Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 267

Wątek: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwana Fotostopem.

  1. #1
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwana Fotostopem.

    Postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia do odwiedzenia Maroka w końcu zimy 2013 roku po anonsie o zbieraniu grupy chętnych przez Jacka_Zi, z ktorym byliśmy poprzednią wiosną w Toskanii.
    Miało być po kolei - większość uczestników tej wyprawy była z południa Polski, ale z braku rozsądnych i ekonomicznych połączeń lotniczych z Polski wylatywaliśmy z Berlina. O ile dojazd do lotniska był długi i zimowy cały lot nad gęstymi chmurami, Marakesh powitał nas zachodem słońca. I tutaj było pierwsze moje zaskoczenie na tej wyprawie - podczas podchodzenia do lądowania, zobaczyłem z góry dziwne płoty na polach z budulca o barwie ogrodzonych działek i brązowo-czerwoną ziemię, z niewielka ilością zieleni. A potem brunatne miasto o architekturze odmiennej od tej do któtej jestem przyzwyczajony na codzień.

    Trzy pierwsze fotki z okna samolotu:
    1.
    2.
    3.

    Potem krótka odprawa paszportowa z wypełnianiem druków wizowych przeciągająca się nieznośnie, prowadzona na dwa okienka i odbior bagaży , szukanie wózków na walizy i inne toboły i wreszcie "nasza przewodniczka" i "nasz samochod"

    4.Szybka fotka po oddaniu wózka bagażowego na budynek lotniska cudnej urody zresztą:

    5.Grupa zapakowana - pierwsze instrukcje:

    6.Tranport naszych klamotów i maneli do Riadu:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00021.jpg
Wyświetleń:	935
Rozmiar:	228,2 KB
ID:	83059   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00034.jpg
Wyświetleń:	908
Rozmiar:	373,4 KB
ID:	83060   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00057.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	276,4 KB
ID:	83061   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00067.jpg
Wyświetleń:	906
Rozmiar:	305,2 KB
ID:	83063  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00075.jpg
Wyświetleń:	904
Rozmiar:	249,2 KB
ID:	83064   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00080.jpg
Wyświetleń:	893
Rozmiar:	271,6 KB
ID:	83065  
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 6.04.13 o 16:31 Powód: raport - literówka w tytule
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #2
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    apz, dawaj więcej fotek pls. Pierwsze które pokazałeś zapowiadają ciekawą opowieść
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  3. #3
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    I bardzo długą. To dopiero połowa pierwszego dnia
    Andrzej stopniuje napięcie

  4. #4
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Relacji uczestnikow roznych wypraw wciagaja....

    Ide robic kawe i zaczekam...
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Zi Zobacz posta
    I bardzo długą. To dopiero połowa pierwszego dnia
    Andrzej stopniuje napięcie
    Pewnie trochę mi zejdzie do końca. Przeglądam zdjęcia, te mniej poruszone i ciekawsze adaptuję do wielkości "forumowej". Pewnie będzie tej opowieści na parę wieczorów, a ile wspomnień, kolorów, doznań, odgłosów i innych wrażeń przy tej okazji przypomina się mi , których nie da się pokazać na fotografiach gdzieś z zakamarków pamięci...

    Domu mieszkalne w Medynie są przebudowywane na hotele dla turystów. Maja one ściany z niewielkimi okienkami zewnętrznymi, natomiast w środku znajduje się dziedziniec w tych adaptowanych do celów hotelowych domach zamknięty foliowym dachem, w naszym przypadku zbiera się z niego wodę do podlewania zieleni. Wszystkie pokoje maja drzwi wyjściowe i okna otwierane na tenże dziedziniec i przez tenże dziedziniec są wentylowane. Nasze pokoje posiadały łazienki. Mieliśmy do dyspozycji cały budynek. Z jego przestrzenią wypoczynkową, pokojem z kominkiem i stołami do śniadania i dachem z zadaszoną mata bambusową przestrzenią wypoczynkową oraz niewielkim basenem, z którego z powodu temperatury nie dało się skorzystać. Ale o tym później.

    Gospodarz przywitał nas herbatą z dodatkiem ziół i dwoma rodzajami słodkich ciasteczek. Marokąńskim sposobem nalewania herbaty z tych metalowych lśniących czajników jest stopniowe podnoszenie czajnika coraz to wyżej bez rozlewania słodkiego płynu. Czasami powinno się o nim nie mówić herbata a ulepek. Pije sie go z ceramicznych lub szklanych naczyń na końcu każdego posiłku, jest serwowana na powitanie gości z ciastkami , jest nieodłącznym rytuałem dnia codziennego w tym kraju.

    7.Dziedziniec "naszego riadu":

    8.

    9.przed rozprowadzeniem nas po pokojach posadzono nas na miękkich wygodnych kanapach.


    Na koniec odbyliśmy wieczorne wyjście na plac Jemaa el Fna w marakeskiej Medynie. Miejsce fascynujące - tłum ludzi zdążających w rozmaitych kierunkach, skuterów , motorów, konie z karetami, rowery i czarownicy, małpy, węże, znachorzy i kosmetyczki. Róznorodne twarze i stroje. Na obrzeżach placu zjedliśmy kolację w jadłodajni i powróciliśmy do hotelu. Przy okazji marokańska zima pokazała nam wiatrem, że potrafi być tam również zimno.

