Strona 33 z 215 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 2150

Wątek: Maszyny,mechanizmy,urządzenia etc.

  1. #321

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Gateway to Space to wystawa ukazująca rozwój badań i eksploracji kosmosu od pierwszych prób, aż po współczesność. Nie będę rozpisywał się na temat celu tejże, bo więcej informacji znajduje się w początkowym linku. Opiszę jednak moje wrażenia po jej zwiedzeniu, gdyż mogą się komuś zainteresowanemu na coś przydać. Nie bedę ukrywał, iż jestem rozczarowany zarówno wielkością, jak też jej jakością. Miejsce w którym to zorganizowano było niegdyś bodaj drukarnią, sądząc po wyglądzie pamiętającą czasy ciężkiej komuny i wygląda nieco obskurnie (w szczególności podłoga). Kolejny mankament, to aranżacja samej ekspozycji - ciemno tam jak cholera. Nie mam pojęcia, czy chodziło o wywołanie odpowiedniego nastroju, czy też zakrycie tej wszechogarniającej bidy. Na domiar złego nie można robić tam fot z flashem. Sporo zastrzeżeń mam do eksponatów - nie dość, że jest ich stanowczo zbyt mało, to większość stanowią modele i makiety, które są po prostu słabe. Największym nieporozumieniem była cena biletów, kompletnie nieadekwatna do poziomu ekspozycji. 50zł za wstęp w tygodniu i o 10zł drożej w weekend, jest ewidentnym przegięciem. Jeśli kogoś nie kręci zbytnio taka tematyka, lepiej przeznaczyć tę kasę na coś innego. Żeby nie wyjść na kompletnego malkontenta, muszę przyznać, iż kilka eksponatów było bardzo interesujących - np. pełnowymiarowa makieta modułu stacji Mir z wyposażeniem, czy równie udana replika łazika księżycowego LRV. Co ciekawsze eksponaty zaprezentuję tutaj, być może ktoś zdecyduje się tam wybrać (ekspozycja trwa do 19 III 2017).

    Na początek pierwsza rakieta na paliwo ciekłe o nazwie ''Nell'', wystrzelona przez Roberta H. Goddarda w 1926 roku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nell.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	188069

  2. #322
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Ciekawe zdjęcie i informacja.
    Czekam na dalsze zdjęcia i wrażenia z zwiedzania wystawy
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #323

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Ciekawe zdjęcie i informacja.
    Czekam na dalsze zdjęcia i wrażenia z zwiedzania wystawy
    Dzięki za zainteresowanie.

    Sputnik 1 (PS-1) - pierwszy sztuczny satelita Ziemi, umieszczony na orbicie 4 X 1957.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sputnik 1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	152,0 KB
ID:	188103

  4. #324

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Pierwszy amerykański sztuczny satelita Ziemi - Explorer 1, którego wystrzelono pomyślnie 1 II 1958 roku. Dolna cylindryczna część, jest odrzucanym stopniem rakiety Juno I, kóra wyniosła go na orbitę. W tle z lewej widoczny John F. Kennedy, z prawej Wernher von Braun.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Explorer 1.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	188145

  5. #325

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Na zdjęciach poniżej opis i specjalna kapsuła, w której Amerykanie szkolili małpy przed ich lotami w przestrzeń kosmiczną.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opis.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	533,5 KB
ID:	188159

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kapsuła.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	644,4 KB
ID:	188158

  6. #326

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Seria pierwszych amerykańskich pojazdów kosmicznych, przystosowanych do lotów załogowych, konstruowanych w ramach programu Mercury. Misje realizowano w latach 1958-63. Kapsuła widoczna poniżej, była wynoszona w kosmos przez rakiety Redstone i Atlas. Najpierw przeprowadzono loty bezzałogowe, następnie wysyłano małpy, a w końcu także ludzi. Program obejmował zarówno loty suborbitalne, jak też orbitalne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mercury.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	170,6 KB
ID:	188192

  7. #327

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    SK-1 to najwcześniejszy rosyjski typ skafandra, używany operacyjnie do 1963 roku. Miał go na sobie między innymi Jurij Gagarin, podczas pierwszego kosmicznego lotu człowieka w statku Wostok 1 - (12 IV 1961). SK-1 był pełnociśnieniowym skafandrem, wyposażonym w system podtrzymywania życia, jednak nie projektowanym do działania w otwartej przestrzeni kosmicznej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SK-1.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	188214

  8. #328

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Amerykańska sonda kosmiczna Mariner 4 wystrzelona 28 XI 1964, została zaprojektowana do badań Marsa. Przelatując w bliskiej odległości od planety, przekazała pierwsze w historii zdjęcia tego ciała niebieskiego z kosmosu. W trakcie trwania trzyletniej misji, dostarczyła na Ziemię prócz fotografii, również wiele cennych danych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mariner 4.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	203,4 KB
ID:	188279

  9. #329

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Na zdjęciu poniżej jeden z pięciu prototypowych skafandrów kosmicznych G-2G firmy B. F. Goodrich, który opracowano w ramach programu Gemini (1961-66). Konkurowały one z projektami kilku innych amerykańskich producentów. Ostatecznie NASA zawarła kontrakt z David Clark Company, gdzie stworzono dwa typy skafandra : G-3G i G-4C. Ten drugi umożliwił pierwsze wyjście astronauty amerykańskiego w otwartą przestrzeń kosmiczną. Dokonał tego Edward H. White (3 VI 1965) podczas misji Gemini 4.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G-2G.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	188344

  10. #330

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.943
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Skafander A7LB był używany podczas ostatnich trzech misji księżycowych w latach 1971-72, realizowanych w programie Apollo. Ten typ w porównaniu do wcześniejszej wersji A7L, umożliwiał korzystanie z łazika LRV, a także ułatwiał poruszanie się astronautom na srebrnym globie. Oba typy skafandrów zaprojektowała i wykonała firma ILC Dover. System podtrzymywania życia, znajdujący się w plecakowej części skafandra, dostarczał Hamilton Standard.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7LB.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	105,9 KB
ID:	188416

Podobne wątki

  1. Wyniki OR: Maszyna, maszyny
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29.12.09, 17:08
  2. SP 550UZ Mandriva nie wykrywa urządzenia
    By edu79 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.04.09, 00:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.