sam (tzn. byliśmy w 3 os, ale bez przewodników). Generalnie jeżeli nie masz dobrego nawigatora, który na podstawie Google Mapsa będzie Ci mówił jak, gdzie jechać, to nie pchaj się do Fezu, czy Marakeszu. Zostaw auto na parkingu strzeżonym gdzieś na przedmieściach. Poza miastami to zagrożeń nie ma, dobre drogi, pusto.

    Jedna fundamentalna zasada. W miastach jest tam 40 km/h i nie przekraczaj tego. W każdym mieście na rogatkach jest posterunek policji, dodatkowo ja miałem akcję, gdzie dzieciakom prosto mi pod koła wyskoczyła piłka. Gdybym jechał szybciej, mogłoby się skończyć nieciekawie. Miast jest na tyle mało, że nie sprawia to problemu. Za to za miastem możesz tyle ile fabryka dała, żywej duszy nie ma.

    A no i nie zaczepiaj małp. Jedna chciała wskoczyć nam z pazurami do środka auta.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #265
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mpodroznik Zobacz posta
    Rozwaz taki wariant: kilka dni w fezie->wypożyczenie auta->kilka/kilkanaście dni w trasie (zwiedzanie etc)->oddanie auta w Marakeszu->zwiedzanie Marakesza. Generalnie poza dużymi miastami nie ma problemu z parkowaniem.
    Z racji na fakt, że będę miał na miejscu ok 10-11 dni będę musiał mocno gospodarować czasem aby móc zrealizować zakładany objazd (także południe). Na Fez i Marakesz mogę poświęcić max po 2 dni na każde z nich. Ale mam już chyba całkiem niezły pomysł. Sprawdzałem ostatnio na Airbnb ceny noclegów i filtrowałem po takich z miejscem parkingowym, więc być może rozsądnie będzie zostawić samochód własnie tam gdzie będzie się nocowało a do centrum dotrzeć np taxi. Swoją drogą mpodróżnik, jak dawno byłeś w Maroku, jak oceniasz trudnośc poruszania się na własną rękę za kółkiem po tym kraju. Ja wypożyczałem samochód już w wielu miejscach ale zazwyczaj były to kraje Europy zachodniej. Jak z bezpieczeństwem? Można bez obaw jechać na własną rękę?

    Pozdrawiam!
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #266
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Nie mialem problemow z poruszaniem sie autem po Maroku (2013). Sam fakt wypozyczenia auta byl nawet zabawny: na protokole odbioru auta braklo miejsca na zaznaczanie rys i wgnieceń

    Jak bedziesz przejezdzac przez Atlas to warto miec nieco zapasu benzyny w baku - na owy czas praktycznie nie bylo stacji.

  7. #267
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    W centrum Fezu czy Marrakeszu - w medynach nie ma w praktyce ruchu samochodowego. I tak będziesz musiał zostawić samochód za murami. Zresztą - tam trzeba chodzic by poczuć klimat. Sporo uliczek jest tak wąskich, że z trudem sie mijają 2 osoby. O samochodzie nie ma mowy.

Podobne wątki

  1. IV Edycja konkursu Foto-Festiwal (do 18 kwietnia 2013)
    By lily95 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.01.13, 23:32
  2. MAROKO - zdjęcia z wyprawy (2008)
    By moozg in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 5.04.08, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.