Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Sony głównym udziałowcem Olka

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Naprawdę uważasz, że oni tak sobie weszli prosto z ulicy i kupili niepełne 12%?
    Tego nie powiedziałem. Sony chce zarobić na tej inwestycji, sprawa trwała bo zrobili due diligence i w oparciu o jego wyniki podjęli decyzję. To mogła być decyzja stricte kapitałowa - mamy zainwestować zysk, więc kupujemy firmę która daje nam szanse na godziwą ( albo lukratywną( stopę zwrotu z tej inwestycji.
    Spółka ma trzy podstawowe organy: zgromadzenie wspólników/akcjonariuszy, radę nadzorczą i zarząd. Ten ostatni działa na co dzień , załatwia bieżące sprawy spółki, kieruje nią i jej rozwojem. Rada nadzorcza zbiera się cyklicznie i nadzoruje działania zarządu, a walne zgromadzenie ( zbiera się raz w roku, lub w miarę potrzeby częściej - wtedy na wniosek zarządu lub rady nadzorczej) ma bardzo sformalizowane funkcje. Zatwierdza sprawozdania finansowe, ustala na co przeznaczyć zysk lub z czego pokryć stratę.
    Jedyne co może nas nakręcać to możliwość porozumienia się między zarządami obu firm i chęć skorzystania z efektu synergii. Ale od nabycia udziałów do czerpania profitów z synergii droga daleka i jak wszystko w gospodarce rynkowej - niepewna.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  2. #22
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Za politykę i rozwój firmy odpowiada zarząd. Skład udziałowców spółki tylko pośrednio i w dłuższej perspektywie czasowej może wpłynąć na działania podmiotu, np poprzez wprowadzenie "swojego człowieka" do zarządu.
    Akcje/udziały nabywa się po to aby zarabiać, szacuje się dochodowość takiej inwestycji i oczekuje kokosów. Niepełne 12 % nie pozwala kontrolować spółki.
    Więc ne spodziewajmy się cudów.
    a za obsadzanie Zarządu - Rada Nadzorcza - czyli udziałowcy, czyli w 12% Sony.
    e-pl3

  3. #23
    diabolique
    Gość

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    W tej i innych notkach chodzi raczej o cześć medyczną, która i tak zresztą chyba była dochodowa. Jakoś ciężko mi znaleźć jakieś przełożenie na dział odpowiadający za aparaty czy obiektywy do nich.
    I dlatego piszą o tym na wszystkich ważniejszych portalach fotograficznych?

  4. #24
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    I dlatego piszą o tym na wszystkich ważniejszych portalach fotograficznych?
    to raczej jest związane z szukaniem taniej sensacji.
    e-pl3

  5. #25
    | OlyJedi Awatar anmael
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    270
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    W tej i innych notkach chodzi raczej o cześć medyczną, która i tak zresztą chyba była dochodowa. Jakoś ciężko mi znaleźć jakieś przełożenie na dział odpowiadający za aparaty czy obiektywy do nich. Jeśli macie jakieś informacje to poproszę.
    W skrócie wygląda to tak:
    Po pierwsze Sony jest jak najbardziej zainteresowane utrzymaniem systemu Mikro Cztery Trzecie i będzie wspierać rozwój tego systemu, między innymi poprzez dostarczanie matryc do aparatów Olympusa. W przyszłości możliwe są też wspólne prace badawczo-rozwojowe nad różnego rodzaju częściami do aparatów, np. wizjerami elektronicznymi lub ekranami. Olympus w zamian również dzielił się będzie z Sony swoimi rozwiązaniami technicznymi, stosowanymi w bezlusterkowcach.
    (źródło: http://www.m43.eu/wydarzenia/olympus...-potwierdzona/)
    E-620, ZD 14-54/2.8-3.5, ZD 70-300/4.0-5.6, Metz 48 AF-1

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    czyli, czytając między wierszami tego co napisał anmael