    Nie mam daru, chęci i umiejętności fotografowania ludzi, w tej części moje zdjęcia będą nieciekawe i nieudane w większości.

    10. Zaprzeg konnny, niestety ruszony.

    11. Zaułek placu:

    12.Orzechy, orzeszki, daktyle , migdały i inne bogactwo tej ziemi:

    13.Zeby nie było, że nas tam nie było:

    14.Galeria handlowo-usługowa na placu.

    15.Wytwórca soku ze świeżych owoców - delicje...


    CDN...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00122.jpg
Wyświetleń:	836
Rozmiar:	246,5 KB
ID:	83076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00127.jpg
Wyświetleń:	832
Rozmiar:	352,5 KB
ID:	83077   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00085.jpg
Wyświetleń:	871
Rozmiar:	394,1 KB
ID:	83067   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00111.jpg
Wyświetleń:	875
Rozmiar:	500,3 KB
ID:	83068  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00097.jpg
Wyświetleń:	870
Rozmiar:	236,3 KB
ID:	83069   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00131.jpg
Wyświetleń:	868
Rozmiar:	329,2 KB
ID:	83074   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00115.jpg
Wyświetleń:	884
Rozmiar:	278,7 KB
ID:	83072   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00119.jpg
Wyświetleń:	860
Rozmiar:	236,1 KB
ID:	83073  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00137.jpg
Wyświetleń:	846
Rozmiar:	233,4 KB
ID:	83075  
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.03.13 o 02:55
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta

    Gospodarz przywitał nas herbatą z dodatkiem ziół i dwoma rodzajami słodkich ciasteczek. Marokąńskim sposobem nalewania herbaty z tych metalowych lśniących czajników jest stopniowe podnoszenie czajnika coraz to wyżej bez rozlewania słodkiego płynu. Czasami powinno się o nim nie mówić herbata a ulepek. Pije sie go z ceramicznych lub szklanych naczyń na końcu każdego posiłku, jest serwowana na powitanie gości z ciastkami , jest nieodłącznym rytuałem dnia codziennego w tym kraju.

    CDN...
    Taaaaa i po co im wódka jak tym się "nawalić" mogą . W to naczynie to chyba sypią pół opakowania herbaty i do tego pół kilo cukru . Piłem to kilka razy w Libii i raz miałem "przyjemność" pić to na przywitanie jako przechodni pucharek. Odmówić nie było można bo to obraza domu no ale tam mają inną kulturę i standardy higieny
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Cytat Zamieszczone przez CzaRmaX Zobacz posta
    Taaaaa i po co im wódka jak tym się "nawalić" mogą . W to naczynie to chyba sypią pół opakowania herbaty i do tego pół kilo cukru . Piłem to kilka razy w Libii i raz miałem "przyjemność" pić to na przywitanie jako przechodni pucharek. Odmówić nie było można bo to obraza domu no ale tam mają inną kulturę i standardy higieny
    Fakt mocne to to jest, dodatkowo do herbaty dodają zieloną miętę i / lub piołun.

    Pierwszego poranka próbowaliśmy w kilka osób zrobić zdjęcia wschodu nad Medyną. Efekt był mierny - zmiana pogody umożliwiła nasze zamiary, a poza tym krajobraz z góry jest tam co najmniej nieciekawy - coś dla koneserów:
    16.Tarasy nad Medyną

    17.Gąszcz anten i minaret. Na dole kąt wypoczynkowy, basen i plastikowy dach "naszego riadu"

    18.A na dole uliczki dla pieszych...

    19. Rzut okiem na sam dół przejścia.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00160a.jpg
Wyświetleń:	834
Rozmiar:	191,1 KB
ID:	83080   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00151a.jpg
Wyświetleń:	839
Rozmiar:	274,3 KB
ID:	83081   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00170a.jpg
Wyświetleń:	808
Rozmiar:	249,3 KB
ID:	83082   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00172a.jpg
Wyświetleń:	806
Rozmiar:	337,0 KB
ID:	83083  

    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.03.13 o 08:21
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Zapowiada się mocno interesująco
    Będę śledził.
    A fotki bardzo dobre.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar yoggie
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Londyn (Putney)
    Posty
    91
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Andrzeju, fajna opowiesc i fotki - czekam na wiecej (jak i pewnie pozostala czesc forum). Fajna jest fotka nr 1 - takie same poletka są gdy sie laduje w UK - tyle tylko ze te na Twoim zdjeciu sa bardziej spalone sloncem. A herbatka zielona z mieta jest swietna - sami pijemy czesto. Mozna u nas kupic gotowe mieszanki w Fortnum & Mason, ktore sa bardzo dobre, ale ostatnio odkrylismy przepis na zrobienie takiej herbatki z "czynnikow pierwszych" - tj dobrej jakosc sypkiej zielonej herbaty, swiezej miety i cukru. Wychodzi jeszcze lepsza. Pycha
    Statystycznie rzecz biorąc ja i mój pies mamy po trzy nogi.
    ***
    Moja galeria i fotoblog: http://jarekdziedzic.com/

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Widzę, że wyjazd się udał. Będę śledził wątek. Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

Podobne wątki

  1. IV Edycja konkursu Foto-Festiwal (do 18 kwietnia 2013)
    By lily95 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.01.13, 23:32
  2. MAROKO - zdjęcia z wyprawy (2008)
    By moozg in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 5.04.08, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.