Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128

Wątek: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Witam.
    Niedawno zdecydowałem się na przesiadkę z kompaktu na bezlusterkowca ( chociaż w planach była lustrzanka ). Kwota jaką w tej chwili dysponuję to ok.2000zł.

    Tak jak w tytule głównym priorytetem jest dla mnie szybkość robienia zdjęć z obiektywem kit. Nie chodzi mi o zdjęcia seryjne ani o zapis na kartę tylko o jak najszybsze ostrzenie i zarejestrowanie sceny. W dużej części będą to fotografie małego dziecka w akcji a wiadomo taki "obiekt" w miejscu nie usiedzi.

    Zastanawiam się nad takimi aparatami:
    Olympus PEN E-P3 + 14-42mm
    Olympus PEN E-PL3 + 12-55mm

    A może coś jakiś inny? XZ-2? Dla szybkości mogę zaakceptować nawet niższą jakość zdjęć, chociaż podejrzewam, że będzie zbliżona we wszystkich konstrukcjach. Filmy to sprawa drugorzędna tak jak ergonomia, gabaryty, odchylany wyświetlacz czy czas pracy baterii.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    A to dziecko, gdzie będzie fotografowane? Bo jak w mieszkaniu, to przydałby się jasny obiektyw. Kit będzie za słaby.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    W mieszkaniu również. Zdaję sobie sprawę, że kit przy słabszym świetle może nie dawać rady ale jest mimo wszystko bardziej uniwersalny. Chodzi mi o to który będzie najszybszy zakładając, że warunki będą dobre.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Lajf is brutal, czy jakoś tak. Szybka dobiegaczka, to jednak lustro. Druga zła wiadomość: umiejetnosci fotografa są ważniejsze od szybkiej dobiegaczki. Pora na koszmarny wniosek: problem nie leży po stronie sprzętu, a jeśli juz sprzęt, to jednak lustro (ok, zdjęcia nie będą lepsze, ale chociaz nie będzie na co winy zwalić)

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Jeżeli chodzi o body, to one mają podobną szybkość. Co do obiektywów, mam 12-50, ale moim zdaniem on się do fotografowania w mieszkaniu nie nadaje. Ciemnica... To jest fajny obiektyw do filmowania i makro, choć jest dość szybki, jak ma to światło już.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    luc4s, czyli uważasz, że pomiędzy E-P3 a E-PL3 jest niewielka różnica? Może w takim razie lepiej wybrać coś starszego z lepszym szkłem?

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Nie miałem nigdy ep3, ale z tego co się orientuję, to mają podobne oprogramowanie. epl3 ma szybszy tryb seryjny, ale jest okrojony z kilku funkcji. Starszego się raczej nie opłaca, bo różnica w cenie śmiesznie mała, a starsze mają gorszy AF. Idź do sklepu dla idiotów i sobie sprawdź, jak działa AF. Tam będziesz miał stosunkowo mało światła, więc warunki porównywalne, jak w domu.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Lajf is brutal, czy jakoś tak. Szybka dobiegaczka, to jednak lustro. Druga zła wiadomość: umiejetnosci fotografa są ważniejsze od szybkiej dobiegaczki. Pora na koszmarny wniosek: problem nie leży po stronie sprzętu, a jeśli juz sprzęt, to jednak lustro (ok, zdjęcia nie będą lepsze, ale chociaz nie będzie na co winy zwalić)
    Opcją tu jest strobing i kit. Lustro z kitem jest tak samo słabe do takich zdjęć.

    mZD 12-50 jest duużżo bardziej uniwersalnym, choć większym obiektywem. EPL-3 ma przechylany ekran, EP-3 ma ten ekran na stale zato jest on dotykowy z możliwościa wyboru punktu ostrzenia i uruchomienia migawki dotykiem. Z czasem dokupisz mZD 45/1,7 na przykład. EP-3 ma wbudowaną lamkę błyskową.

    E-P3 https://forum.olympusclub.pl/threads/84844-Olympus-E-P3 i EPL-3 https://forum.olympusclub.pl/threads...-Olympus-E-PL3

    Pod opisami masz linki do Olympusa
    Ostatnio edytowane przez apz ; 28.01.13 o 00:56
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Cytat Zamieszczone przez zorba77 Zobacz posta
    Witam.
    Niedawno zdecydowałem się na przesiadkę z kompaktu na bezlusterkowca ( chociaż w planach była lustrzanka ). Kwota jaką w tej chwili dysponuję to ok.2000zł.

    Tak jak w tytule głównym priorytetem jest dla mnie szybkość robienia zdjęć z obiektywem kit. Nie chodzi mi o zdjęcia seryjne ani o zapis na kartę tylko o jak najszybsze ostrzenie i zarejestrowanie sceny. W dużej części będą to fotografie małego dziecka w akcji a wiadomo taki "obiekt" w miejscu nie usiedzi.
    To już może lepiej lepszy kompakt, albo dajmy na to D5100 z 18-105...

    Filmy to sprawa drugorzędna tak jak ergonomia, gabaryty, odchylany wyświetlacz czy czas pracy baterii.
    Oj, to chyba pierwsze dziecko albo pierwsze "fotopodejście" do dziecka... To nie jest drugorzędne (no może bateria - zawsze można kupić zapas) i gabaryty.

    Jeżeli jednak PEN, to z 12-50.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Który PEN za ok.2000zł jest najszybszy?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Opcją tu jest strobing i kit. Lustro z kitem jest tak samo słabe do takich zdjęć.

    mZD 12-50 jest duużżo bardziej uniwersalnym, choć większym obiektywem. EPL-3 ma przechylany ekran, EP-3 ma ten ekran na stale zato jest on dotykowy z możliwościa wyboru punktu ostrzenia i uruchomienia migawki dotykiem. Z czasem dokupisz mZD 45/1,7 na przykład. EP-3 ma wbudowaną lamkę błyskową.

    E-P3 https://forum.olympusclub.pl/threads/84844-Olympus-E-P3 i EPL-3 https://forum.olympusclub.pl/threads...-Olympus-E-PL3

    Pod opisami masz linki do Olympusa

    Opcją w sprzęcie średniej klasy jest prefocus i zaplanowany tor przeszkód. Cała reszta nieprofesjonalnego sprzętu się wyłoży. Drugim wyjściem jest kompromis w postaci duuuzej GO okupionej koszmarnym ISO. Trzecia instancja to wiara. Może być wiara w cuda Olka, albo w inne cuda.

Podobne wątki

  1. Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?
    By madziazywczak in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 217
    Ostatni post / autor: 18.08.11, 07:52
  2. Body do obiektywów M42 cena max 2000zł
    By kaammiil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.05.11, 00:49
  3. Co wybrac?? (lustrzanka ok. 2000zł)
    By fotoamator2891 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 21.04.11, 14:25
  4. kompakt do 2000zł
    By ProNo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28.07.07, 14:38
  5. "[wybór] Aparaty w cenie 1500 a 2000zł ??"
    By mjr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.02.05, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.