    Po pierwsze Sony jest jak najbardziej zainteresowane utrzymaniem systemu Mikro Cztery Trzecie i będzie wspierać rozwój tego systemu, między innymi poprzez dostarczanie matryc do aparatów Olympusa. W przyszłości możliwe są też wspólne prace badawczo-rozwojowe nad różnego rodzaju częściami do aparatów, np. wizjerami elektronicznymi lub ekranami. Olympus w zamian również dzielił się będzie z Sony swoimi rozwiązaniami technicznymi, stosowanymi w bezlusterkowcach.
    powstaje kartel który zadba o to by ceny bezlusterkowców utrzymać na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli zauważyć, że w tej branży, nie ma praktycznie innej konkurencji: Nikon i Canon dopiero eksperymentują, Pentaks się wycofuje, Fuji stawia na elitarność, to cała nadzieja pozostaje w Samsungu który powolutku ale zdobywa sobie zwolenników.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez themoth Zobacz posta
    to raczej jest związane z szukaniem taniej sensacji.
    Jakiej taniej? Wiesz, ile te akcje kosztowały?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi Awatar themoth
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    623
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jakiej taniej? Wiesz, ile te akcje kosztowały?
    no nie wiem, ale wydaje mi się że mógłbym za to kupić parę OM-D (a nawet pare)

    ---------- Post dodany o 14:49 ---------- Poprzedni post był o 14:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    czyli, czytając między wierszami tego co napisał anmael



    powstaje kartel który zadba o to by ceny bezlusterkowców utrzymać na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli zauważyć, że w tej branży, nie ma praktycznie innej konkurencji: Nikon i Canon dopiero eksperymentują, Pentaks się wycofuje, Fuji stawia na elitarność, to cała nadzieja pozostaje w Samsungu który powolutku ale zdobywa sobie zwolenników.
    otóż wkracza do gdy Kodak i myślę że poszalejemy pod koniec roku troszeczkę
    e-pl3

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Kodak nic nie naskacze jeśli nie będzie miał jakiejś genialnej matrycy. Zobacz co się dzieje z Panasoniciem - niby w sensie konstrukcji nie są to aparaty złe, fajnie pomyślane i przemyślane. Taki GF ma to co mikrus mieć powinien a taki G ma to czym powinna się chwalić lustrzanka... Już nie mówiąc o bardzo ładnym GX. I co z tego? Liche matryce i sprzedaż siadła... Aż żenujące są te banerki na optycznych - "kup G5 dostaniesz 3 stówy".

    Tylko po co to kupować jak dokładając parę stówek ma się dużo lepszego Olympusa? m4/3 konkuruje o klienta nie w segmencie kompaktów ale w segmencie opanowanym przez aparaty z matrycami APS-C. Mniejsza matryca zaś (praw fizyki nie przeskoczysz) musi być lepsza technologicznie jeśli ma dorównać większej pod względem rozdzielczości, dynamiki i szumów. Czymś takim na razie dysponuje jedynie Olympus (matryca z OMD podobno od Sony), plotki jeszcze coś mówią że w GH3 jest to samo ale zweryfikować jest trudno..

    Jest pewna nadzieja że Kodak zaimplementuje jakąś rewelacyjną matrycę. Coś na miarę foveona, albo X-Transa. Ba, wiele osób pewnie dałoby się pokroić za m4/3 z matrycą CCD. Nie wiadomo jakie patenty Kodak ma w rękawie. Jeśli nie ma żadnego asa to marnie to widzę - albo będą matryce na poziomie starych matryc Panasonica - wtedy będzie ew. możliwość tanich aparatów ale tu popyt będzie duszony przez podaż używanych PENów i Panasoniców, albo kupi matrycę od Sony a wtedy napewno tanio nie będzie bo Sony nie będzie miało interesu sprzedawać tanio matryc swojemu konkurentowi...
    Ostatnio edytowane przez Jan_S ; 26.02.13 o 18:17 Powód: ort.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Sony głównym udziałowcem Olka

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    czyli, czytając między wierszami tego co napisał anmael



    powstaje kartel który zadba o to by ceny bezlusterkowców utrzymać na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli zauważyć, że w tej branży, nie ma praktycznie innej konkurencji: Nikon i Canon dopiero eksperymentują, Pentaks się wycofuje, Fuji stawia na elitarność, to cała nadzieja pozostaje w Samsungu który powolutku ale zdobywa sobie zwolenników.
    Sama prawda i plus do reputacji, z tym wyjątkiem, że C i N może nie tyle eksperymentują, co po prostu nie mają żadnego interesu w tym, żeby bezlusterkowce taniały. Jeśli chodzi o ich możliwości, to jestem całkiem spokojny. Póki się da, to doją lustra. Cała nadzieja w Samsungu.

Podobne wątki

  1. Sony NEX-6
    By dzarro in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 293
    Ostatni post / autor: 25.10.13, 16:47
  2. Sony DSC-HX1
    By Wieprz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.04.09, 18:37
  3. Sony A-100
    By milo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3.10.06, 19:10
  4. E-1 a Sony R-1
    By wojtall in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12.04.06, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.