Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nowe kompakty Olka

  1. #1

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    29
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    I wywalili mojego SP-350 do archiwum. I tak długo się trzymał
    Dziwi i zastanawia mnie dlaczego Olympus wypuszczając kolejny zaawansowany kompakt, ciągle siedzi w pamięciach xD? Jeszcze rok temu można było się zastanawiać, czy może się ten format rozkręci, ale nic z tego. Myślę, że przez te karty Olympus traci wielu klientów. O co więc chodzi? Może szykuje się jakaś nowa linia kart xD?? Bo nie wierzę w aż taką głupotę mądrych głów z Olympusa...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Dar-i-jush
    I wywalili mojego SP-350 do archiwum. I tak długo się trzymał
    Dziwi i zastanawia mnie dlaczego Olympus wypuszczając kolejny zaawansowany kompakt, ciągle siedzi w pamięciach xD? Jeszcze rok temu można było się zastanawiać, czy może się ten format rozkręci, ale nic z tego. Myślę, że przez te karty Olympus traci wielu klientów. O co więc chodzi? Może szykuje się jakaś nowa linia kart xD?? Bo nie wierzę w aż taką głupotę mądrych głów z Olympusa...
    Widać, że wsadzili w to tyle kasy, że nie chcą się teraz tak szybko z tego wycofywać ... poza tym jeżeli jest to dla kogoś pierwszy kompakt, to nie ma różnicy czy kupi SD, MMC, MS czy xD ... ma to jakieś znaczenie dla kogoś kto ma już aparat ... aczkolwiek:
    - ceny pamięci są tak niskie
    - stare karty mogą się okazać za mało pojemne dla nowych aparatów z ogromnymia matrycami ...
    więc powoli przestaje mieć to znaczenie ... a jak ktoś ma jeszcze jakiegoś E, to zawsze może jej tam użyć jak backupu
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    29
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mój kompakt Raw zapisuje 10s i nie wiem czy to za sprawą karty, czy aparat i tak by szybciej nie potrafił, ale to już nie problem dla przyszłych modeli. Zauważyłem, że ze strony Olumpus zniknęły karty typu H. Przecież były szybsze, to czemu już ich nie ma?? Ja jedną kupiłem niedawno w niezłej cenie. Jest szybciej, ale bez rewelacji. Już tych kart nie ma, więc format Xd zdaje się cofać, a mimo to nowiuśki zaawansowany kompakt pracuje z tymi kartami. Pojęcia nie mam, co stoi na przeszkodzie 2GB i 4GB HiSpeed...

    Ps. Jak wybierałem aparat, to już martwiłem się o te karty, ale miałem nadzieję, że się rozkręcą, więc nawet początkującym nie jest wszystko jedno

  5. #5
    | OlyJedi Awatar RobertW3D
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.347
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Dar-i-jush
    Mój kompakt Raw zapisuje 10s i nie wiem czy to za sprawą karty, czy aparat i tak by szybciej nie potrafił, ale to już nie problem dla przyszłych modeli. Zauważyłem, że ze strony Olumpus zniknęły karty typu H. Przecież były szybsze, to czemu już ich nie ma?? Ja jedną kupiłem niedawno w niezłej cenie. Jest szybciej, ale bez rewelacji. Już tych kart nie ma, więc format Xd zdaje się cofać, a mimo to nowiuśki zaawansowany kompakt pracuje z tymi kartami. Pojęcia nie mam, co stoi na przeszkodzie 2GB i 4GB HiSpeed...
    Może skończyły się im te wyprodukowane wcześniej niż myśleli i lada dzień wprowadzą SuperHighSpeed
    Pozdrawiam, Robert
    Był sobie Olek, piękny, wielki, czarny Olek z całą kompanią braci ...
    ... a jest ... żółta łódź podwodna ....

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    karty xd

    ostatnio we wrocku jnigdzie nie mogłem kupić 1 lub 2 gigowych Xd'ów. typu H to w ogóle nie widziałem.
    Mówię o kartach olympusa, czasem znajdę sie jakieś fuji albo coś innego

  7. #7
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    http://tech.wp.pl/kat,1009787,title,...8&ticaid=14579
    Stylus 1200 - Czułość ISO: Auto ( 50 - 400 ), 50, 100, 200, 400, 800, 1600 i 3200, 6400 z redukcją rozdzielczości
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  8. #8
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RobertW3D
    Widać, że wsadzili w to tyle kasy, że nie chcą się teraz tak szybko z tego wycofywać ... poza tym jeżeli jest to dla kogoś pierwszy kompakt, to nie ma różnicy czy kupi SD, MMC, MS czy xD ... ma to jakieś znaczenie dla kogoś kto ma już aparat ... aczkolwiek:
    i tu się mylisz. Powiem ci jak ludzie kupują cyfrowe kompakty:
    1. Patrzą na cene, czyli np. w okolicach 500 zł.
    2. Patrzą na wygląd.
    3. To co powie im sprzedawca.

    Najczęściej jakie słowa przekonują do zakupu:
    1. Większy wyświetlacz, ten ma 2,5" a ten tylko 2", zwłaszcza że sami to widzą.
    2. Gadanie o pixelach nie zawsze przynosi efekt, raczej w późniejszej rozmowie jeśli klient już się prawie zdecydował na konkretny model, to można poprzeć go że wybrał właśnie ten z większą ilością Pixeli.
    3. Koszty dodatkowe, bo każdemu klientowi się tłumaczy że trzeba jeszcze karte pamięci i akumulatory z ładowarka, większość myśli że to jest w komplecie.

    No i zmierzając do odpowiedzi na cytat. Jeśli ma dwa podobne aparaty i do jednego kupi karte XD 512MB a za ta sama kasa ma 2G w SD, zgadnijcie co wybiera.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar krzysiek1902
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    SŁUPSK
    Posty
    85
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Re: karty xd

    Cytat Zamieszczone przez keneida
    ostatnio we wrocku jnigdzie nie mogłem kupić 1 lub 2 gigowych Xd'ów. typu H to w ogóle nie widziałem.
    Mówię o kartach olympusa, czasem znajdę sie jakieś fuji albo coś innego
    Tu masz 1 GB typ H: http://www.market-az.pl/produkt1896/product_info.html
    Dwa miesiące temu jak kupowałem to kosztowała 83zł, a teraz !
    Narazie pusto.

    Laureat konkursu VIRTUAL PHOTO RALLY 2006/zdobywca dwóch nagród.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Wszystkie te aparaty to mniej lub bardziej ale jednak tylko kompakty. Czasy aparatów C-XXXX czy nawet czegoś podobnego do SP-350 chyba bezpowrotnie minęły. Szkoda. Dobrze, że chociaż mamy małe niedrogie lustereczka
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.01.11, 05:59
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.06.05, 18:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.