Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 267

Wątek: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwana Fotostopem.

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Wracając do dachów i nieudanego wschodu nad Medyną, nie byłbym sobą , gdybym nie spróbował popatrzeć na problem światła dostępnego inaczej i tak mogę przedstawić kilkoro z obecnych tam naszych wyprawowych kolegów, też pragnących znaleźć ciekawy kadr z Maroka Mikołaja, Mariana, Bartka i Monikę. W mojej opowieści kadry IR będą się przeplatały z kadrami RGB.

    20.

    21.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2233514.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	140,4 KB
ID:	83121   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2233521.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	217,2 KB
ID:	83122  
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Interesujący Ci on. Juz zaprenumerowałem kolejne odcinki. Pozdrawiam
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #13
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Interesujący Ci on. Juz zaprenumerowałem kolejne odcinki. Pozdrawiam
    Potem była spokojna noc, śniadanie na kwaterze i wędrówka samochodowa do Fezu, miała zająć 8 godzin , wyszło prawie 12 za to zamiast po autostradzie pojechaliśmy rolniczą dolina, drogą obsadzoną eukaliptusami.
    Ale wcześniej była jeszcze przechadzka po budzącej się ze snu Medynie do samochodu i z niej kilka obrazków ilustrujących jak tam jest, bez sztuki i zadęcia artystycznego, takie pstryki ilustracyjne po drodze.

    22.Kot "okienny", ciekawe kable - wszędzie w Medynach tak prowadzony jest prąd do domów,warsztatów i sklepów.

    23.Interesujące "bramy"

    24.Ciasnota na ulicy.

    25.Przypadkowy koń pociągowy.

    26.

    27.Świeża dostawa drobiu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00175b.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	202,7 KB
ID:	83136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00184b.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	497,6 KB
ID:	83137   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00188b.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	356,9 KB
ID:	83138   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00193b.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	314,3 KB
ID:	83139  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00197b.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	415,1 KB
ID:	83140   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MQ00201b.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	326,1 KB
ID:	83143  
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.03.13 o 23:42
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #14
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Pokazując wcześniej te dachy budynków przypomniałeś mi następną historię z Libii. Generalnie ja się zastawiam czemu obalili Kadafiego.......może inaczej zachód wprowadził im "demokrację" czyli słodki bajzel aby położyć łapę na ich ropie i złocie . Nie będę się rozpisywał w temacie co zwykli szarzy obywatele mieli ale wystarczy wspomnieć, że od rewolucji Kadafiego w 68 roku do jego upadku populacja Libii wzrosła bodajże o 150% więc czymś to było spowodowane i wskażcie mi taki drugi kraj na świecie. Ale do rzeczy kiedy pierwszy raz przyleciałem do Libii zdziwiło mnie, że praktycznie z większości budynków z dachów wystają pręty zbrojeniowe. Przyczyna takiego stanu rzeczy była bardzo prosta, ponieważ obywatele dostawali "NIEOPROCENTOWANE" kredyty, które mieli spłacić po wybudowaniu domu. Nigdy oficjalnie nie kończyli budowy domu gdyż pręty miały służyć do dobudowy następnego piętra więc nigdy nie spłacali kredytu. A co najdziwniejsze nikt przez to nie zmieniał prawa i trwało to cały czas - TO SIĘ NAZYWA RODZINA NA SWOIM .
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Eda
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    powszechnie znana
    Posty
    57
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Moje małe uzupełnienie:
    1. Pokojowa marakeska latarnia

    2. tak spaliśmy - przepraszam za lekkie poruszenie.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020746e1.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	83236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020744e1.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	154,0 KB
ID:	83235  

