Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar macieknr1
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    DUBLIN ( Polakowo )
    Posty
    1.235
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Cytat Zamieszczone przez rah Zobacz posta
    Wczoraj nastąpiło cudowne ozdrowienie . Syn męczył lampę ciągłym wymuszaniem testowego błysku. Załączała się najczęściej tak co 3-4 raz, ale z czasem coraz częściej testowy błysk zadziałał, aż po co najmniej 50 błyskach w końcu lampa załapała. Ja wczęśniej też błyskałem z kilkadziesiąt razy i nic. Dla pewności odczekałem do dzisiaj, ale dzisiaj też działa za każdym razem. No i podłączona do E-PL5 wreszcie działa. W trybie TTL korekta błysku na ok. +1 jest jak widzę wskazana, bo nie daje jeszcze prześwietleń i ogólnie kadr wygląda na lepiej naświetlony. Wyniki są jednak powtarzalne, a to najważniejsze.
    Co do ergonomii to wielkość i ciężar tej lampy nie powoduje żadnego dyskomfortu. Idealnie aparat się trzyma bez gibania do przodu, czy tyłu. Proporcje wielkości lampy do aparatu też według mnie są bardzo dobre.
    Posiadam FL-36R i niestety z E-Pl1 nie chce dzialac.Winie za to lampe test/czarge dziala znaczy sie swieci ale po nacisnieciu nie ma reakcji .Szkoda myslalem ze uda zaczac sie zabawe z softboxem i penem .

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Musi działać - może po prostu styki nie kontaktują?
    Najbardziej podejrzane są krawędzie stopki na aparacie podające masę do lampy... (rah może mieć podobnie)

  3. #23
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    też mam wrażenie że musi działać, może coś tam masz powyłączane w ustawieniach aparatu?
    e-pl3

  4. #24
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Cytat Zamieszczone przez macieknr1 Zobacz posta
    Posiadam FL-36R i niestety z E-Pl1 nie chce dzialac.Winie za to lampe test/czarge dziala znaczy sie swieci ale po nacisnieciu nie ma reakcji .Szkoda myslalem ze uda zaczac sie zabawe z softboxem i penem .
    Jeśli lampa jest zdjęta z aparatu to guzik test też nie działa?
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #25
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Jest jakakolwiek lampa obecnie dostępna która dawawłaby wspomaganie AF do korpus m4/3? Ostatnio robiłem zdjęcia zestawem Nikon D5100 +18-105 + SB-900 i ze wspomaganiem od lampy AF w ciemnych warunkach chodził jak rakieta(tylko trochę długo się ładowało),potem poszedłem na imprezę z moim EPL-3 i FL 36r,myśląc ,że będzie podobnie i się bardzo rozczarowałem ;/.

  6. #26
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    W przypadku OM-D wspomagać AF będzie FL-600R, nie wiem tylko czy z E-PL3 to też zadziała.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #27
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    W przypadku OM-D wspomagać AF będzie FL-600R, nie wiem tylko czy z E-PL3 to też zadziała.
    dobre pytanie... też mnie to interesuje, ale wg mnie - nie.
    e-pl3

  8. #28
    | OlyJedi Awatar PanMarecq
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    360
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    W przypadku OM-D wspomagać AF będzie FL-600R, nie wiem tylko czy z E-PL3 to też zadziała.
    dzięki za odpowiedź Cóż OMD-EM5 może w końcu trafi w moje ręce jakoś na święta Zresztą sądzę ,że ten problem ze starszymi korpusami powinno dać się rozwiązać za pomocą aktualizacji frimware'u.

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Wielokrotnie już pisałem tu, że używam FL-50 z LX-5 (a teraz z E-P5). Oczywiście zakładanie tak dużej lampy bezpośrednio na sanki to głupota, ale wystarczy mały uchwyt lub bracket i komfort używania takiego zestawu jest idealny. Lampę z body można połączyć za pomocą kabla TTL lub za pomocą RC. Kabel TTL wcale nie jest potrzebny do pracy lampy w trybie TTL, ja zawsze pracuję w trybie manualnym lampy, ale dzięki kablowi TTL lampa ma informację o ISO, przysłonie, czasie z body - nie trzeba tego wprowadzać do lampy.

    Nie ma różnicy czy lampa to FL-50, 36 czy jeszcze mniejsza i tak trzeba pakować w większą torbę. Z FL-50 mam szybkie ładowanie, dużą siłę błysku, dużą ilość błysków na komplecie akumulatorów. A do błyskania na wprost wystarczy ta popierdułka co jest w body.

    Najlepsze efekty uzyskuję gdy lampą błyskam za siebie, a błysk odbity od ścian, sufitu ładnym rozproszonym światłem doświetla obiekt(y). Nie żałować ISO, drugi plan winien być oświetlony światłem zastanym, Oczywiście należy zwrócić uwagę na mieszanie się różnego rodzaju oświetlenia (temperatura barwy) na skórze - należy w tym wypadku postarać się aby pierwszy plan miał przewagę światła z lampy.
    Na resztę wystarczą "gradienty" z LR.

  10. #30
    Awatar Boa
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Luboń/k.Poznania
    Posty
    154
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    Odp: FL-600R vs FL-36R vs FL-50R

    Pytanko, czy stosując błysk bezprzewodowy również można używać krótkich czasów synchronizacji?

Podobne wątki

  1. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 26.10.15, 15:24
  2. Lampa błyskowa FL-600R
    By Iwo in forum [K] Oświetlenie 4/3 i micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.03.13, 19:24
  3. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 10:27
  4. FL-600R nowa lampa systemowa
    By nightelf in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.02.12, 14:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.