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Eda
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    powszechnie znana
    Posty
    57
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Z drogi do Fezu szczerze mówiąc niewiele pamiętamy oboje poza tym, że dłużyła się nieznośnie. A ponieważ była to droga długa po głównie płaskich rolniczych krajobrazach i w deszczu przespaliśmy ją niemal całą, za jednym wyjątkiem.
    Ten wyjątek to obiad w wiosce rzeźników i TADŻIN.
    Tadżin to danie mięsno-warzywne przygotowywane w całym Maroku, paski mięsa, baraniego, koziego, wołowego lub drobiowego układa się na płaskim glinianym talerzu, na to kładzie dwie gaście czerwonej cebuli i w około układa ziemniaki , marchew, paprykę, bakłażana i inne warzywa, przykrywa glinianym kominkiem i piecze do miękkości na węglu drzewnym. Podaje się je na tych glinianych talerzach z plackami chlebowymi do jedzenia palcami.
    wyrywa się kawałek chleba z placka i maczając w sosie, wybiera się duszone warzywa i kawałeczki mięsa przenosząc je do ust palcami.
    W restauracjach podają dodatkowo nóz i widelec. przygotowywanie tadżinów próbowałam pokazać na swoich zdjęciach poniżej.

    3. Sposób zaproszenia na obiad - świeże mięso poddane ubojowi rytualnemu wisi i zachęca klientów, wybierasz z której części mięsa chcesz kawałek. uzgadniasz ilość i cenę i na twoich oczach mięso jest mielone , pieczone, grillowane lub przygotowywany jest Tadżin na otwartych paleniskach na węglu drzewnym, po czym otrzymujesz świeży posiłek na stól , na czas oczekiwania stawiane są na stole przystawki z oliwek, sałatka warzywna najczęściej pomidor krojony w kosteczkę, czerwona cebula papryka lub odrobina posiekanej do tego sałaty i herbata zielona z mięta zieloną swieżą.
    Mięso ma pieczęci urzędowego badania weterynaryjnego.


    4.Tadżiny w trakcie pieczenia

    5. Przygotowywane kolejne porcje tadżina

    6. Wyposażenie jadalni i Jerzy

    7. Na kurtce Bartka widzać deszczowe ślady.

    8.Wiosce i nam przy obiedzie przygladały się marokańskie bociany. W tamtych okolica pełnia te same funkcje co u nas wrony i mewy na wysypiskach śmieci - sortują śmieci.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020752e2.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	316,6 KB
ID:	83311   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020756e2.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	189,5 KB
ID:	83312   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020758e2.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	185,6 KB
ID:	83313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020751e2a.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	256,0 KB
ID:	83317  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020749e2.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	158,8 KB
ID:	83315   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1020761e2.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	179,2 KB
ID:	83316  
    Ostatnio edytowane przez Eda ; 13.03.13 o 01:38

  7. #17
    | OlyJedi Awatar PioRo
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    596
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    O, jak lubię takie relacje! Czekam na ciąg dalszy z utęsknieniem...

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Ciekawe co lokalsi sobie myśleli, jak zobaczyli tyyyyle długich, cięzkich luf
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #19
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    To co widzisz to szeroki kąt (na D800). Naprawdę długich luf z nikona nikt nie miał, 2-3 osoby miały 70-300VR, ale to ciemne szkiełko i niezbyt duże. Najdłuższe szkło miał ... Andrzej (apz), bo jego 200 mm to był ekwiwalent 400 mm. Ale fakt, nagromadzenie lustrzanek mogło robić wrażenie gdy je tak wykładaliśmy na stół (przy posiłkach). Tubylcy nie patrzyli o dziwo pożądliwie na sprzęt. Bagaże oddawaliśmy tragarzom, szliśmy sobie sami szybko i .. nikomu niczego nie skradziono. Czułem się czasem ciut nieswojo, ale okazało sie to bezpodstawne.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria

    Odp: Maroko 2013 - zimowa foto-wyprawa z Nikoniarzami i Martyną nazwanas Fotostopem.

    Jak fajnie oglada sie i czyta relacje z tak odleglego kraju.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

Podobne wątki

  1. IV Edycja konkursu Foto-Festiwal (do 18 kwietnia 2013)
    By lily95 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.01.13, 23:32
  2. MAROKO - zdjęcia z wyprawy (2008)
    By moozg in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 5.04.08, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.